Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, Acan niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Staropolski, Acan niepasteryzowane

    Butelka 0,5 , zawartość alkoholu 5,5%
    Piana niezbyt obfita i nietrwała, barwa jasnozłocisto-słomkowa.
    Zapach dość surowy z nutami suszonych, kwaśnych jabłek.
    Smak intrygujący i dość trudny do opisania-przynajmniej dla mnie.
    Wyczuwam nuty owocowe, gruszkowo-jabłkowe, czasem nawet jakby ze słabą domieszką banana.
    Początkowo wydało mi się słodkawe i pozbawione goryczki, ale z każdym łykiem wrażenie słodkawości blakło, a pojawiała się coraz wyrażniejsza goryczka.
    W sumie żadna rewelacja, ale w porównaniu ze Staropolskim wyrażny postęp.
    Attached Files
  • coldfire
    Senior
    • 01-2008
    • 374

    #2
    Świetne piwko, jedno z najlepszych niepasteryzowanych w naszym kraju.
    Na pierwszym planie oczywiście bogata i intensywna chlebowa słodowość, która wypełnia kubki smakowe po brzegi. Piwo jednak nie jest słodkie, jak na przykład Gościszewski Niepaster, a to za sprawą nienachalnego, ale jednak obecnego w smaku chmielu. Przez to smak jest bardzo zrównoważony. W tle delikatne jabłka (w zapachu były bardzo wyraźne), a ostatnie łyki objawiają niezwykły i dosyć wyraźny smak miodu.
    Jeśli dodamy do tego wyjątkowo niską cenę (2.25zł + kaucja), dostajemy piwo niemal idealne - pełne, złożone i niebanalne. Szczerze polecam fanom niepasteryzowanych lagerów!
    Piwa i pacierza nie odmawiam

    Comment

    • coldfire
      Senior
      • 01-2008
      • 374

      #3
      Oznaczenie partii - P1.10.04.09
      Piwa i pacierza nie odmawiam

      Comment

      • tfur
        Senior
        • 05-2006
        • 1303

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coldfire Wyświetlenie odpowiedzi
        Oznaczenie partii - P1.10.04.09
        tak, tę partię mógłbym z czystym sumieniem poprzeć w wyborach do europarlamentu. to piwo przypomina mi lubuskie, ale jest, moim zdaniem, treściwsze i dużo lepsze, bez tej lekkiej kwaskowej nuty, na którą narzekałem przy okazji witnickiego produktu. przyjemna niespodzianka. piwo do niejednokrotnego powtórzenia. oby tylko utrzymało obecny poziom. kupione w rodzince-bis. nie od rzeczy będą szczere podziękowania dla właściciela i miłego sprzedawcy w jednej osobie.
        veni, emi, bibi

        Comment

        • Kamień
          Senior
          • 07-2007
          • 361

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty, klarowny, zachęcający. [3.5]
          Piana: Biała, najpierw dosyć spora, opada jednak całkiem szybko. Cienki dywanik obecny jest dosyć długo. [3.5]
          Zapach: Niezbyt wyraźny, typowy, słodowo-chmielowy. [3]
          Smak: Rozbudowany, treściwy posmak słodowy, wsparty aromatyczną goryczką chmielową, która może mogła by być wyraźniejsza ale nie odczuwa się jej trapiącego niedosytu. Nut "piwniczno-niepasteryzowanych" brak. Nutka alkoholowa jest obecna lecz jest delikatna i łagodna. [4]
          Wysycenie: Umiarkowane, nie zmniejsza się za szybko, może być. [4]
          Opakowanie: Tonacja barw jest brązowo-kremowo-czerwona. Na kontrze obecna jest wyjaśnienie co oznacza zwrot Acan. W pewien sposób wyróżnia się spośród innych piw na półce, jest poprawne lecz nie wzbudza we mnie zachwytów ni żądzy kupna. [3]
          Uwagi: Kupione w Zofmarze za 2,20zł.
          Przyzwoite, nawet smaczne piwo. Po przeczytaniu wcześniejszych opisów bałem się, że będzie miodowo-słodkawe i pozbawione goryczki ( takie mi się trafiają ostatnio piwa z Gościszewa ), na szczęście tak nie było. Nut owocowych również nie wyczułem. Gdy pojawi się nowa partia, na pewno spróbuję tego piwa znów i dogłębniej zbadam sprawę.

          Moja ocena: [3.525]

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłotobursztynowy, chyba ciut opalizuje. [3.5]
            Piana: Brudnobiała, drobna, z pierwotnych 3 cm trzeszcząc, powoli opada... [3.5]
            Zapach: Mmmm..., oldskulowy piwny , taki słód i piwniczność plus ciekawe nuty owocowe. [4]
            Smak: Tępawa goryczka, chlebowość i kwaskowatość. Również kojarzy mi się z epoką minioną. Smaczne... [4]
            Wysycenie: Spore, widoczne drobniutkie bąbelki, które po chwili eksplodują na podniebieniu. [3.5]
            Opakowanie: Na mnie to wzornictwo nie robi dobrego wrażenia, niestety. Całość wydaje się (a nie jest!) niestaranna. Goły czarny kapsel - szkoda, pasowałby ten "zduńskowolsko-porterowy". Brak info o ekstrakcie. [3.5]
            Uwagi: Smaczne piwo, zyskuje w smaku w trakcie degustacji.
            Zakupione w Rodzince-Bis za (chyba) trzy zeta.

            Moja ocena: [3.875]

            Comment

            • granat862
              Senior
              • 12-2004
              • 945

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnozłoty. [3.5]
              Piana: Niska , drobnopęcheżykowa utrzymuje się przez dłuższy czas. [3.5]
              Zapach: Przyjemny, wyczuwaly słód i chmiel, oraz owocowe nuty [4]
              Smak: Przyjemny delikatny, słodowy z niewielką goryczką [4]
              Wysycenie: Trochę za małe, mogło by być większe. [2.5]
              Opakowanie: Ciekawa nazwa, wyjaśnienie z tyłu, etykieta według mnie w dobrej tonacji, goły kapsel i fałdki na kontrze obniżają ocenę [4]
              Uwagi: Bardzo ciekawy produkt z Zduńskiej Woli, zupelnie odmienne od dawnych Staropolskich polecam.

              Moja ocena: [3.85]
              Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

              Comment

              • delvish
                Senior
                • 11-2004
                • 3508

                #8
                Acan NP przywraca nadzieję, że w Zduńskiej Woli można wybitne jasne piwa. Piwo zasługuje na pochwałę. Solidna, wyraźna i rozbudowana goryczka. Słodowość ładna i pełna. Delikatna chlebowość. Smaczki staropolskie bardzo słabo wyczuwalne, trzeba się ich doszukiwać gdzieś w tle. Jeśli ktoś nie zna szpetnych staropolskich warek, to może być ich nieświadom. Jak dla mnie, to piwo w swojej kategorii, w aktualnej formie, depcze po piętach piwom z Janowa i Czarnkowa i spokojnie bierze w cuglach Wybornego Ciechana. Brawo! Jak dla mnie wielka niespodzianka
                Last edited by delvish; 04-04-2009, 21:27.
                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                (Frank Zappa)

                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                Comment

                • zbysia
                  Senior
                  • 09-2004
                  • 907

                  #9
                  Taak.. wyjątkowo smaczne piwo, słodowe z delikatną goryczką.
                  A do tego jeszcze cena: ... 1,50 zł + kaucja..
                  fANIAtic www.faktoria-ukraina.pl

                  Comment

                  • yavo
                    • 03-2009
                    • 909

                    #10
                    Mi nie smakuje. Jak powiedział mój ojciec: "to takie złote, tylko że mniej".

                    Comment

                    • arzy
                      Senior
                      • 06-2002
                      • 2814

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zbysia Wyświetlenie odpowiedzi
                      Taak.. wyjątkowo smaczne piwo, słodowe z delikatną goryczką.
                      A do tego jeszcze cena: ... 1,50 zł + kaucja..
                      Cena tylko przez chwilę
                      "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      Bractwo Piwne
                      Skład Piwa
                      Piszę poprawnie po polsku!

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        #12
                        Dobry polski intensywniak. Słodowy, trochę chlebowo-bananowy, goryczka wyczuwalna tylko w pierwszych łykach. Rzeczywiście przypomina nieco Lubuskie.

                        Comment

                        • coldfire
                          Senior
                          • 01-2008
                          • 374

                          #13
                          Właśnie piję trzecią warkę tego piwa (tak wywnioskowałem po oznaczeniu - P3 30.04.09)
                          i muszę powiedzieć, że piwo zupełnie nie przypomina tego z pierwszej warki. Jest słodkie jak Warka Strong, identycznie mdłe i bez charakteru. Treść nadal jest, ale co z tego.
                          Posmaki chlebowe też zniknęły w niebycie, a chmiel wyczuwalny jest tylko w zapachu.
                          Nie polecam tej warki. Zobaczymy jaka im czwarta wyjdzie.
                          Piwa i pacierza nie odmawiam

                          Comment

                          • coldfire
                            Senior
                            • 01-2008
                            • 374

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coldfire Wyświetlenie odpowiedzi
                            Właśnie piję trzecią warkę tego piwa (tak wywnioskowałem po oznaczeniu - P3 30.04.09)
                            i muszę powiedzieć, że piwo zupełnie nie przypomina tego z pierwszej warki. Jest słodkie jak Warka Strong, identycznie mdłe i bez charakteru. Treść nadal jest, ale co z tego.
                            Posmaki chlebowe też zniknęły w niebycie, a chmiel wyczuwalny jest tylko w zapachu.
                            Nie polecam tej warki. Zobaczymy jaka im czwarta wyjdzie.
                            Hmm, to chyba nie jest w ten sposób z tymi warkami, bo tym razem zdobyłem oznaczoną "P2", która ma dłuższą datę przydatności...
                            W każdym razie tym razem piwo trzyma poziom poprzedniej, no może jest minimalnie lepsze. Nadal słodkie, i nadal bez piwnicy, za to ze świetną pianą i dużą treścią.
                            Raczej negatywne odczucia. Nadal mam w pamięci genialną pierwszą warkę.
                            P2.20.05.09
                            Piwa i pacierza nie odmawiam

                            Comment

                            • darko
                              Senior
                              • 06-2003
                              • 2078

                              #15
                              A mnie P2.20.05.09 smakuje. Nic specjalnego, ale jest fajnie chmielone i dobrze zbalansowane.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎