Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Proef, Slaapmutske Blond

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pezet
    Improwizator
    • 03-2006
    • 481

    Proef, Slaapmutske Blond

    Warzone przez De Proefbrouwerij na zlecenie firmy piwnej Brouwerij Slaapmutske (Melle, okolice Gent).

    Założycielami firmy jest małżeństwo: Dany De Smet (wykształcony w branży browarniczej, piwowar domowy, były pracownik browaru Huyghe, współzałożyciel lokalnej organizacji zrzeszającej miłośników piwa (BLESS)) oraz Marleen Vercaigne (piwowarka domowa, miłośniczka piwa).
    Wszystko zaczęło się w 1992 roku od piwowarstwa domowego i uzyskania dyplomu inzyniera przez Dany’ego. W 1999 roku z okazji urodzin syna uwarzyli, mocne, zimowe piwo. Wszyscy odwiedzający szczęśliwych rodziców bardzo chwalili trunek i wykazywali chęć kupienia kilku butelek. Zrodził się pomysł aby warzyć i sprzedawać.
    W 2000 roku pojawiło się pierwsze piwo na rynku lokalnym Slaapmutske Winterbier. Rozpoczęła się także współpraca z Proefbrouwerij.
    Wiosną 2001 roku uwarzono Slaapmutske Blond, a w 2002 Slaapmutske Tripel.
    Wszystkie piwa są dostępne w butelkach i kegach. Od 2005 roku sprzedawane w wielu krajach Europy, USA, Kanadzie, RPA i Japonii.
    Slaapmutske to „czapka do spania” albo „ostatnie piwo przed snem

    Butelka 330ml, alk. 6,4%, ekstrakt 14%, 30 IBE, import własny.
    Kolor pomarańczowy, mętne.
    Piana biała, drobna, stosunkowo trwała.
    Zapach nie za mocny ale wyraźny. Paleta zapachowa to kompozycja słodowo – owocowa (jabłka, gruszki, cytrusy) z kolendrą i chmielem
    Smakiem trochę się zawiodłem. Początek wodnisty, następnie niezbyt intensywna słodycz i trochę owoców. Jedynym plusem była bardzo dobra, goryczka.
    Liczyłem na coś więcej
    Attached Files
    „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
    Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
    Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Aktualna fotka:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎