Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tumski, Karmelowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Tumski, Karmelowe

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Ekstrakt 13,8, czyli tyle ile Tumski stout.
    Zawartość alkoholu nieznana.
    Piana gęsta, jazsnobeżowa. Barwa ciemnorubinowa.
    W smaku wyrażnie słodkie, ale nie przesłodzone.
    Wyrażnie dymne z podpiwkowymi nutami.
    Jak dla mnie to nieco doprawiona karmelem wersja stouta, bo te 2 piwa mimo ewidentnych różnic są jednak do siebie dość podobne w pewnych cechach - barwa, piana podpiwkowe nuty.

    Comment

    • darko
      Senior
      • 06-2003
      • 2078

      #3
      Może to Stout bez dodatku jęczmienia palonego

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: brunatno-mahoniowy, nieprzenikniony [5]
        Piana: zwarta, gęsta, przy nalewaniu ciężko tańczyła, beżowa, gęsta, osadza się na szkle [4.5]
        Zapach: rozkosz dla nosa, przyjemny, kawowo-palony aromat, bardzo intensywny [5]
        Smak: bardzo gęste, treściwe, sycące, daje to co piwo powinno dawać, swoja esencjonalność. Na pierwszy plan wybija się słodycz, która jest natychmiast gaszona tą kawową, palonością, z wyraźnym posmakiem gorzkiej czekolady, w której gorycz zdecydowanie dominuje [5]
        Wysycenie: bez zarzutu [5]
        Opakowanie: firmowe szkło już jest, więc na piąteczkę [5]
        Uwagi: Udało mi się natrafić wreszcie na to piwo (dziś, tj 05.12) i już w brodę sobie pluję że wziąłem go tak mało. jak dla mnie to piwo jest rewelacyjne

        Moja ocena: [4.95]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4538

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny, nieprzenikniony, tylko przy ściankach pod słońce lekko hebanowy. Wtedy widać że mętne. Na oko nie do odróżnienia od stouta. Dopiero po spróbowaniu [5]
          Piana: Kremowa, trwała, drobnoziarnista, cienkim kożuszkiem utrzymuje się aż do ostatniego łyku. [4.5]
          Zapach: Intensywny, rześki, drożdżowy, czuć ciemny, karmelowy słód. [5]
          Smak: Idealnie karmelowo - słodowy ale nie słodki. Wyczuwalna lekka paloność, jest obecna także stonowana goryczka. Piękna harmonia smaków. [5]
          Wysycenie: Jak we wszystkich tutejszych piwach - ciut powyżej średniej. [4]
          Opakowanie: Strzelisty kufel firmowy z grubego szkła. Jego czerwone logo fajnie kontrastowało z czernią piwa. [5]
          Uwagi: Świetne piwo karmelowe nie epatujące nachalną słodyczą jak w innych tego typu. Może to zasługa 13,8°Blg? Jak na ten typ to sporo. Pite w browarku w cenie 8 zł.

          Moja ocena: [4.9]

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Niemal jak w stoucie - bardzo ciemny, niemal nieprzejrzysty brąz. [5]
            Piana: Ładna i gęsta, ale troszkę za szybko opada. [4]
            Zapach: Słodkawy, karmelowy, lekko orzechowy. Przyjemny, ale ciut za słaby. [4.5]
            Smak: Piwo jest słodkie, choć nie przesadnie. Czuć wyraźną karmelowość, ale na szczęście podszyte wyraźną goryczką. Jest bardzo solidne, treściwe, sprawia wrażenie gęstości. Spore zaskoczenie, bo nie wiedziałem czego się spodziewać, ale na szczęście otrzymałem doskonałe, nietypowe piwo. [5]
            Wysycenie: Idealne. [5]
            Opakowanie: 5 za bardzo ładne firmowe szkło i ogólny wystrój lokalu. [5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.725]

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Rubinowobrązowe (chyba) pod światło, bo światło słabe jest... [4.5]
              Piana: Beżowa, dość drobna, początkowo obfita, redukuje się do ok. 6 mm . [4]
              Zapach: No pachnie zdecydowanie warzeniem, ale jako piwowarski lajkonik nie potrafię sprecyzować, którym etapem... Poza tym słód i karmel. [4]
              Smak: Słodycz, podparta na początku minimalnym kwaskiem. Słabo czuć karmel. W miarę picia słodycz wykleja paszczę, trochę jej za dużo. [3.5]
              Wysycenie: Niezbyt wysokie, ot, tak, żeby w gardle lekko zadrapało. [4]
              Opakowanie: Zgrabny pokalek z logo browaru, do szczęścia brak jedynie wafelka. [4.5]
              Uwagi: Generalnie piwo chyba celowane w "damski target". Niestety, gdy nadciągnąłem wieczorem z wieloosobową grupą z przewagą pań, "Karmelowe" wyszło już...

              Moja ocena: [3.85]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎