Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Briestskoje Piwo, Stavka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gopher
    Senior
    • 10-2007
    • 450

    Briestskoje Piwo, Stavka

    Zawartość alkoholu 4,5%, ekstrakt 11,0. Brązowa butelka przypominająca butelke po Perle, kapsel góra czerwona, ząbki złote z sygnaturką.
    W smaku dość dobre jedynie metaliczny posmak trochę psuje wrażenie. Piana na początku ładna wysoka drobnobąbelkowa, potem zanika jednak nie do zera, zostaje na kuflu. Kolor słomkowy. Przywiezione z Białorusi. Ogólnie przyzwoite i wypijalne piwo.
    Attached Files
    Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Parametry bez zmian, co widac na zdjęciach szata graficzna też ta sama. Co do samego piwa, mi bardzo smakowało, było treściwe, wręcz aksamitne, dominała świetnie zarysowana goryczka z bardzo przyjemnym chmielowym posmakiem. Piana nie jest najmocniejszą strona tego piwa, dośc szybko opadła choc przy nalewaniu była bardzo obfita.
    Cena 1680 rubli.
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Kolesław
      Senior
      • 03-2004
      • 1130

      #3
      Szata graficzna bez zmian, ekstrakt bez zmian, alk. 4,2 % vol.
      Zapach słodowy i kwiatowy, i orzeźwiający.
      Piana przyjemna, biała, grzybkowata, dość trwała. Wysycenie średnie.
      Kolor słomkowy w kierunku seledynowego. Nie całkiem klarowny. Nie budzi zaufania.
      Smak jakiś taki bez wyrazu. Trochę słodu i kwasku. Dopiero w posmaku koncentruje się smak porządnego pełnego lagera z konkretną chmielową goryczką. Dobre wrażenie na koniec.
      Może być.

      Comment

      • Hrustgurd
        Senior
        • 05-2007
        • 431

        #4
        Kupiony w Petersburgu.

        Kolor: jasno zolty, slomiany.
        Zapach: slodki i slodowy.
        Piana: obfita, nie dlugo trwala.
        Smak: dobre slod i chmiel, zlego smaku od cukru nie zostalo zauwazone. Piwo na kazdy dzien.

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #5
          Jasna złocista barwa, w pełni klarowna.
          Piana o krótkim żywocie, choć obrączka wokół szkła i mikroarchipelag na powierzchni do końca konsumpcji.
          Niezbyt wyrazisty ale poprawny aromat, z chmielowymi, trochę trawiastymi akcentami i nieco słodzikowatym słodowym tłem.
          Smak ze sporym udziałem ziarnistej słodowości, pozbawionej wyraźnych kartonowych, drewnianych akcentów, jak to często bywa w lagerach z Europy Wschodniej. Goryczka jest bardzo stonowana, posmaki dość szybko gasną.
          Nagazowanie całkiem wysokie, piwo lekko musuje w ustach. Gaz niebawem ucieka w postaci beków.
          500ml w butelce z gołym kapslem z białoruską akcyzą. Czerwona etykieta jak u becika. Parametry bez zmian.

          Przyjazne piwo dla przeciętnego mieszkańca Brześcia. Gdyby się jednak znów chcieli bratać tam z Niemcami (jak w '39) to, żeby nie było obciachu, lepiej aby wyjęli wódkę Obiektywnie i konsumpcyjnie na 7 w skali 1-10 zasługuje jednak.
          Last edited by wpadzio; 13-02-2014, 23:35.
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #6
            Mocno nasycone, z obfitą grubą czapą piany, lekki i przyzwoity lager do picia. Wytrawne, z zarysowaną goryczką, ale bez jakichś zachwytów. W sumie jedno z niewielu piw browaru, który jest w upadłości. Reszta to licencyjne marki. Spodziewałem się tragedii, a jest całkiem OK.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎