Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Alken Maes, Grimbergen Goud / Dorée

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Alken Maes, Grimbergen Goud / Dorée

    Butelka 0,33 litra firmowa, alkohol 8 %, eks. brak, kapsel Grimbergen
    Kolor - intensywny żółty, klarowny
    Piana - drobna, wysoka i średniotrwała, cienki kożuch dotrwał do końca
    Zapach - owocowo-winny, wyraźny
    Gaz - okey
    Smak - wyraźnie winne, średnio owocowe, kwaskowate, średnio słodkie, w tle lekka pestkowa goryczka
    Niezbyt mi smakowało.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 2137 - moje 1080 nowe piwo na forum
    Last edited by sibarh; 20-02-2009, 22:01.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      Parametry i flaszka j.w., warzone ze słodu jęczmiennego i pszenicznego (lub niesłodowanej pszenicy?), dofermentowane w butelce.
      Ciemnozłote, lekko mętnawe, dosyć mocno nagazowane, u mnie bardzo wysoka i trwała piana w postaci okazałego grzyba - dorzucę fotkę, a co
      Zapach owocowy, lekko winny, słodowy, intensywny.
      Smak również owocowy, kwaskowato-cytrynowy, wyraźnie słodowy ale ze sporą goryczką, treściwy, pod koniec picia lekki rozgrzewający alkohol.
      Jak dla mnie sympatyczny tripel. Tego "nominalnego" grimbergenowskiego tripla też kiedyś piłem ale już nie pamiętam wrażeń żeby porównać.
      Attached Files
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Aż dziwne, że tak mało opisów. No to dodam kolejny

        Kupione w zwykłym małym sklepie samoobsługowym na placu Luksemburskim w Brukseli. Ceny nie pamiętam, ale chyba ok. 1,10e.

        Kolor: Typowy dla tripli, choć zupełnie klarowny.
        Piana: Bardzo wysoka i trwała, bielutka.
        Zapach: Silny, owocowo-drożdżowy. Czuć głównie brzoskwinię, miód i słód.
        Smak: Bardzo treściwa bestia, najpierw atakuje słodową potęgę, a potem dobija solidnym alkoholowym kopem W międzyczasie czuje się lekkie owocowe smaczki, choć nie wybijają się zbytnio, a także dość silną goryczkę.
        Opakowanie: Jak na powyższych zdjęciach.
        Uwagi: Formalnie nie jest to tripel, zresztą jak zauważył wyżej lzkamil, istnieje też produkt pod nazwą "Grimbergen Triipel" - niestety nie udało mi się go kupić. Choć Gour jest jednak słabszy, to do definicji tripla pasuje. Całkiem zacnego tripla, dodam.

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Piwo przywiezione z Francji.

          Kolor jasnozłoty, mocno opalizujący, piana mizerna, niska, bardzo szybko dziurawiąca się, nieregularna, brzydka, opada do cienkiego podziurawionego kożucha z dużymi bąblami. Wygląda to nieprzyjemnie, jakby ktoś napluł do kielicha. W aromacie na pierwszym planie wyczułem kukurydziany DMS, poza tym są już przyjemne drożdżowo korzenne nutki przyprawowe. Smak mocno treściwy, słodkawy ze sporą doza kwaskowości. Dominują owoce, morele, brzoskwinie. Alkohol zgrabnie ukryty, choć czuć, że gdzieś tam siedzi. Szczególnie na finiszu wyraźnie podszczypuje. Wysycenie spore, ostre, grube, odczucie w ustach gładkie, aksamitne, ale jednocześnie pikantne i alkoholowe.

          Smaczne piwo, ale zachwytów nie ma. Głównie przez ten DMS w aromacie..
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎