Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grybów, Lach Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Grybów, Lach Pełne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • iommi
    Senior
    • 07-2003
    • 1522

    #2
    Spożyłem bez większej przyjemności. Już na pierwszy rzut oka krój czcionki LACHA stylizowany na... LECHA dawnego oczywiście. Etykieta, kontra i krawatka amatorskie w wykonaniu, choć zawierające wszystkie niezbędne informacje o piwie.
    Lach ma ładny pełny kolor sugerujący mocną słodowość. I tak jest faktycznie, choć to nie zaleta w tym wypadku. Bo słodowość ta jest nachalna i płaska, próżno szukać w tym piwie goryczki. W zapachu słodkawe i nieco mdłe, piana krótka, krzaczasta. Nagazowanie zdecydowanie zbyt słabe.
    Jak dla mnie piwo na tróję z minusem. Nie powtórzę.
    *****************************

    Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

    *****************************

    Comment

    • woosaa
      Senior
      • 07-2005
      • 1548

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: dobry bursztyn,w sam raz jak na pilsa [4]
      Piana: śnieznobiała,niezbyt imponująca,trzyma sie do końca w postaci obrączki(już pod sam koniec) [4]
      Zapach: dość dobry aromat chmielu i słodu, [4]
      Smak: jak na "12" to smak trochę ubogi,dobra lecz trochę za mała goryczka,umiarkowane dodatkowe akcenty słodowe [3.5]
      Wysycenie: trochę za słabe,pod koniec to wogóle prawie nie czuć gazu [3]
      Opakowanie: etykieta "byle jaka"zalatujaca poprzednum systemem,czarny kapsel,podana zaw.alkoholu iekstraktu [3]
      Uwagi: Kupione w Łodzi na Pomorskiej "u Dziada"

      Moja ocena: [3.7]
      mb WOS

      Comment

      • skitof
        Senior
        • 11-2007
        • 2478

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Kolor całkiem ładny. Głębokie złoto, ale bez przesady. I niestety to jedyny mocny punkt tego piwa. Ale na samym kolorze daleko się nie zajedzie. [4]
        Piana: Lach piany praktycznie nie ma. A Pils bez piany, to jak auto bez kół. [1]
        Zapach: W pierwszej chwili, po otwarciu butelki wydaje się przyjemny. Z dominacją słodu. Ale gdy tylko przeleje się Lacha do szklanki, pozwoli mu się ustać, to w nozdrza bije już nie słodycz słodu, lecz jego skunksowatość i zjełczałość. Można ćwiczyć wady smakowe piw. [1.5]
        Smak: Smak nie lepszy. Nie jest to piwo goryczkowe, raczej dominuje słód, ale świeżo skopanej ziemi, piwnicy, pleśni. Kolejne wady, które totalnie uniemożliwiają i zniechęcają do picia tego piwa. Szkoda, Browar Grybów z tradycyjną metodą warzenia, wypuszczają ledwie kilka piw. Ale wszystkie są co najwyżej średnie. Debiutant roku 2009 nawet tej przeciętności nie osiąga. [1.5]
        Wysycenie: Dobre, drobne bąbelki cały czas pracują... na nic. [4]
        Opakowanie: Długo naszukałem się i alkoholu i zawartości ekstraktu. Ale są. Kontretykieta głosi: "staropolski, niepowtarzalny smak piwa", "według tradycyjnego przepisu z XIX wieku." Kiedyś piwa były oczywiście inne, ale czy aż tak kiepskie? Etykieta też nie budzi zaufania. Stylistyka komiksowa, niedopracowana, momentami infantylna. [2]
        Uwagi: Warka z datą przydatności do spożycia: 30.12.2009

        Moja ocena: [1.725]

        Comment

        • chemmobile
          Senior
          • 03-2009
          • 2168

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, jasny. [5]
          Piana: Długo nie pożyła, ładna też nie była. [3]
          Zapach: Prawie niewyczuwalny chmielowy, głównie słodowy typowy dla Grybowa. No i na początku czuć było niewielką stęchliznę, stara i wilgotna szmata podłogowa. [3]
          Smak: Lekko kwaskowate i goryczkowo-cierpkie na języku. Elementy słodowe obecne, ale słabo akcentowane w porównaniu do Grybowa Premium i Pilsweiserów. Raczej wodniste, ale jak najbardziej wypijalne. [3]
          Wysycenie: Gdyby je zwiększyć, to Lach byłby orzeźwiającym lekkim piwem. [4]
          Opakowanie: Tak jak skitof: etykieta "komiksowa". [3]
          Uwagi: 0,5l butelka w cenie 2,55 zł. W kategorii cena/jakość 3/5 pkt. Piwo maks. na "trójkę", choć ARTomat trochę tę ocenę mi podniesie.

          Moja ocena: [3.15]
          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złotobursztynowy, dość nasycony, jak na "12". [4]
            Piana: Bardzo słaba, po chwili się jeno kożuszek ostał... [2]
            Zapach: Słód, zioła, chmiel. Chyba jeszcze leciutki powiew miodu...? Ciekawy, przyjemny. [3.5]
            Smak: Ziołowo-goryczkowo-słodowy, wytrawne klimaty przeważają. Po przełknięciu pojawia się jakiś posmak, ale nie jest on zdecydowanie nieprzyjemny. [3.5]
            Wysycenie: Całkiem przyzwoite, choć niewidoczne (ale ponoć tak ma być . [4]
            Opakowanie: Proste jak parasol. Ale zabawne (jak napisał chyba skitof - "komiksowe"). Nie znajduję skojarzeń z flagowym produktem KP jakoś. Podany ekstrakt. [3]
            Uwagi: To moje miało na etykiecie 5,6% alko. Wybitne piwo to to nie jest, ale spokojnie do wypicia. Goryczka podkreśla walory orezeźwiające, jednocześnie nie jest to "cienkusz". Kupiłem w Łodzi, o ile kojarzę, w Piwotece.

            Moja ocena: [3.375]

            Comment

            • ergie
              Senior
              • 05-2004
              • 1041

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemno złoty, dla mnie piękny [5]
              Piana: Faktycznie brak, ale czy to naprawdę wada. Mimo, że lubię piankę na piwku. [3.5]
              Zapach: Nic szczególnego i trudny do określenia, ale nie odrzucało jak to niektórzy pisali. [3.5]
              Smak: Przyjemny z lekką goryczka i bardzo lekko słodowy. Dla mnie OK. [4.5]
              Wysycenie: Małe, ale w trakcie picia wyczuwalne "malutkie bąbelki na języku" [4.5]
              Opakowanie: Jakby zrobione przez Pietrka z Wyłkowyj. Grafika do bani a podane informacje trącą nachalnym marketingiem. [1]
              Uwagi: Kupione w kawiarni w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu, gdzie zachwalają Grybów jako lokalny browar. Piwo z datą ważności 30.12.2009

              Moja ocena: [3.9]
              Last edited by ergie; 14-08-2009, 21:58. Powód: literówki
              Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
              ------------------------------------------------------------------
              Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ergie Wyświetlenie odpowiedzi
                Piana: Faktycznie brak, ale czy to naprawdę wada. Mimo, że lubię piankę na piwku. [3.5]
                Tak, to wada. [3.5] za brak piany - ciekawe.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ergie Wyświetlenie odpowiedzi
                Opakowanie: Jakby zrobione przez Pietrka z Wyłkowyj. Grafika do bani a podane informacje trącą nachalnym marketingiem. [1]
                Obawiam się, że w Grybowie o marketingu nawet nie słyszeli.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • ergie
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 1041

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                  Tak, to wada.
                  Dlaczego?
                  Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                  ------------------------------------------------------------------
                  Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ergie Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dlaczego?
                    Nie będę bił piany, po raz drugi
                    Zerknij tu i kolejne posty.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • kloss
                      Senior
                      • 03-2003
                      • 2526

                      #11
                      Przyjemnie mnie zaskoczyło to piwo. Ale gwoli sprawiedliwości wyłącznie z powodu niskich oczekiwań jakie miałem. Brak negatywnych wrażeń to już pozytyw.
                      Attached Files

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Klarowne złoto. Może trochę zbyt jasne. [4]
                        Piana: Ilość śladowa w postaci średnioziarnistej. Na szczęście nie znika zupełnie lecz pozostaje w postaci 'rzęsy'. [2.5]
                        Zapach: Intensywny, przyjemnie słodowo-chlebowy. Wzbudza wspomnienia zapachu piw z dawnych lat. [4.5]
                        Smak: Słodowy, pełny i świeży. Jak na pasteryzowane piwo to zupełne zaskoczenie. Bardzo podobnie smakuje beczkowy Janów w lubelskim Skorpionie tylko że on jest czternastką, w dodatku niepasteryzowaną. [4.5]
                        Wysycenie: Idealne. [5]
                        Opakowanie: Klasyczna, wzorcowa wręcz tandeta. Czcionka niebezpiecznie zbliżona do kroju "Lecha". Kapsel z piwa 1410. Ogółem porażka. [2]
                        Uwagi: Lach to dla mnie zaskoczenie roku. W koszmarnym opakowaniu znalazłem świeże, pełnosłodowe piwo. Nie jestem zwolennikiem piw słodowych w charakterze ale Lach przekonał mnie do siebie i pewnie do niego jeszcze wrócę by sprawdzić czy trzyma formę.

                        Moja ocena: [4.175]
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • danio_145
                          Senior
                          • 02-2005
                          • 723

                          #13
                          Kapsel 1410 pochodzi widocznie z zapasów starego browaru grybów. Dobre 6 lat temu browar również zamykał tym kapslem.
                          Gdyby życie miało sens, piwo byłoby 2x tańsze

                          Zasada zasadności zasadniczo jest uzasadniona...

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bardzo ładny bursztyn, jestem zaskoczony. [5]
                            Piana: Dość niska i szybko opada. [2.5]
                            Zapach: Niezbyt silny, ale przynajmniej dość przyjemny. Czuć trochę chmielu i słodu. Minus, bo za słaby. [3.5]
                            Smak: Pierwsze wrażenie lekko ścierowate, potem pojawia się lekka słodowość, ale następnie niestety wraca ściera i uczucie wodnistości. Goryczki niewiele. Do wypicia, ale bez szczególnej przyjemności. [2.5]
                            Wysycenie: Bdb. [5]
                            Opakowanie: Tandetne wzornictwo i na dodatek masa banałów - "praojców przepis", "staropolskie"... [2.5]
                            Uwagi: Kupione w łódzkim Zofmarze.

                            Moja ocena: [3.1]
                            Last edited by Twilight_Alehouse; 05-10-2009, 20:56.

                            Comment

                            • JAckson
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 6122

                              #15
                              Zakupiłem na spróbowanie i raczej nie będę wracał do tego piwa.

                              Słaba piana, ścierkowy zapach i smak dobijany goryczą. Opakowanie tandetne.

                              Dawno nie piłem piw z Grybowa i szybko nie wrócę. Chyba, że zrobią coś naprawdę wartościowego
                              MM961
                              4:-)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎