Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Saint Donat, St Donat Ambree

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kolesław
    Senior
    • 03-2004
    • 1130

    Saint Donat, St Donat Ambree

    Alk. 7%, ekstr. - brak informacji.
    Zapach winno-kwaśny.
    Kolor ciemny jak na bursztyn, nieprzejrzysty, opalizujący. Na dnie butelki brązowy, błotnisty osad. Każda jego kropla sprawia, że piwo staje się coraz mniej przejrzyste i coraz bardziej ciemne.
    Piana obfita, gęsta, zostawia ładne kręgi na ściankach szkła. Nagazowanie umiarkowane.
    Smak owocowo-winny bez kwaśnych akcentów tak silnie wyczuwanych w zapachu. Nie znalazłem ani odrobiny wytrawności chmielowej, choć chmiel jako składnik jest na etykiecie wymieniony. W posmaku jakby delikatna nutka orzecha włoskiego z końcówką jakby z sera z niebieską pleśnią. Bardzo delikatne to, wręcz ulotne.

    Na etykiecie, kapslu ani butelce nie znalazłem daty przydatności, kodu paskowego, a faktu istnienia browaru z ww. nazwą nie udało mi się potwierdzić przez godzinę szperania w internecie Piwo zostało kupione w Brukseli i ma belgijski z grubsza charakter, dlatego umieściłem je tutaj.
  • pezet
    Improwizator
    • 03-2006
    • 481

    #2
    Brasserie Saint-Donat
    Place Jean Meunier 1
    Mettet, Belgium
    Nieczynny
    „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
    Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
    Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • biereczapplistes
      Senior
      • 05-2007
      • 325

      #3
      Chyba miałeś spore szczęście, że udało Ci się to dostać...
      Pijast Piwodziej :D

      Comment

      • Kolesław
        Senior
        • 03-2004
        • 1130

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pezet Wyświetlenie odpowiedzi
        Brasserie Saint-Donat
        Place Jean Meunier 1
        Mettet, Belgium
        Nieczynny
        Jesteś wielki! Gdzie to wygrzebałeś? Może jeszcze wiesz ile lat miało moje piwo? (Kiedy przestali warzyć - został zamknięty browar).
        Historyczna fotka:
        Attached Files

        Comment

        • pezet
          Improwizator
          • 03-2006
          • 481

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kolesław Wyświetlenie odpowiedzi
          Jesteś wielki! Gdzie to wygrzebałeś? Może jeszcze wiesz ile lat miało moje piwo? (Kiedy przestali warzyć - został zamknięty browar).
          Historyczna fotka:
          Eeeee, prościzna
          Daj mi kilka dni to postaram się czegoś więcej dowiedzieć o tym browarze i o piwie. Jestem teraz "w terenie" i mam kiepski net.
          Fajnie trafiłeś ale pamiętaj, że przy belgijskich best before można kupić piwa z nieczynnych browarów. Twoje
          „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
          Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
          Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎