Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Połczyn-Zdrój, Rastiger Jasne Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Połczyn-Zdrój, Rastiger Jasne Pełne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • chemmobile
    Senior
    • 03-2009
    • 2168

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemna słomka zmierzająca do złotego. [3.5]
    Piana: Po 2 minutach pozostał z niej tylko kożuszek. A i on do połowy kufla poległ śmiercią naturalną. [2]
    Zapach: Słabo wyczuwalny, moje zmysły nie były w stanie niczego konkretnego wskazać. [2]
    Smak: Po pierwszym łyku myślałem, że to piwo aromatyzowane. Wyraźnie poczułem smak... soku jabłkowego Żeby wyczuć piwną goryczkę trzeba chwilę to piwo "smakować". Wówczas poczujemy także to, że to chmielowy trunek, ponieważ pierwsze wrażenie bez wątpienia sprawia wrażenie "płytkości" tego piwa. Ale co z tego, jeśli po przełknięciu pozostaje jedynie lekka cierpkość na języku i żadnych smaczków. Piwo "wodniste", substytut herbaty, jeśli ta właśnie nam się skończyła. [2]
    Wysycenie: Dobre. Sprawia, że piwo można wypić nawet nie do końca schłodzone. [4]
    Opakowanie: W moim przypadku była tylko puszka. Przeważa kolor czerwony, co kojarzy mi się z Warką. Brak info o ekstrakcie. [3]
    Uwagi: Pucha kupiona w Tesco za 1,38 zł. Proszę pamiętać, że pomimo niskiej oceny wystawionej przeze mnie, piwo to jest do wypicia bez żadnego skrzywienia i obrzydzenia. A to z tego względu, że Rastiger po prostu... jest bezsmakowy. Za niecałe półtorej złocisza dostajemy pół litra gazowanej wody z domieszką alkoholu. Nie smakuje Ci wódka? Kup Rastigera! 10 półlitrowych opakowań zawiera tyle samo etanolu, co 0,6 litra wódki 40%-owej. Opłaca się

    Moja ocena: [2.225]
    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: lekko złocisty, klarowne [3]
      Piana: syczy przy nalewaniu, z początku gęsta, opada szybciutko zostawiając pół centymetrowy kożuszek, nie osadza się na szkle [2.5]
      Zapach: słodowo-kukurydziany, ogólnie bez negatywnych wrażeń ale ta mieszanka nie należy do tych zapachów, które chciałbym czuć w piwie [2.5]
      Smak: puste w smaku, wodniste, dziwna nie-chmielowa goryczka, lekki posmak słodu, lekka gorzkawość [2]
      Wysycenie: za duże, piwo syczy, lekko szczypie, bąbelki buzują jak w oranżadzie [3]
      Opakowanie: przeciętna puszka w czerwonej tonacji, plus, ze nie rzuca się w oczy fakt, ze jest robione dla Tesco [3]
      Uwagi: tym cienkim piwem można co najwyżej ugasić szybko pragnienie lub podlać grilla, do degustacji i smakowania na pewno się nie nadaje

      Moja ocena: [2.375]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • GaryFisher
        Senior
        • 10-2009
        • 739

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasne złoto [4.5]
        Piana: Była dość wysoka ale zdiurawiała i opadła zostawiając cienką firankę. Trochę pobrudziła szkło. W drugiej połowie firanka znika. [2.5]
        Zapach: Cienki, słodowy, trochę też słodkawy, nic nieprzyjemnego nie wyczułem [3]
        Smak: Przede wszystkim wodniste. Trochę słodu, lekka goryczka, w tle jakby delikatna słodycz. Nic nieprzyjemnego tak samo jak w zapachu. Płaskie. Taka aromatyzowana woda. [2.5]
        Wysycenie: Średniowysokie. Może być [4]
        Opakowanie: Puszka trochę podobna do Castera, który się niedawno pojawił w Tesco (Caster to szczyt wodnistości i bezsmakowości). Nie podano ekstraktu [3.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [2.9]
        Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, jak na pilsa trzeba przyznać poprawny, jak na taniego pilsa to nawet więcej niż dobry. [4]
          Piana: O dziwo spora i długo się utrzymuje. W połowie (litrowego) kufla cały czas była wyraźnie widoczna, połcentymetrowym kożuchem przykrywała piwo. [3.5]
          Zapach: Tu koniec plusów. Nieprzyjemny, odtrącający, chemiczny. Pewnie plastikowe opakowanie też swoje zrobilo. [1.5]
          Smak: Plaski, miałki, trochę chlebowy, ale głównie woda z domieszką jakichś tam posmaków słodu i alkoholu, troche kwaskowy, ale ogólnie nieprzyjemny i ciężko siadający na żołądku. [2]
          Wysycenie: Chyba w normie. Pomaga przelać to piwo jakoś przez gardło. [3]
          Opakowanie: Co tu gadać. Plastikowa butla, etykieta nalepiona niemal na ślinę, szara, bura, nudna. Plus za litraż i za ładny kufel w logo. "szlachetny smak" i "tradycyjnie warzone" to raczej napisy przywołujące uśmiech politowania na twarzy. [1.5]
          Uwagi: Woda o smaku piwa. Nic specjalnego. Nie polecam.

          Moja ocena: [2.1]
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            #6
            I jeszcze fotka:
            Attached Files
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, bardzo ładny jak na domniemany ekstrakt. [5]
              Piana: Z początku dość wysoka, ale szybko robią się duże bąble, które błyskawicznie znikają. [2]
              Zapach: Stęchła kiszona kapusta. Kwaśny, nieprzyjemny, odrzucający. [1]
              Smak: Gorzko-cierpko-kwaśna woda. Po trzech łykach poszło do zlewu. [1]
              Wysycenie: Niezłe. [4]
              Opakowanie: Puszka z dominującą czerwienią i bardzo zachowawczym wzornictwem. Mnóstwo bzdur o "szlachetnym smaku", "tradycyjnym warzeniu" i "krystalicznie czystej wodzie". [3]
              Uwagi:

              Moja ocena: [1.55]

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12118

                #8
                No i ciekawostka. Nie chcę się rozpisywać konkretnie. Kupiłem z pobudek masochistycznych bo ostatni Połczyn z Netto nie grzeszył zbytnią zawartością piwa w piwie

                W tym wypadku niezła barwa, odpowiednie, nie agresywne wysycenie i bardzo przeciętna piana. Zapach nie jest odrzucający, raczej nijaki. W smaku jednak raczej dość miłe zaskoczenie - dość pełne, jakaś lekka goryczka, słód nie w formie mdławego dopełnienia wodnistości. Po moim zapowiedzianym odświeżeniu koncerniaków czy "parakoncerniaków" ten w kategorii jakość/cena jest zdecydowanie w czołówce (lidlowskie Niemce odskoczyły do przodu
                Oczywiście żadne to fajerwerki, ale katastrofy nie było.

                Nie wiem skąd ta rozbieżność w odbiorze w smaku z TA, moje było w puszce z datą 11.01.2012. Na pecie w tesco nie było napisane, kto był producentem. Tu: Fuhrmann

                Mam nadzieję, że Van Pur zabierze temu browarowi miejsce na marketowych półkach i wezmą się za bardziej ambitne produkty. Ich pszenica nie była może klasykiem gatunku, ale piło się ją całkiem przyjemnie...

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  moje w ogóle było pozbawione piany, powyższą swoja ocene podtrzymuję
                  Attached Files
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6079

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasny bursztyn. [3.5]
                    Piana: Nie za mocna, na dłużej cieniutka warstewka. [3]
                    Zapach: Owocowo-słodowy z nutą alko. [2.5]
                    Smak: Słodowo-kartonowe, słodkawe, prawie bez goryczki. [2.5]
                    Wysycenie: Średnie. [3]
                    Opakowanie: Schludne, idealne do Tesco. [3]
                    Uwagi: Słabe piwo ale nie obrzydliwe.

                    Moja ocena: [2.65]
                    Attached Files
                    Last edited by Javox; 08-06-2015, 08:35.

                    Comment

                    • AaLeX
                      Senior
                      • 07-2011
                      • 569

                      #11
                      Mógłbym powtórzyć większość opinii Javoxa. Kolor i puszka identyczna jak na zdjęciu powyżej. Piana, została cienka warstewka bardzo długo. Zapach owoce z alkoholem. Smak, owoce, bez goryczki. Nie lubię takich piw. Jednak trzeba przyznać że w tej granicy cenowej to przynajmniej jakiś smak jest. Jednak wybitnie nie dla mnie. Ocena 2/6.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎