Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słowacja, browary nowe / browary zlikwidowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    Słowacja, browary nowe / browary zlikwidowane

    Rok 2008 przyniósł kilka zmian, jesli chodzi o stan posiadania.
    Zakonczyły działalnośc minibrowary Sigip w Komarnie, i Starotopolciansky w Nemcicach.

    Natomiast zupełnie niedawno został otwarty'' Sessler'', minibrowar w Trnavie, którego urządzenia do warzenia, pochodzą ze zlikwidowanego kilka lat temu minibrowaru ''Barbakan'', działającego również w Trnavie.
    Minibrowar urządzony jest w budynky dawnej słodowni.
    Adres: Trnava, Pri Kalvarii 17
    Info:http://www.gastromenu.sk/index.php?l...idheslo=999999
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Jakoś nikt się nawet nie zająknął (przynajmniej wyszukiwarka mi nie znalazła) o najbliższym naszej granicy minibrowarku w Kwaczanach koło Liptowskiego Mikulasza (-u?) ? Działają ponoć od 2006r i mają nawet stronę po polsku http://www.brontvai.sk Niewielki hotelik w pięknej okolicy (miedzy Tatrami Zachodnimi a Orawską Magurą) w ciekawie wyglądającej "chałupie" plus miejscowe piwko - może być to miłe doświadczenie
    Last edited by Pendragon; 21-01-2009, 14:50.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      może być to miłe doświadczenie
      ale nie dla portfela, za oglądnięcie pomieszczenia browaru życzą sobie 8 euro, do tego "wykład" kolejna piątka. Przegięcie, ale to niestety nie są Czechy...

      Comment

      • bastion
        PremiumUżytkownik
        • 10-2006
        • 1117

        #4
        Dnia 28.lutego 2010 roku kończy działalność browar Topvar w Topolcianach na Słowacji.
        Właściciel czyli SAB/Miller, jako przyczyne podaje zmniejszenie popytu na piwo na Słowacji o 16%.
        Czyli jak policzyć na palcach jednej ręki będziemy mieć od lutego, 5 czynnych browarów przemysłowych na Słowacji.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bastion Wyświetlenie odpowiedzi
          Dnia 28.lutego 2010 roku kończy działalność browar Topvar w Topolcianach na Słowacji.
          Właściciel czyli SAB/Miller, jako przyczyne podaje zmniejszenie popytu na piwo na Słowacji o 16%.
          Czyli jak policzyć na palcach jednej ręki będziemy mieć od lutego, 5 czynnych browarów przemysłowych na Słowacji.
          SAB nie uznał rozpadu Czechosłowacji Z marketingowego punktu widzenia miał racje, bo Słowacy chętnie sięgają po czeskie marki piwa. mają one silne miejsce na rynku Słowacji (z należących do SAB produkuje lub dystrybuuje się Velkopopowickiego Kozla, Pilsnera i Gambrinusa), trafić można na heinekenowskie Starobrno. PMS Prerov również zaatakował przejmując bratysławskiego Steina. Dostępny jest też Bernard i Cerna Hora. W Bratysłąwie natknąłem się nawet na knajpkę z Rebelem.

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6077

            #6
            Tak się nieraz zastanawiam dlaczego zniknęła 12-ka Smadnego Mnicha... 10-tka też może być ale tej 12-stki mi brakuje...
            - a przy okazji ile kosztuje w euro piwo na Słowacji teraz...? Może ktoś był....

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10836

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
              (...)- a przy okazji ile kosztuje w euro piwo na Słowacji teraz...? Może ktoś był....
              Jednak utwierdzam się w przekonaniu, że wyszukiwarka tobie nie działa: http://www.browar.biz/forum/showthre...=s%C5%82owacji
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6077

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                Jednak utwierdzam się w przekonaniu, że wyszukiwarka tobie nie działa: http://www.browar.biz/forum/showthre...=s%C5%82owacji
                oj-ej ale się zblamowałem... skończona indolencja... idę w pył i proch...

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  #9
                  O w mordę ... Taka samokrytyka na tym forum to rzadkość. Powinieneś dostać jakiś medal ...

                  Tylko nie wiem, jaki.

                  Comment

                  • rohozecky
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2008
                    • 1836

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bastion Wyświetlenie odpowiedzi
                    5 czynnych browarów przemysłowych na Słowacji.
                    No właśnie, a kiedy w swoim czasie w innym wątku rzuciłem tę liczbę, podniósł się hałas, że to niby Słowacja taki piwny raj i co ja wygaduję
                    Last edited by rohozecky; 24-11-2009, 13:58.
                    ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
                      No właśnie, a kiedy w swoim czasie w innym wątku rzuciłem tę liczbę, podniósł się hałas, że to niby Słowacja taki piwny raj i co ja wygaduję
                      A co nas obchodzi ilość browarów przemysłowych? Raban był o to, że najmniejszych browarów jest proporcjonalnie więcej niż w Polsce. I tym bardziej jest to szokujące.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • rohozecky
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2008
                        • 1836

                        #12
                        W pojęciu "browar przemysłowy" mieści się sporo. Taki np. Lwówek też ma nas niby nie obchodzić?
                        ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
                          W pojęciu "browar przemysłowy" mieści się sporo. Taki np. Lwówek też ma nas niby nie obchodzić?
                          Zamknięcie Topvara, to tak jak zamknięcie Sierpca. Zdaje się, że byłeś za.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • rohozecky
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2008
                            • 1836

                            #14
                            A czy ja napisałem, że mnie to martwi? Jednego smrodziarza mniej, moja opinia o Słowacji jako o piwnej pustyni też się przez to nie zmieni..
                            ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19159

                              #15
                              A mnie szkoda trochę Topvara. Wspominam swoje wyprawy "narciarskie" na Słowację po ciemniaczki i topvarowy był najsmaczniejszy, no i często można było się go napić lanego.
                              W Polsce może od tego czasu mam dostęp do innych ciekawszych piw, ale i tak brakuje mi dobrego ciemniaczka takiego jak Topvar Marina.
                              Last edited by e-prezes; 24-11-2009, 18:12.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎