Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Albumy i książki, historie browarów

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwowar
    Senior
    • 05-2001
    • 2542

    A ja już ją mam i jestem pełen podziwu, bo jest to naprawdę solidna robota. Autorowi należą się wyrazy uznania. Jest to bardzo dobry przykład, że niekiedy lepiej jest poszperać w archiwach kilka lat dłużej i wydać dzieło naprawdę kompletne.
    Archiwum piwne

    Poznaj
    http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      Pod adresem -
      http://poliart.biz/cgi/poli.pl?ka=regiony.*Galicja,

      jest książka -
      Spyra Adam: Browarnictwo Galicji doby autonomicznej.
      80 zł /Instyt. Historii UJ. Kr.: Ks. Akademicka, 1994. 156s. il., tab.; 24cm. Użyteczne oprac. Zawiera m.in. Słownik historyczny zakładów przemysłu browarniczego Galicji doby autonomicznej oraz liczne dane statystyczne i bibliograficzne. (x)
      oferta: 50, pozycja: 22045 historiaPolski regiony gospodarka zabory XIXw. XXw. Galicja

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23792

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzech
        Spyra Adam: Browarnictwo Galicji doby autonomicznej.
        80 zł
        cena 80 zł jest oczywiście superzdziercza. Poza tym było już kilkukrotnie o tym, w tym wątku
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Upiorek
          Senior
          • 03-2007
          • 141


          A dlaczego nikt (chyba - przynajmniej na tym forum) nie zareklamował książki o Żywcu "Arcyksiążęca Korona Cesarski Smak - 140 lat czyli historia przez Żywiec pisana" autorstwa Leszka Mazana i Katarzyny Siwiec ?
          Wiadomym jest, że Pan Mazan napisał bardzo lekką i ciekawą książkę na temat browaru w Okocimiu, ale nie sądziłam, że za rok (książka jest z 1996) Żywiec go podkupi...
          Książka zdobyta całkiem niedawno, tak że aktualnie czeka w kolejce do przeczytania, ale po pobieżnym przejrzeniu napisana w podobnym stylu co "Okocim- najlepsze z najlepszego" i zapewne będzie kolejną piwną pozycją pochłonięta jednem tchem w wolnej chwili

          Format A-4, papier kredowy, stron 128, sporo archiwalnych zdjęć browaru i osób z nim związanych, podkładek itp. Wydawnictwo "Przekrój" Sp. z o.o., Kraków


          **********
          Był rok 1809. Pod Aspern, nie opodal Wiednia, wojska napoleońskie spokojnie przeprawiały sie przez Dunaj, a faktyczny głównodowodzący sił austriackich, arcyksiążę Karol Ludwik von Habsburg, nadal nie mógł zdecydować się na atak. Widział, że jego żołnierzom brakuje sił, ducha, wiary i - straszne to, ale prawdziwe - odwagi. Z Napoleonem nie wygrał jeszcze nikt. Arcyksiążę czuł, że pot spływa mu po plecach i że zwyczajnie, po ludzku, zaczyna się bać.
          - Wasza Wysokość-rzekł nieśmiało adiutant, pułkownik polski w służbie austriackiej - czy mógłbym Wam coś zaproponować ? W tej manierce mam trochę piwa. Idealne przed bitwą.
          - Piwa ? Ja mam pić zwykłe piwo ?
          - To nie jest zwykłe piwo. To ŻYWIEC. Robią je w okolicach miasteczka o tej nazwie, po drugiej stronie Karpat. Ma właściwości cudowne. Prosze spróbować...

          Zdesperowany arcyksiążę przyjął podaną manierkę, łyknął raz, drugi. Potem trzeci i piąty. A im dłużej łykał - tym bardziej czuł, że wstępują w niego nowe siły, a błekitna krew Habsburgów zaczyna pulsować w żyłach w sposób wielce dla Napoleona niebezpieczny.
          -Na Boga ! - zawołał arcyksiążę, oddając manierkę i spoglądając w stronę Dunaju. Teraz tak ! teraz możemy się bić ! Panie pułkowniku, proszę wydać rozkaz ataku ! Ale wcześniej... Jedno pytanie:czy nie ma pan jeszcze szklaneczki tego cudownego eliksiru ?
          **********

          Kończąc tym optymistycznym akcentem zamieszczam fotkę okładki i udaję się w kierunku lodówki

          Comment

          • Upiorek
            Senior
            • 03-2007
            • 141

            Tak, tylko może mi ktoś powie jak się fotki zamieszcza...

            Comment

            • Upiorek
              Senior
              • 03-2007
              • 141

              Się chyba uda tym razem...

              Comment

              • Wujcio_Shaggy
                Senior
                • 01-2004
                • 4628

                A ta cytowana bajka to z tej książki pochodzi?
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                Comment

                • Upiorek
                  Senior
                  • 03-2007
                  • 141

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy
                  A ta cytowana bajka to z tej książki pochodzi?
                  I owszem, to fragment dowcipnego wstępu do książki ;-)
                  Ale potem są dość istotne informacje na temat browaru przeplatane podobnymi wstawkami, zerknęłam jest również coś na temat Sienkiewicza.
                  Jak czytałeś "Okocim" Mazana to tak jak napisałam to jest coś w tym stylu, tak że czytanie jest znacznie bardziej relaksujące niż studiowanie suchej historii browaru
                  No chyba, że jest to książka o dziejach piwowarstwa gliwickiego - aktualnie jestem na 189 stronie i jest bardzo wciągająca.

                  Comment

                  • Silbier
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 284

                    Gdzie do nabycia ta książka i jakiej cenie?

                    Comment

                    • Upiorek
                      Senior
                      • 03-2007
                      • 141

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Silbier
                      Gdzie do nabycia ta książka i jakiej cenie?

                      Książka została wypatrzona i zakupiona na Allegro jakieś 2 miesiące temu, za 36 zł. (z wysyłką). Książka dość leciwa - 1996 r. - ale może poszukać po jakichś antykwariatach wirtualnych ???

                      Comment

                      • Upiorek
                        Senior
                        • 03-2007
                        • 141

                        Kolejna próba zamieszczenia okładki do tego nieszczęsnego Żywca

                        Attached Files

                        Comment

                        • Upiorek
                          Senior
                          • 03-2007
                          • 141


                          Przewodnik po czeskich browarach...


                          No to jak dobrze poszło z okładką Żywca podrzucę jeszcze czeską ciekawostkę, o której nikt w tym wątku nie pisał


                          Pivní cesty.
                          Książeczka, a raczej przewodnik wydany w ubiegłym roku przez CzechTourism i Ministerstvo Zemědělství ČR zawiera krótki opis historii piwa i piwowarstwa oraz sporo informacji na temat 40 czeskich browarów począwszy od króciutkiego opisu miasta, w którym jest usytuowany, ciekawszych zdarzeń z jego historii, imprez, które są tam organizowane a skończywszy na informacjach o browarach (włączając historię), produkowanych w nich piwach oraz knajpkach, do których warto zajrzeć. Podane aktualne adresy i kontakty do browarów, knajpek, zabytków, które warto zwiedzić (cóż, nie samym piwem człowiek żyje), jak również cenniki.
                          W środku zamieszczona mapka z zaznaczeniem wszystkich 40 browarów (m.in. Staropramen, Novoměstský pivovar, Pivovar Berounský medvěd, Pivovar Klášter Hradiště, Pivovar Nymburk, Pivovar Platan Protivin, Pivovar Eggenberg Český Krumlov, Pivovar Chodovar), oraz siecią dróg, po których można tam dotrzeć.

                          Myślę, że rzecz warta do zdobycia na ewentualny wakacyjny wypad na Czechy.

                          Oczywiście, jak na piwny przewodnik przystało, książeczka w kształcie kufla z uszkami, tylko proponuję je od razu podkleić coby się nie urwały... ;-)
                          Attached Files

                          Comment

                          • Upiorek
                            Senior
                            • 03-2007
                            • 141

                            mapka
                            Attached Files

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10837

                              Na każdych targach turystycznych odbywających sie w Polsce można tą ksiażeczke zdobyć bezpłatnie.
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • Upiorek
                                Senior
                                • 03-2007
                                • 141

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                                Na każdych targach turystycznych odbywających sie w Polsce można tą ksiażeczke zdobyć bezpłatnie.
                                Targi turystyczne to zdecydowanie nie nasza branża i niestety nie bywamy na takich imprezach, tak że nie mamy raczej wyboru jeśli chodzi o nabycie :-)
                                Książeczka ceny horrendalnej raczej nie osiągnęła

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎