Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Dunkel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    Sulimar, Cornelius Dunkel

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Browar_Jezyce
    Senior
    • 10-2010
    • 131

    #2
    Deserowy ciemniak - bez rewelacji, ale jeśli komuś nie przeszkadza słodycz w piwie, to będzie zadowolony. Aromat słaby, z wyraźnym utlenieniem, do tego trochę karmelu i akcentów czekoladowych. W smaku karmelowa słodycz z delikatną goryczką na finiszu. Chwalą się na kontrze użyciem trzech chmieli (Marynka, Lubelski, Sybilla), ale nie czuć tego za bardzo... Więcej o tym trunku powiedziałem tutaj: http://birofile.blogspot.com/2014/06...us-dunkel.html
    Attached Files
    Birofile - vlog o piwie
    Birofile na Facebooku

    Comment

    • franekf
      Senior
      • 06-2004
      • 944

      #3
      Przez pięć lat cała masa opinii o tym piwie... Myślałem że to jakaś nowość, a tu patrzę na post ARTa z 2009?!
      Zapach to połączenie czekolady, coca coli i czegoś metalicznego.
      Browar_Jezyce napisał, że to deserowy ciemniak, i po części się zgadzam, jednak nie chciałbym takich deserów codziennie. Czekolada, karmel, cola, do tego odrobinka goryczki. Nic wyrafinowanego, ciężko się to pije, słodycz po kilku łykach zaczyna przytłaczać.
      Może to być jakaś alternatywa dla Czarnej Fortuny, dla lubiących słodkie piwa będzie ok.
      Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
      http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
      Piwny Janusz bez Teku

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnorubinowy. [4]
        Piana: Nieprzesadnie wysoka, beżowa, zbita, drobnopęcherzykowa i trwała. [4]
        Zapach: Taki wodno-porterowaty. Palony, trochę suszonej śliwki, czekolady, karmelu. [3.5]
        Smak: Słodki, wyraźnie palony i karmelowy. Ślady utlenienia, stąd śliwka, goryczka średnio-niska. Na pewno posmakuje fanom słodszych porterów. [4]
        Wysycenie: Nieco za wysokie. [4.5]
        Opakowanie: Jak inne Corneliusy. Plus, że skład w miarę dokładny. [4]
        Uwagi: Nie miałem pojęcia, że jest takie piwo na rynku.

        Moja ocena: [3.85]

        Comment

        • Pivotal
          Senior
          • 05-2013
          • 671

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Coś pomiędzy bordowym a brązem w typie mocnej herbaty,niemal idealnie przejrzysty. [4]
          Piana: Beżowa,drobno i średnioziarnista,bardzo wysoka,po pięciu minutach opada do kożuszka,ładnie oblepia ścianki i pozostaje do końca. [5]
          Zapach: Karmelowy,słodowy z lekkim akcentem paloności. [3.5]
          Smak: Karmelowy,słodowy,nuty palone na minimalnym poziomie,goryczka przechodząca w delikatną gorzkość...mimo to,piwo jest słodkawe. [4]
          Wysycenie: Od początku do końca w idealnej formie. [5]
          Opakowanie: Jak w pozostałych Corneliusach...etykiety z podanymi informacjami,kapsel dunkelowy- ładnie to wygląda. Butelki bezzwrotne. [4]
          Uwagi: Warka do 19.01.2015,wypite 19.10'14. Również nie miałem bladego pojęcia o istnieniu tego piwa... Piwo smakowało mi,było treściwe o pełnym smaku no i dość mocne 5.9% alkoholu. Byłem mile zaskoczony bardzo ładna pianą i zawartością gazu w tym ciemniaku dolnej fermentacji.

          Moja ocena: [3.975]

          Comment

          • toto
            Senior
            • 12-2006
            • 949

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemnoczerwony, klarowny [5]
            Piana: wysoka, drobna, jasnobeżowa, oblepia szkło, trwała [5]
            Zapach: owocowo-słodowy, wyraźna ściera, brzeczkowy, lekki alkohol [2]
            Smak: słodki (cukrowo-słodki) z nutą tępej goryczy, częściowo odalkoholowej [2]
            Wysycenie: nieco za duże [3.5]
            Opakowanie: butelka bezzwrotna brązowa, podobna do NRW, kapsel dedykowany, brązowo-złota etykieta, są wszystkie podstawowe dane, składniki dość dokładnie podane (rodzaje słodów i chmieli, ale nie wymieniono drożdży); jest w tym słód pszeniczny [4]
            Uwagi: Do 19.01.2015. Kiepski dunkel, mało pijalny, zamulający, niesmaczny.

            Moja ocena: [2.625]

            Comment

            • Piwny_Radek
              Senior
              • 08-2014
              • 108

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Wygląd niczym z coca-coli - ciemna niemal czarna barwa z przebijającymi się brązowymi przebłyskami. [3]
              Piana: Przy nalewaniu tworzy się obfita warstwa beżowej piany, która dość szybko opada do skromnego okręgu. Brak skłonności do lacingu. [2.5]
              Zapach: Zdecydowanie słodowo-słodki profil, ze sporą ilością karmelu. W niewielkim stężeniu pojawia się też paloność, rodzynki oraz alkohol. Generalnie aromat jest płaski i niczym szczególnym nie urzeka. [3]
              Smak: Smak wybitnie słodowy i słodki, zbyt słodki. Na pierwszym planie występuje karmel oraz miód. Dalej ujawnia się delikatna czekolada ze śliwką. Goryczka bardzo oszczędna. Treściwość na poziomie średnim. Lekko wyczuwany alkohol. [2.5]
              Wysycenie: Średnie. [3.5]
              Opakowanie: Grafika przeciętna, podany skład, firmowy kapsel. [3.5]
              Uwagi: http://piwnyradek.blogspot.com/2015/...l-sulimar.html

              Moja ocena: [2.8]
              http://piwnyradek.blogspot.com/
              http://instagram.com/piwnyradek

              Comment

              • melor
                Senior
                • 04-2006
                • 364

                #8
                aromat: słodki, karmelowy
                kolor: rubinowy, ciemnomiedziany
                piana: na początku spora, ale szybko opada
                smak: Spodziewałem się, że piwo będzie słodkie i jest. Może nie tak jak niektóre inne dunkle które piłem, ale słodkie jest (w końcu 5,9% alk przy 14,9% ekstraktu). Niestety przebija się też alkohol w smaku. Nieprzyjemny smak.
                4/10

                Comment

                • Pess09
                  Senior
                  • 12-2013
                  • 284

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Podobny do coca-coli z tym że troszkę bardziej wchodzi w czerwień. [4.5]
                  Piana: Całkiem niezła, średnio obfita, głównie drobne i średnie pęcherzyki, jest nawet trwała i lekko oblepia szkło. [4]
                  Zapach: Tutaj lekki alergiczny katar troszkę przeszkadza. Czuje jednak że aromat jest dość ubogi, słodki, słodowy, karmelowy, minimalnie alkoholowe. [3]
                  Smak: Monotonne, karmelowa słodycz, potem słodycz miesza się z lekką kwaskowością, goryczka słabiutka, karmel pozostaje dość długo w ustach. [3.5]
                  Wysycenie: Dobre, nie przeszkadza. [4.5]
                  Opakowanie: Nowa etykieta i kapsel nie zachwycają ale nie są również jakieś tragiczne. [3.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.475]

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #10
                    Coś nie wiele tutaj wpisów.

                    Piana:
                    obfita, drobna i średnia, ale szybko redukuje się do małego kożuszka. Szału nie ma
                    Aromat: lekki ciemny chleb, karmel a w zasadzie cukierki kukułki, można wywąchać zapaszek odgazowanej coli

                    SMAK:
                    jest słodko, ale jeszcze nie ulepek. Głównie czuć kukułki i to w takiej odsłonie "nalewka/wódka kukułka". Da się wyczuć lukrecję, ciemny chleb oraz posmak coli. Ten posmak alkoholowej kukułki jest dość ciekawy i przyjemny. Możliwe, że ta słodkość jest też jakby "miodowa". Jednak patrząc na zawartość alkoholu w tym piwie taki posmak może to dziwić. Całość smakuje jak słodkawy koziołek z porterowym zacięciem. W odczuciu na ustach jest lepkie i w miarę gęste.

                    UWAGI:
                    Warka 15.06.2015
                    Stara wersja jeszcze 0,5l
                    kupione za 2,50zł

                    Ani to zwykły ciemniak, ani kozioł, ani porter. Nie wiadomo co to, ale jest ciekawe. Bardzo możliwe, że ta "odleżakowana wersja ma te ciekawe posmaki, bo świeży pewnie zabija słodkością.
                    Największym minusem był alkoholowo lekko kwaskowy posmak jaki można spotkać w świeżych porterach b.

                    Jak znajdę jeszcze druga taką butelkę to potrzymam ją dłużej
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • piwo_szka
                      Member
                      • 01-2015
                      • 71

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny rubin z miedzianymi przebłyskami. Głęboka ciemna barwa, która mi się osobiście bardzo podoba. [4.5]
                      Piana: Grube beżowe pęcherzyki, które zbijają się tak do centymetra i towarzyszą przy piciu. Przy przelewaniu nie piętrzy się jakoś wyśmienicie, jest na dobrym poziomie. [4]
                      Zapach: Bardzo słaby, czuć właściwie tylko karmel i zapach jakiś cukierków czekoladopodobnych. [3]
                      Smak: Słodkie, słodkie, słodkie. Spodziewałam się czegoś słodkiego, ale nie aż tak, na dodatek wzmocnionego nieprzyjemnym alkoholem. Woń alkoholu mi niezwykle przeszkadzała, a słodycz przeszkadzała. [2.5]
                      Wysycenie: W sam raz. Nic nie drażniło przełyku. [2]
                      Opakowanie: Piłam z butelki 400 ml. [4]
                      Uwagi: Piwo od zakupu swoje przeleżalo, zanim doczekało się degustacji, ale i tak nie dojrzało widocznie dostatecznie, żeby słodkość została zamaskowana innymi ciekawymi smakami.

                      Moja ocena: [2.975]
                      Attached Files
                      Last edited by piwo_szka; 12-11-2015, 16:49.
                      piwna smakoszka na Alkowiki

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎