Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Carahelle, carapilsy i inne carabzdury;-)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stasiek Wyświetlenie odpowiedzi
    Najpierw piszesz, że lubisz to sobie układać w głowie a potem się pytasz jaki to da kolor?
    Wklepałem te dane do arkusza i wyszedł mi kolor ok 26-29IBU. Koźlak ma wg BJCP 14-22, Stout >30. Tak więc wygląda na to, że kolorystycznie będzie mu bliżej do stouta. Tylko kolorystycznie, bo oczywiście stoutem przy takim zasypie to nie będzie...
    Zakładam, że miast IBU, winno być SRM.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      Patrząc po ostatnich wpisach na browar.biz w Twoim wątku nie używasz zbyt dużej palety słodów cara-. Pytanie, czy także w tych które warzysz "służbowo", też wstrzymujesz się od ich używania?
      Ale o jakim moim "blogu" pisałeś? Co do piw "służbowych" - przejrzyj receptury na stronie CP, oraz w moim wątku, bo tez je tam opisuję (z wyjątkiem piw warzonych podczas Szkółek i imprez).
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        Wogoszu, przecież to ja założyłam temat (carabzdury), więc wiesz, że mam zdrowe podejście do cara Biscuit pachnie jak herbatniki i już. Obiecuję, że najbliższa warka (może w niedzielę podczas Szkółki?) będzie sprawdzianem na aromat herbatników PO fermentacji brzeczki - bo czy słód pachnie tak czy owak, nie daje to obrazu aromatu gotowego piwa .
        Last edited by Marusia; 24-09-2010, 22:00.
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • wogosz
          Senior
          • 12-2005
          • 1007

          Koniecznie napisz, czy piwo ma smak ciasteczek "petite-beurre". Jeśli tak, to polecam z sokiem truskawkowym lub malinowym, bo jako dziecko (po naszymu: za gzuba) najbardziej lubiłem te ciasteczka z dżemem truskawkowym.

          Comment

          • Stasiek
            Senior
            • 02-2007
            • 608

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
            Zakładam, że miast IBU, winno być SRM.
            Upss... oczywiście.

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
            A można wiedzieć co to za arkusz? Prywatny czy ogólnodostępny?
            No, raczej prywatny - wylicza SRM, IBU, ilości brzeczki przy zadanej wydajności i słodach i takie tam... Ale nigdy nie doprowadziłem go do takiej postaci, żeby go publicznie udostępnić.
            Kiedyś się zmobilizowałem i wydzieliłem fragment dla wyliczenia IBU (metodami Ragera i Tinsetha) . Do ściągnięcia stąd.

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              Wczoraj w ramach próby obalania mitów caraitepe wykonaliśmy podczas Szkółki Ciasteczkowe Ale - zobaczymy, co z tego wyniknie
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                Wczoraj w ramach próby obalania mitów caraitepe wykonaliśmy podczas Szkółki Ciasteczkowe Ale - zobaczymy, co z tego wyniknie
                Właśnie popijam moje IPA gdzie dodałem 0,5kg słodu Busciut. W zapachu i smaku jest wyraźnie takie właśnie ciastkowe, herbatnikowe.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  Zachowaj butelczynę na jakiś teścik porównawczy - może w końcu panel na WWP się uda
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                    Zachowaj butelczynę na jakiś teścik porównawczy - może w końcu panel na WWP się uda
                    Ciężko będzie. Mało zostało. Ostanie IPA to najbardziej udane piwa, chyba dzięki chmielowi Cascade. Chyba, że zostawie w Czeskim wraz z karpiem.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      To zostaw, bo na słowo to ja Ci nie uwierzę
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • Robert13
                        Senior
                        • 04-2010
                        • 899

                        I co z tymi biszkoptami?

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          Tak siedzieliśmy na podwórku Weyermanna, na ławce, patrzaliśmy na baner reklamujący stulecie produkcji Carapilsa i głośno pomyślałem, że już 100lat robią piwowarów w bambuko i żaden się nie połapał
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                            Tak siedzieliśmy na podwórku Weyermanna, na ławce, patrzaliśmy na baner reklamujący stulecie produkcji Carapilsa i głośno pomyślałem, że już 100lat robią piwowarów w bambuko i żaden się nie połapał
                            Nie, no paru się połapało.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie, no paru się połapało.
                              Stephan Michel
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • Marusia
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 20211

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                                Tak siedzieliśmy na podwórku Weyermanna, na ławce, patrzaliśmy na baner reklamujący stulecie produkcji Carapilsa i głośno pomyślałem, że już 100lat robią piwowarów w bambuko i żaden się nie połapał
                                Wiem, że to miała być ironia, ale Ci nie wyszła - bo to mało producentów robi ludzi w balona za pośrednictwem reklam? Bynajmniej nie sugeruję tego Weyermannowi, mi cały czas chodzi o to, że polski rynek piwowarstwa domowego jest jeszcze bardzo młody i piwowarzy zachłystują się często rzeczami niekoniecznie bardzo godnymi uwagi.

                                P.S. Robert, Ciasteczkowy Ale jeszcze na cichej
                                www.warsztatpiwowarski.pl
                                www.festiwaldobregopiwa.pl

                                www.wrowar.com.pl



                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎