Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vratislavice, Konrad Světlý Ležák 14°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    Vratislavice, Konrad Světlý Ležák 14°

    Kolor: Ciemnozłoty, przejrzysty, akurat taki jaki powinna mieć 14-ka. 5
    Piana: Bardzo ładna, nie dało się nalać za jednym razem bo uciekała. Biała, gęsta i mocna, z początku trochę dużych bąbli lecz po chwili drobnopęcherzykowa utrzymująca się do końca centymetrową warstwą. Pozostawia zwarty ślady na szkle.5
    Zapach: Świeży, intensywny, słodowo - miodowy5
    Smak: Czuje się że to mocniejsze piwo. Pełnia słodowego smaku z rześką nutą kwiatową, dopełnione idealnie wyważoną goryczką. Mimo zawartości 6,8% alkohol jako taki niewyczuwalny.5
    Wysycenie: Dość duże lecz nie przesadne. Miło łechce podniebienie.5
    Opakowanie: Typowa butelka NRW. Złocista, prosta etykieta z typowym logo browaru zawierająca właściwie wszelkie informacje, do tego krawatka. Nie jest to pewnie jakiś szczególny popis sztuki edytorskiej ale o piwo przecież chodzi. Dałbym 3,5 ale nie dam bo nie chcę obniżać oceny piwa.
    Uwagi: Kupione w sklepie firmowym przy browarze za jedyne 12,50 kč!(przy obecnym bardzo wysokim kursie korony to 1,90 zł). To chyba nowszy produkt browaru w Libercu (nie pamiętam tego piwa z wcześniejszych wizyt) pierwszy raz zakupiony w październiku. Świetne piwo, warte powtórzenia.
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    #2
    Piwko:
    Attached Files

    Comment

    • karol1000
      Senior
      • 09-2007
      • 1823

      #3
      Kolor: Zdecydowanie jasniejszy niz na fotce powyzejało, zloty dwunastkowy kolor
      Piana: Bardzo dobra. Na raz sie nie zmiescila podobnie jak u kolegi Dadka (Dadeka?), utrzymuje sie do samego konca. Dawno tak dobrej piany nie widzialem
      Zapach: Na poczatku bezbarwny, ale pozniej juz dobrze wyczuwalny. Silnie slodowy z delikatnym miodem
      Smak: Dosc delikatna ta 14. Wyraznie slodowa z delikatna goryczka w tle. Dosyc lekkie to piwo jak na 14
      Wysycenie: Silne ale jak dla mnie ok
      Opakowanie: jak wyzej
      Jakbym nie widzial etykiety to bym powiedzial ze to 12. Smaczne piwo ale bez rewelacji

      Uwagi: Piwo dostalem za darmo na Grüne Woche w Berlinie. Z racji ze do kolekcji Z Konradowego browaru brakowalo mi 2 piw, zaskoczylem Pana z browaru dosyc konkretnym zapytaniem jak na taka konsumpcyjna impreze. Normalnie piwa kosztowaly 3 euro za sztuke. Ale po krotkiej rozmowie po czesku, widzac moje zainteresowanie dostalem piwo od szefa stoiska za darmo. Pan powiedzial ze glupio mu sprzedawac mi dwa piwa za takie pieniadze gdy w Czechach kostowaly by one 6 razy mniej. Grzecznie podziekowalem i obiecalem ze liberecki browar jeszcze odwiedze.
      Dla odmiany za jedno brakujace piwo z browaru Ferdinanda zaplacilem 5 euro! Musialem byc juz niezle wypity bo na trzezwo to bym chyba za tyle nie kupil.
      LP

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6077

        #4
        Oj trafiłem na słodkie mało wysycone piwo... za takim nie przepadam

        Piana ekspresowo spadła do cienkiej warstewki...
        Smak warzywno-owocowy z nieco nachalnym cukrem...

        Wypiłem ale stanowczo dla mnie za słodkie

        Grafika niezmieniona, parametry także...

        Dla lubiących ulipki mało chmielone /choć jest lekka goryczka/ będzie wyjątkowe...

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          #5
          Jedna z wyżej odfermentowanych czeskich czternastek - 6,8% alk. Słodowe aromaty, piana kremowa gęsta oblepia szkło. W smaku słodowość i wyraźna goryczka, pełne. Nie jest ulepkowate. Ciut jednak czuć ten alkohol, ale nie jest drażniący. W ogóle u Konradów widzę zdecydowaną tendencję zwyżkową. Solidne piwo. We Wrocławiu w Drink-Hali.

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            W smaku przypomina mi nasze lagery z np. Krajana, czyli słodowość górująca nad goryczką, lekki kwasek, zbyt mocne wysycenie i aromat niekoniecznie ładny. Piwo, mocno schłodzone, może być niezłym napojem gaszącym pragnienie w lato, ale poza tym – jest przeciętne i nudne.
            Attached Files

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #7
              Aktualnie ma 6 % alkoholu.

              Piana biała, wysoka, średnie pęcherzyki ale bardzo wysoka i pysznie długa.
              Kolor po prostu złoty.
              Aromat delikatny, z przeważającym słodem i drugoplanowym akcentem chmielowym.
              W smaku na pierwszym planie bardzo wytrawna słodowość, szybko ustępująca średniowysokiej goryczce, lekko pikantnej i ściągającej.
              Wysycenie wysokie.

              Nieźle nachmielone, w sam raz odfermentowane. Dobre, choć błysku geniuszu w nim nie ma.

              Comment

              • Admirador
                Senior
                • 03-2015
                • 431

                #8
                Nie zachwyciłem się. Delikatnie mówiąc.
                Przesadziłbym mówiąc, że aromat koncernowy. Ale w sumie to jest niewiele lepiej. Ok, trochę tego chmielu (Żatec?) czuć.
                W smaku słodkawo. A do tego wyraźnie, drażniąco, alkoholowo. Trochę ratuje całość goryczka, która jest wyczuwalna.
                Ogólnie, na pewno da się wypić, ale nie widzę powodu, żeby do tego piwa wracać.
                Butelka z datą 28/02/16

                Comment

                • laiquibe
                  Member
                  • 05-2015
                  • 36

                  #9
                  Kolor: Mocny złoty, opalizujący, przejrzysty.
                  Piana:Bardzo ładna, gęsta, drobnoziarnista, utrzymywała się na poziomie 1cm praktycznie przez cały czas picia piwa.
                  Zapach: Na pierwszym planie słodowość i chleb, bochenek chleba prosto z pieca. Delikatny alkohol w tle, chmiel w typie takim ziołowym. Nie jest to taki "lekki" aromat.
                  Smak: Wyczuwalna w zapachu chlebowość jest też obecna w smaku. Dość lekkie jak na 14 stopni plato. Słodkie. Goryczka delikatnie ziołowa, minimalnie zalegająca, ale przyjemna. Niestety jak dla mnie zbyt słaba by zrównoważyć słodkość. Kwaskowate, alkohol miejscami przebija się. Dość dobrze pijalne, ale nie mamy tej rześkości. Nie wypiłbym tego piwa w bardzo upalny dzień, licząc na orzeźwienie. Ale z drugiej strony gdybym miał zjeść jakiegoś schabowego, sznycle, burgera, to z chęcią bym nim popił. Takie piwo obiadowe do mięs i cięższych posiłków jak dla mnie.
                  Wysycenie:W sam raz.
                  Opakowanie: Dość ładna, kojarząca się z Czechami butelka, bardzo fajny kapsel (zwłaszcza dla Konradów).
                  Uwagi: Warka do 28.02.2016r., zakupione w Lidlu za 2,79zł. W mojej ocenie 6,5/10 - ta chlebowość i słodkość jest całkiem przyjemna, ale brakuje innych smaków. Jednowymiarowe piwo.
                  http://miesozerny.pl

                  Comment

                  • Pivotal
                    Senior
                    • 05-2013
                    • 671

                    #10
                    Konrad 14 / Reichenberger 14

                    BARWA: Ciemniejszego złota- odpowiednia,przejrzysta z ledwo widoczną widoczną zawiesiną. [4.25]
                    PIANA: Wysoka,biała,drobno- i średnioziarnista,umiarkowanie oblepiała szkło,utrzymała się do samego końca. [4]
                    ZAPACH: Bardzo mocny zapach chmielowo-ziołowy,lekko słodowy,chwilami był nieznacznie owocowy. W zatkanej butelce zachował się ostry,mało przyjemny zapach...wyczuwalny jeszcze dzisiaj. [4.5]
                    SMAK: Na pierwszym planie ładna chmielowo-ziołowa goryczka,znikoma słodowość...po pierwszych trzech-czterech łyczkach czuć delikatnie alkohol...a później metaliczność,która szybko znika. [4]
                    GAZ: Od początku do końca w całkiem zadowalającej ilości. [5]
                    OPAKOWANIE: Butelka NRW,etykiety estetyczne z informacjami o składzie,kapsel z nadrukiem...był zardzewiały- styczności z piwem nie było. [3]

                    UWAGI: Warka do 27.02.2016,wypite 17.06'15. Dominuje dość znaczna chmielowa goryczka,która bardzo długo utrzymywała się w ustach. Słodowych nut jak na lekarstwo,piwo gorzkawe... Piwo dobre,ale dość ciężkie- do ugaszenia pragnienia polecam zdecydowanie lekkiego Konrada 11*. To piwo nazywało się kiedyś Joker,a w Niemczech i,co ciekawe w Czeskich Lidlach sprzedają pod eksportową nazwą Reichenberger 14.

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6077

                      #11
                      Piwo jest gorzko-słodkie. Piana wielkie bąble błyskawiczna redukcja do niepełnej warstewki. Na szkle mało.
                      Aromat nie za przyjemny - owoce te od szybkiej produkcji w przewadze.
                      Diacetyl ale nie na maksa.

                      Nie za bardzo mi posmakowało.

                      Zmiana szaty graficznej.
                      Attached Files

                      Comment

                      • MrGodiva
                        Member
                        • 11-2014
                        • 56

                        #12
                        Mi to piwo przypomina trochę pilsa z Jabłonowa. Na pewno jest dużo lepsze od najlepszego polskiego koncerniaka. W smaku jest masełko, miły aromat chmielu żateckiego i przyjemna słodowość. Niestety czuć gwoździa i minimalnie przebija się alkohol. Jest też lekka nuta miodowa. Mimo wszytko jak na tę cenę piwo na plus.

                        Comment

                        • slyboots
                          Senior
                          • 03-2014
                          • 292

                          #13
                          PIANA: obfita lecz szybko opada i praktycznie jej nie ma

                          BARWA: jasny bursztyn, klarowne

                          ZAPACH: przyjemny intensywny chmiel, masełko , alkohol, metaliczności brak -jest to zapach chmielu

                          SMAK: chmiel, zioła, przyjemna chmielowa goryczka, masełko - chleb, alkohol nie dokucza, lekko słodkie

                          WYSYCENIE: średnie, poprawne

                          OPAKOWANIE: 0.5l jak na zdjęciu u kolego Javox

                          UWAGI:

                          Warka: 27.02.2016
                          Ekstrakt 14%
                          Alk. 6.0% vol.

                          Zdecydowanie bardziej mi smakuje niż Konrad 16%, chmielowo-ziołowa goryczka i akcenty chlebowo-maślane całkiem przyjemne.

                          Polecam spróbować, chętnie kupię jeszcze raz.

                          Pozdrawiam

                          Comment

                          • AaLeX
                            Senior
                            • 07-2011
                            • 569

                            #14
                            Warka 28.02.2016. Piwo ciężkie, czuć chmiel, jest goryczka, ale też słodowość której nie lubię. Kupione w lidlu. Nie mój smak, nie mój klimat. Jedno można wypić, ale przy drugim już bym się męczył. Plus to piana, która utrzymała się do końca. Ocena 2,5/6.

                            Comment

                            • Brodzislaw
                              Senior
                              • 09-2013
                              • 1020

                              #15
                              Kolor złoty/miodowy, klarowny. Piana średnio-pęcherzykowa opadła niemal do zera.
                              Aromat wyraźny, słodowo-chmielowy. Podobnie jest w smaku – słody kontrują dość wyraźną goryczkę. Niestety, wyczuwalne jest też żelazo. Finisz w stylu taninowym nadaje esencji piwu.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎