Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hofbräu Kaltenhausen, Edelweiss Weissbier Hofbräu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Hofbräu Kaltenhausen, Edelweiss Weissbier Hofbräu

    Butelka 0,5 litra NRW, alkohol 4,5 %, eks. brak, kapsel dedykowany piwu
    Kolor - miodowy, mętny
    Piana - drobna, wysoka i trwała
    Zapach - słodowo-pszeniczny, lekki ale wyraźny
    Gaz - okey
    Smak - lekko pszeniczny, średnio słodkie, lekkie cytrusy, troszkę kwasku, lekka goryczka
    Smakowało mi.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 2256 - moje 1143 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • chitos
      Senior
      • 02-2009
      • 195

      #3
      Alk. 4,5%, ekstrakt nie podany

      Kolor: coś pomiędzy miodowym a ochrą, mętny.
      Piana: drobnopęcherzykowa, na początku jest wysoka lecz po kilku minutach pozostaje centymetrowy kożuszek.
      Zapach: typowy dla pszeniczniaków, przede wszystkim banany i goździki oraz lekko chlebowy.
      Smak: pierwsze co zaskakuje w tym piwie to słodycz, nie jest ona nachalna ale subtelna i wyważona, potem oczywiście banan i gożdziki. Wyczuć też można delikatną kwasowość jak i goryczkę
      Wysycenie: wysokie czyli takie jakie powinno być.

      Bardzo dobre piwo, zdecydowanie w pierwszej trójce pszeniczniaków jakie miałem możliwość pić.

      Comment

      • mrmario
        Member
        • 03-2012
        • 40

        #4
        Wczoraj go nabyłem w hypermarkecie Real za 5.39 zł ale zostawiam go na sobotę. W zeszła obaliłem jednego, chylę czoła świetne piwo szczególnie, że Paulaner weissbier troszkę mnie przynudził.
        Polecam zakupić jedną flaszeczkę.
        Mój repertuar:
        1. Ciechan Lagerowe
        2. Edelweiss
        3. Lwówek Ratuszowy lub Lwówek Książęcy

        Czasami leciało coś z czeskich Primator Weisenbier oraz niemieckich pszenic, Miłosłway Pilznery i Koźlaki, Mazowieckie Niepasteryzowane.
        Naprawa i sprzedaż komputerów, pogotowie komputerowe, odzyskiwanie danych, tworzenie stron internetowych, optymalizacja i pozycjonowanie stron www.

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Aktualne foto:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Piwo jest złote, lekko zmętnione. Piana kremowa, wysoka, drobna, potężnie trwała i sztywna!
            Pachnie przede wszystkim bananem i słodem, można wyczuć lekkie cytrusy. W smaku słód, lekki grejpfrutowy kwasek i banan.
            Gazu całkiem sporo, wiadomo... Opakowanie chyba takie, jak na fotce, klasyczne, nieco kiczowate, alpejskie. Na kontrze bajeczka i autograf piwowara. Kapsel piwa, ładny. Widziałem też wersję jeszcze ładniejszą, w krachli.
            Bardzo fajna pszenica, idealna po nartach, mimo, że konkretnie balonuje... .

            Comment

            • Rumcais
              Member
              • 01-2014
              • 91

              #7
              Kolejne moje podejście w życiu do tego piwa, ostatnie rok temu. Wydaje się ciemniejsze niż w przeszłości, wchodzi w bursztyn. Piana początkowo średnia i średnio gęsta, opada do malutkiej obrączki wokół ścianek, nie oblepia szkła. Mocno kwaśne podejście, smak drożdżowy z lekkimi bananami. Bardzo mocno nagazowane. Aromat null, bo mam katar. Fajne piwo, przywodzi mi wspomnienie snowboardu w Austrii, który musiałem sobie w tym roku odpuścić...

              Comment

              • Rumcais
                Member
                • 01-2014
                • 91

                #8
                No i focia
                Click image for larger version

Name:	10449155_1477873199099998_2130583135_n.jpg
Views:	1
Size:	72,2 KB
ID:	2054505

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎