Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

EDI, Czekoladowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23793

    EDI, Czekoladowe

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Jaroslav
    Senior
    • 10-2005
    • 967

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: słomkowa, mętne [4]
    Piana: minimalna, po paru sekundach zanika [2]
    Zapach: mdły, podobny do innych smakowych piw z Ediego [1.5]
    Smak: tak jak w np. migdałowym czy miodowym obecny jest trudny do zniesienia mdły posmak. Tu na szczęście nie jest on tak intensywny. Można się doszukać sztucznego czekoladowego aromatu. Dziwne połączenie, trochę słodkie, trochę kwaśne i niestety w konsekwencji mdłe. Wypijane, ale bez większej przyjemności. [2]
    Wysycenie: delikatne, drobne pęcherzyki powolnie unoszą się ku górze szklanki [4]
    Opakowanie: etykieta z motywem kobiecym [5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [2.175]

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23793

      #3
      Czy EDI coś pisze na temat tego piwa na etykiecie? przyporządkowałem do ciemnych, ale mam wątpliwości, czy przypadkiem nie powinien się znaleźć wśród aromatyzowanych
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #4
        Z tego, co pisze Jaroslav, to zdecydowanie aromatyzowane. Zauważ, że kolor słomkowy jest
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23793

          #5
          Faktycznie. Przyporządkowywałem jednak przed zamieszczeniem oceny.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Jaroslav
            Senior
            • 10-2005
            • 967

            #6
            100% aromatyzowane

            Comment

            • przemo70
              † 1970-2019 Piwosz w Raju
              • 05-2007
              • 1501

              #7
              W ARTomacie powinna być opcja "ubezpiecz się przed wypiciem" TAK lub NIE
              Save water, drink beer ...

              http://www.parowozy.com.pl/
              http://www.kamery.wolsztyn.pl/
              https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

              Comment

              • rotmistrz
                Senior
                • 06-2005
                • 469

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: lekko brązowe, mętnawe [3]
                Piana: biała drobnoziarnista szybko siadła, pozostawiając dziurawy kożuszek na licu, brak śladu na szkle [2]
                Zapach: lekko czekoladowy i nuty słodu [3]
                Smak: wyczuwalny posmak kakaowy, brak wyraźnej goryczki, lekko słodkawe, [3]
                Wysycenie: praktycznie zerowe, czasem sie oderwał bąbelek gazu od dna [1.5]
                Opakowanie: informacje o piwie pełna, etykieta nawiązuje do nazwy piwa, brązowawa, [3]
                Uwagi: mój egzemplarz był niepasteryzowany

                Moja ocena: [2.825]

                Comment

                • silvian
                  Senior
                  • 08-2008
                  • 727

                  #9
                  Moje czekoladowe po ostrożnym otwarciu kapsla...uciekło z butelki w trybie natychmiastowym (to już drugi taki wypadek z piwami EDI). Z tego co zostało mogę tylko powiedzieć, że jak dla mnie piwo ma zbyt mało goryczki, natomiast czekolady jest aż nadto. Spróbuję chyba jeszcze raz, może jak wypiję więcej to opinia będzie bardziej wiarygodna.
                  "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

                  Comment

                  • Horse1963
                    Senior
                    • 06-2009
                    • 547

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika silvian Wyświetlenie odpowiedzi
                    Moje czekoladowe po ostrożnym otwarciu kapsla...uciekło z butelki w trybie natychmiastowym.... .
                    Ja takie "wynalazki" zawsze otwieram nad dużą tacą. Wielokrotnie taca uratowała mi życie i ..... piwo

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: po piwie czekoladowym spodziewałem się barwy przynajmniej kakaowej, brązowej, po prostu ciemnej, a tu jasno-słomkowa ciecz, która przypomina wodę po umyciu przypalonej, tłustej patelni [1.5]
                      Piana: lepiej się pieni płyn do płukania zębów po wypluciu, po 1 minucie zero piany, tylko ta ciecz [1]
                      Zapach: zapachu spodziewałem się czekoladowego, a tu jest zapach kakaa w szklance stojącej od dwóch dni na słońcu [2]
                      Smak: boje się próbować tego co stroi w szkle przede mną....kupiłem więc mam za swoje....o kurwa
                      (przepraszam - ale nic innego mi się nie nasunęło na myśl, w sumie tylko to jedno słowo), smak syropu Pini wymieszanego z kakaem [1]
                      Wysycenie: za mało, ta ciecz jest bardzo wodnista [2]
                      Opakowanie: na czekoladowym piwie powinna być jak nie czekoladka to przynajmniej mulatka apetyczna, a nie blondyna z różowymi jak świnka nogami [3]
                      Uwagi: Jestem idiotą że płacę taką kasę (7 zł) za coś co notorycznie wylewam do zlewu mając tę głupią nadzieję, że trafie na coś co wreszcie uda mi się wypić ze smakiem. Na początku piwa Ediego były jeszcze ok, teraz, to chyba sprzedają popłuczyny po czyszczeniu tanków, dodając do tego kakałka, srałka czy innego aromatu tworząc specjalistyczne piwa. To piwo to jest taki Clint Eastwood, czyli brudne, złe i brzydkie

                      Moja ocena: [1.525]
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        #12
                        Wątki dot. Ediego to już od jakiegoś czasu moja ulubiona lektura na forum, ale ten opis przebija wszystko. Becik, masz u mnie karton Ediego, tylko recenzuj dalej!

                        Comment

                        • dipeone
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 741

                          #13
                          Nabyłem dzisiaj to piwo za 6 zł. na stoisku browaru Edi ,w Gdańsku przy okazji Jarmarku Dominikańskiego, więc kilka słów odnośnie.
                          Opakowanie ,a w zasadzie etykieta ,bo o nią się rozchodzi śmieszna, z jakąś panią, człowiek się uśmiecha na widok takiej grafiki i to jest...jedyny atut tego piwa.
                          No może jeszcze warto pochwalić barwę, bo jest ciemna ,ładna i może się podobać.
                          Zapach z początku wydawał mi się przyjemny ,ale po przelaniu do kufla już taki miły dla nosa nie był.
                          Piany od samego początku nie było ,nie utworzyła się nawet podczas nalewania ,więc nie ma czego oceniać.
                          Nagazowanie jakieś takie sztuczne (ciężko mi to określić), ale utrzymywało się do czasu wylania tego piwa do toalety.
                          W smaku sztuczne, niedobre, czekoladowe tylko trochę (głównie aromat plus odpowiednia ilość słodyczy) i jak dla mnie niewypijalne. Do tego piwo zawierało jakiegoś farfocla ,co mnie zaszokowało (pierwszy raz coś takiego widziałem) Niestety pierwszy kontakt z produktem tej marki zdecydowanie na minus i zdecydowanie odradzam Piwo Czekoladowe by Edi. Ocena 1+ (za etykietę).
                          Zdjęcie poniżej.
                          Attached Files
                          Last edited by dipeone; 08-08-2010, 21:25.

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dipeone Wyświetlenie odpowiedzi
                            Zdjęcie poniżej.
                            No, poniżej... poniżej wszelkiej krytyki.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • dipeone
                              Senior
                              • 05-2010
                              • 741

                              #15
                              Takie mi niestety wyszło ,a zanim sprawdzić czy jest odpowiedniej jakości trunek wylądował w zlewie.
                              Nie wiem czy będzie jeszcze okazja kiedyś wykonać temu produktowi fotkę...ale się postaram.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎