Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Herrnbräu, Koźlak/Bock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
    Jakiś taki kwaskowaty, mało ciała. Jakby kolor był robiony słodem palonym.
    Pijąc go wczoraj miałem podobne odczucia. Kupiony w InterMarche za 4,69(promocja). 0,50 gr odzyskam więc cenowo nawet nie najgorzej.
    Uwaga, nowy kapsel
    Last edited by dyczkin; 16-05-2013, 07:58.
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • Brat_Piwny
      Senior
      • 01-2009
      • 685

      #47
      Piwo w nowych szatkach. Warka do 02.04.2014. Niepasteryzowane ...
      Attached Files

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Brat_Piwny Wyświetlenie odpowiedzi
        Piwo w nowych szatkach. Warka do 02.04.2014. Niepasteryzowane ...
        W starych też występuje. To sprzedaje inny dystrybutor i chyba sobie wymyślił to "niepasteryzowane"

        Comment

        • Szakali
          Senior
          • 08-2013
          • 572

          #49
          Właśnie pije teraz sobie te piwko tak dla porównania z koźlakiem ambera .
          Kolor piwa ciemny ,pod światło bursztynowy nie mam zastrzeżeń ,Piana może nie jest jakaś rewelacyjna ale w miarę gęsta ot taki kożuszek .Jeżeli chodzi o zapach to wyczuwam jakąś taką paloną kawę ,karmel i w tle jakby jakąś mieszankę owocową ,co ciekawe tego alkoholu jakoś nie czuć . Jeżeli chodzi a o smak to wyczuwam posmaki kawy karmelu , na przemian z czekoladą i jakąś taką chlebowością.Wysycenie odpowiednie Opakowanie nie biję na głowę przyczepiłbym się do braku info o ekstrakcie .
          Podsumowując bardzo ciekawy koźlak ,pilo się go bardzo smacznie alkoholu wcale nie było czuć ,fajnie rozgrzewał aczkolwiek Koźlak ambera smakował mi o wiele bardziej i jego wybiorę na następny wieczór Choć tego piwa nie skreślam i zapewne jeszcze po nie kiedyś sięgnę

          Comment

          • gramak
            Senior
            • 08-2012
            • 267

            #50
            Drugie podejście i drugi raz raczej udane. Kolor brązowoczerwony. Piana słaba, szybko znika, niby oblepia szklankę,ale też symbolicznie. Po chwili ginie nawet obrączka.Zapach karmel, słód i trochę miodu. Smak słodowo-karmelowy i też w tle miód. (DonZ napisał, że spadziowy-iglasty, ja na miodach się nie znam, wierzę jemu) Alkohol dobrze ukryty. Wysycenie raczej słabe. Grafika mi się podoba, ale krawatka źle doklejona. Ogólnie nie były to wyrzucone pieniądze (4,7 pln). Pewnie wrócę. Lepsze od Amberowego koźlaka, który jak cały Amber jedzie po równi pochyłej
            http://www.ohbeautifulbeer.com/

            Comment

            • Szakali
              Senior
              • 08-2013
              • 572

              #51
              Dzisiaj drugie podejście do tego piwa, zakupione w Żabce za chyba 4.80 , partia 07.10.14r.
              Powiem szczerze , kolor fajny rubin , gęsta piana (czasem trzeba wstrząsnąć ) , bardzo intensywny aromat wyczuwalny na odległość ....bije taką paloną słodowością i nutami kwiatowymi .W smaku też bardzo intensywne ....kawa , palone słody , karmel i jakaś taka miodowość w tle . Piwo jest bardzo pijalne , alkoholu nie czuć w ogóle a ma te te 7,8 % .
              Mam wrażenie, że jest jeszcze lepszy niż kiedy piłem go za 1 razem , Amberowskiego biję na kolana i wskakuje ja 1 miejsce u mnie w śród koźlaków .

              Comment

              • Rumcais
                Member
                • 01-2014
                • 91

                #52
                Piwo kupiłem w gnieźnieńskim Piotrze i Pawle. Idealnie trafiło w nastrój na tego typu piwo.

                Piana: Drobna, bardzo niska, na końcu zostaje biała obręcz. Nie oblepia szkła.
                Kolor: Bardzo ciemne, rubinowe.
                Zapach: Albo mój mocny katar albo to to piwo. Po chwili od otwarcia nie wyczułem żadnego zapachu. Jakaś tam nutki palone, nieco podobne do Kapra chyba.
                Smak: Bardzo fajne piwko. Lubię uczucie lekkiego palenia w gardle, gdy jednocześnie nie czuć spirytu. Smak dość intensywny, ale nie narzuca się. Nutki lekko owocowe i miodowe.
                Wysycenie: Odpowiednie.
                Last edited by Rumcais; 12-01-2014, 20:49.

                Comment

                • BartekBraku
                  Junior
                  • 01-2014
                  • 14

                  #53
                  Piana: drobno i średniopęcherzykowa, kremowa, oblepia szkło

                  Kolor: ciemna, pod światło wpada w efektowny rubin

                  Zapach: delikatna paloność, wyraźne kwiaty, miód wielokwiatowy.

                  Smak: każdy łyk to rozgrzewający strzał, miód da się wyczuć, zostawia uczucie delikatnej paloności na podniebieniu

                  Wysycenie: jest gut

                  Podsumowując: Jest nieźle pijalne, alkoholu nie czuć, tylko pić!

                  Comment

                  • Berto
                    Junior
                    • 03-2014
                    • 29

                    #54
                    Kolor: Klarowne. Ciemny miedziany, rubinowy. [4]
                    Piana: Beżowa, ładnie się tworzy i dość trwała. Pozostaje kożuch i trochę na ściance. Drobne pęcherzyki. [4]
                    Zapach: Średnio intensywny, palone słody i miód. [3]
                    Smak: Słodycz palonych słodów, karmel, śliwki w czekoladzie, kawowa kwaskowatość i goryczka (mogła by być większa). Alkohol rozgrzewa i jest dobrze ukryty, na plus. i Dobrze się pije. [4]
                    Wysycenie: Trochę za wysokie. [4]
                    Opakowanie: Bardzo mi się podoba, miłe w dotyku etykiety. Jedynie biały tekst na tle srebrnych akcentów irytuje i kapsel, który podkreśla pochodzenie piwa nie pasuje do całości. [4]
                    Uwagi: 10/01/15 Z tą nie pasteryzacją jest coś nie tak. Chyba, że mikrofiltracja i wysoki alkohol dają radę przez prawie rok.

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      #55
                      Kolor: rubinowy czy ciemno miedziany, klarowne
                      Piana: nie za wielka, drobna, ale nie trwała
                      Zapach: słodowo, rodzynkowy. nuta alkoholowa, ale taka z pralinek. Przypomina mi domowy mało korzenny piernik z powidłem śliwkowym. Bardzo dobrze się go wącha.

                      Smak: smakuje jak całkiem smaczny i solidny porter 20. Słodowe, ale nie ulepek. Wydaje się lepkie na ustach. Czuć rodzynki, karmel, suszone śliwki. Alkohol jest zauważalny ale na niewielkim poziomie i jest to odczucie bardzo przyjemne. Coś jak alkoholowe praliny, trufle. Jest smacznie.

                      Wysycenie: niskie, jest ok
                      Opakowanie: ładne, przyciąga oko. Minus za brak ekstraktu i delikatne zamieszanie skąd to piwo właściwie jest.

                      Uwagi: Warka 20.01.2015, niby niepasteryzowane, ciekawe. Kupione ostatnio w tesco na promocji za 3,99zł

                      Zdecydowanie do powtórzenia. Ja bym nawet le dłużej potrzymał i wypił bliżej daty ważności.
                      Last edited by dlugas; 24-03-2014, 14:49.
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • kotstan
                        Junior
                        • 09-2005
                        • 28

                        #56
                        Barwa-ciemny rubin, przypalony cukier.
                        piana- szybko opada, nie pozostaje na szkle. Trochę mi jej brakuje w trakcie picia. Na początku
                        wygląda wspaniale.
                        Zapach- przyjemny, owocowy. Nie za intensywny ale wciągający.
                        gaz (wysycenie)- dość mocne, lecz szybko się ulatnia. Po pewnym czasie niezauważalny.
                        opakowanie-bez rewelacji. Nie rzuca się w oczy. Ładny kapsel.

                        Ogólnie smakuje mi. Chętnie sięgnę po następne buteleczki!!!!.

                        Comment

                        • Szakali
                          Senior
                          • 08-2013
                          • 572

                          #57
                          Dostałem dziś piwko z partią 19.11.14 ...mile się zaskoczyłem, że koźlak a nie żubr czy tyskie jak to zawsze ma miejsce
                          Kolor bardzo ciemny rubin
                          Piana ładna gęsta , kremowa...długo się utrzymuje...
                          Zapach kwiatowo owocowy, czuć karmel, paloność,miodowy aromat...rodzynki, ogólnie suszone owoce.Bardzo przyjemny.

                          W smaku karmelowo kwiatowe nuty na pierwszym planie, dalej suszone owoce, lekka kawa zbożowa, posmak orzechowy.Jest też lekki miodowy posmak,piwo jest dość ulepkowate co mi tu akurat nie przeszkadza.Pijalne, aksamitne aczkolwiek czuć treściwość...alkohol niewyczuwalny.
                          Wysycenie ok

                          Pije już chyba 4 raz tego koźlaka i tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że jest to smaczne piwo warte spróbowania. Na plus też jest dostępność tego piwa i jest to bardzo ciekawa..lżejszą alternatywa żywieckiego porteru.

                          Comment

                          • Szakali
                            Senior
                            • 08-2013
                            • 572

                            #58
                            Warka 19.02.15 r
                            Podobnie jak poprzednia całkiem smaczna...
                            Kupiłem w Kauflandzie za 4.50.
                            Ciężko o ogólnodostępnego dobrego koźlaka, a ten jest całkiem przyzwoity.

                            Comment

                            • meszek0009
                              Senior
                              • 04-2014
                              • 247

                              #59
                              Kolor to ciemna miedź, zupełnie klarowne.
                              Piana pojawia się na krótką chwilę, potem nie ma po niej nawet śladu. Największy minus tego piwa.
                              Zapach to wyraźny karmel z nutami suszonych owoców, rodzynek. Bardzo lekka alkoholowość, ale przyjemna, likierowa. Odległe nuty melanoidynowe, powinny byś o wiele wyraźniejsze. Przyjemny, ale mało intensywny.
                              Smak to przyjemne suszone śliwki, karmel; alkohol świetnie schowany, bardzo lekka goryczka dodaje odrobiny charakteru, jest ułożona i pasuje właśnie taka jaka jest . Piwo jest pijalne, a alkohol, mimo sporej jego ilości, świetnie schowany. Na finiszu lekko opalane nuty. Znowu trochę brakuje skórek od chleba, które bardzo lubię w koźlakach. Bardzo smaczny.
                              Wysycenie jest średnie, pasuje.

                              Generalnie trochę ugrzecznione to piwo, nieszczególne w zapachu i niezłe w smaku. Mimo braku piany i paru braków w smaku myślę, że nie można mu wiele zarzucić, jest ok, do powtórzenia.

                              Comment

                              • GreenFox
                                Senior
                                • 12-2013
                                • 273

                                #60
                                Kolor: Ciemny bursztyn, bardzo ładnie opalizuje
                                Piana: Dość wysoka, drobnopęcherzykowa, szybko się redukuje, ładnie osiada na ściankach
                                Aromat: Mocne nuty przypieczonej skórki od chleba, lekka karmelowość, suszone owoce, wyczuwalny lekki alkohol o likierowym charakterze, przyjemnie dopełnia aromat
                                Smak: Znowu wyraźna słodowość, melanoidyny w postaci przypieczonej skórki, goryczka średnia, piwo daje odczucie pełni w ustach, jest dość słodkie, nuty karmelowe nieco zbyt wyraźne, wyczuwalne również rodzynki i suszone śliwki, paloność na granicy wyczuwalności, całość jednak sprawia bardzo sharmonizowane wrażenie

                                Świetny koźlak, jeden z lepszych jakie piłem, jedyny minus jaki się można doszukać w stosunku do opisu stylu to nieco zbyt wyraźna karmelowość. Poza tym to jedno z najlepszych piw w tej cenie jakie piłem kiedykolwiek. Piłem wersję dobrze odleżakowaną, dwa tygodnie po terminie. Kolejną butelkę przetrzymam jeszcze dłużej, najwyraźniej temu piwu to służy. Moim zdaniem najlepszy z koźlaków dostępnych na naszym rynku (można go tak chyba traktować, ponieważ pomimo, że jest produkowany za granicą, to jednak pozycjonowany ewidentnie na rynek polski).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎