Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kto był pierwszy?!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Żywiec
    Senior
    • 12-2001
    • 1571

    Kto był pierwszy?!

    Kilka lat temu udało mi się zdobyć do kolekcji ciekawą, przedwojenną etykietę z Żywca. Została ona znaleziona przez znajomego na strychu w browarze. W pierwszej chwili gdy mi ją pokazał sądziłem, że mam do czynienia z etykietą tyską ale po dokładnym obejrzeniu nie było żadnych wątpliwości, że chodzi o etykietę z Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu. Wzór jest niemal identyczny z wzorami przedwojennych etykiet tyskich. Pozostaje pytanie kto był pierwszy - Żywiec czy Tychy. Wiem, że Tychy dość późno zaczęły etykietować butelki (lat 20/30-te XX wieku?!) co może świadczyć o korzeniach żywieckich tego wzoru ale z drugiej strony nie jest znana kontynuacja graficzna tej etykiety w Żywcu.
    Na marginesie warto dodać, że i inne polskie browary używały bardzo podobnego wzoru etykiety (np. Sosnowiec-Sielce...).
    Attached Files
  • pivaria
    Senior
    • 03-2001
    • 1538

    #2
    Grześ - spytaj Marka Brandysa - on na pewno udzieli Ci fachowej i bezstronnej odpowiedzi...
    Ciemne jest pycha
    PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
    www.pivaria.pl
    https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

    Comment

    • Żywiec
      Senior
      • 12-2001
      • 1571

      #3
      Dla zobrazowania sprawy, etykieta z Książęcego Browaru w Tychach, łudząco podobna do wyżej zamieszczonego wzoru z Żywca.
      Attached Files

      Comment

      • Żywiec
        Senior
        • 12-2001
        • 1571

        #4
        Browar w Sosonowcu używał etykiet, które śmiało można porównać do 2 wyżej zamieszczonych wzorów z Żywca i Tychów.
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎