Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konsumencki Konkurs Piw Bractwa Piwnego 2009

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
    I to jest rzeczywiście jakieś kompletne nieporozumienie
    Tu się zgadzamy
    Jasno wynikałoby, gdybym napisał, że powinniście poinformować forum o swoim udziale itp., itd. Ja tymczasem napisałem, to co napisałem.
    Po prostu nie dziwi mnie wcale, pomijając wspomniany margines, taka a nie inna (głównie krotochwilna) reakcja większości
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #47
      Tak sobie czytałem od początku tą dyskusję, zajęte miejsca w konkursie i mniej lub bardziej żartobliwe wieszanie psów na degustatorach. Zanim doszedłem do wieszania psów to pierwsze co se pomyślałem - SPOŚRÓD CZEGO mieli do wyboru w najbardziej dyskutowanej kategorii 11-12? Pewnie albo te 3 albo niewiele ponad to...
      Wyjaśnienia Marusi i stolarza-77 dokładnie potwierdziły moje przypuszczenia

      A w ogóle to wśród piw najwyżej przez nas cenionych na browar.bizie kategoria 11-12 jest chyba jakaś taka słabo reprezentowana. Czarnków, Ciechanów, Gościszewo, Fortuna mają swoje flagowe piwa ponad 12, Konstancin ma lekkie Zdrojowe poniżej 11, a w tej nieszczęsnej kategorii mniejszy wybór. Może coś pominąłem ale takie mam wrażenie.
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • piokl13
        Senior
        • 06-2003
        • 946

        #48
        Zawsze można było (tak jak aktorzy w stanie wojennym) powiedzieć: my swoimi osobami konkursu w takiej formule promować nie będziemy .

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #49
          Za udział w tym konkursie Art stracił moralne prawo do organizacji tegorocznego zlotu!

          A na poważnie, formuła konkursu jest całkiem ciekawa, choć też uważam, że pilsy niepotrzebnie są rozdrobnione na tyle kategorii. Co do możliwości odstąpienia od przyznania 1 miejsca w przypadku braku godnego kandydata, na pewno przydałoby to powagi konkursowi, ale nie wiem, czy do końca o to w nim chodzi (to nie przytyk).

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13 Wyświetlenie odpowiedzi
            Zawsze można było (tak jak aktorzy w stanie wojennym) powiedzieć: my swoimi osobami konkursu w takiej formule promować nie będziemy .
            Tak jak już pisałam powyżej - wzięliśmy udział mimo niedoskonałości konkursu, żeby pomóc w rozwoju koncepcji, która w założeniu jest dobra. Wypiąć się i olać zawsze jest najłatwiej.

            A porównanie BP do reżimu komunistycznego to masz szczęście, ze mordkę zamieściłeś, bo na miejscu np. Arzego to skułabym Ci facjatę
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • piokl13
              Senior
              • 06-2003
              • 946

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
              ...
              A porównanie BP do reżimu komunistycznego to masz szczęście, ze mordkę zamieściłeś, bo na miejscu np. Arzego to skułabym Ci facjatę
              Ty też masz szczęście, że mordkę umieściłaś, bo inaczej uznałbym to za groźbę karalną .

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13 Wyświetlenie odpowiedzi
                Ty też masz szczęście, że mordkę umieściłaś, bo inaczej uznałbym to za groźbę karalną .
                No to źle byś uznał, bo przecież nie jestem Arzym
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • piokl13
                  Senior
                  • 06-2003
                  • 946

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                  No to źle byś uznał, bo przecież nie jestem Arzym
                  Tak czy siak, paragraf by się znalazł, np. za podżeganie .

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    #54
                    Myślę, że dyletantom chodzi tu o dwie rzeczy. Po pierwsze konsekwencje. Wyobrażacie sobie napis na butelce lecha "Najlepsze piwo kat. 11-12% w niezależnym konkursie konsumenckim BP". "Wybór polskich smakoszy i piwowarów" etc etc Wyobrażacie to sobie? Ja już mam dreszcze.
                    Po drugie organizacja i zasady konkursu. "Nie było w czym wybierać" Przepraszam ale co to za argument?? Jak pisał Żą. Po co była ta kategoria?? Nie lepiej np 11-13%? Mogliście też zrobić kategorię pszeniczne ciemne albo piwo o smaku tequili. Tylko po co?
                    I Stolarzu tu nie chodzi o ideologię. Przynajmniej nie tylko. Wybranie Lecha najlepszym piwem jest dla mnie jednoznaczne z wybraniem McDonalda najlepszą restauracją, a Sophię najlepszym winem. Tu nie chodzi o ideę, tu chodzi o smak - i to ten szeroko pojmowany.
                    Last edited by Seta; 02-06-2009, 16:32.
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #55
                      Niestety, Seticzku, muszę Cię zmartwić. Piwa koncernowe górują nad niekoncernowymi idealną bezsmakowością. One mają idealne niemal parametry. Oceniając obiektywnie, wg zasad, możesz dać mniej punktów tylko za "smakowitość", czyli chęć wzięcia kolejnego łyka, oraz za zapach. Cała reszta teoretycznie się zgadza ze wzorcem.

                      Natomiast co do stresu wynikającego z obaw napisów na lechu, to ja też się boję. Prawda jednak jest taka, że czy wzięlibyśmy udział w tej ocenie, czy nie - konkurs i tak by się odbył. A tak przynajmniej mamy nadzieję, ze mieliśmy jakiś wpływ na przebieg wydarzeń oraz, że pomożemy Bractwu wypracować na przyszłość bardziej klarowną i miarodajną formułę konkursu.
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • arzy
                        Senior
                        • 06-2002
                        • 2814

                        #56
                        Wszystkim bardzo dziękuje za konstruktywną krytykę, a tym którzy potrafi tylko kłapać jęzorami bo to lubią nie dziękuje.

                        Jako Bractwo Piwne chcieliśmy stworzyć własny konkurs piwa. Pomysłów było wiele. Stało się jak się stało. Mam nadzieję, że ludzie którzy byli bardzo mocno zaangażowani w tworzenie konkursu po paru "miłych" słowa nie zniechęcą się aby w przyszły roku zrobić kolejny konkurs.

                        Mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, iż wszystkie uwagi zostaną przedyskutowane, aby kolejny konkurs był o niebo lepszy.
                        "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        Bractwo Piwne
                        Skład Piwa
                        Piszę poprawnie po polsku!

                        Comment

                        • Rzeszowiak
                          Piwny Radykał
                          • 04-2009
                          • 1596

                          #57
                          Rozdrobnienie kategorii piw jasnych nasuwa wątpliwości, że celowo chciano upchnąć koncerniaka jakiegoś aby coś wygrał.

                          To tak jakby zrobic kategorie "najlepsze piwo z Tych", "najlepsze piwo z Leżajska" etc.

                          Daleki jestem od teorii spiskowych ale jakoś tak dziwnie to wygląda.

                          Sama idea super, żeby nie było że kłapie jęzorem.

                          A pewne niedociagniecia sprawią, że za rok bedzie napewno jeszcze lepiej.
                          Last edited by Rzeszowiak; 02-06-2009, 16:56.

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy Wyświetlenie odpowiedzi
                            Mam nadzieję, że ludzie którzy byli bardzo mocno zaangażowani w tworzenie konkursu po paru "miłych" słowa nie zniechęcą się aby w przyszły roku zrobić kolejny konkurs.
                            E tam, co się macie zniechęcać Błędów nie robi tylko ten, co nic nie robi
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • Seta
                              Piję piwo
                              • 10-2002
                              • 6964

                              #59
                              Marusiu droga! Też Cię zmartwić muszę. Rozumiem argument braku wyboru - to argument spychający odpowiedzialność za tą wtopę z oceniających na organizatorów.
                              Ale droga Marusiu argument, że obiektywne zasady konkursów sensorycznych pozwalają, a nawet nakazują wysoko oceniać takie gówno jak Lech... O co to - to nie! Może jeszcze napiszecie, że obiektywnie Lech powinien wygrać z Ciechanem w większej kategorii 11-13? Ja takie obiektywne zasady ... ech mniejsza o to ... ale coś tu nie tegez ...
                              Nie chcę się spierać co do Waszych kompetencji. Są nieporównywalnie większe od moich, ale jednak coś tu nie tegez...
                              Z ciekawości. Nasycenie miało taką samą wagę jak smakowość?
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              • Marusia
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 20211

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                                Marusiu droga! Też Cię zmartwić muszę. Rozumiem argument braku wyboru - to argument spychający odpowiedzialność za tą wtopę z oceniających na organizatorów.
                                Co to znaczy "spychający"? Uważasz, że to jest odpowiedzialność jurorów? I jaką "wtopę" - KONSUMENCI, czyli klienci wybranych sklepów toto wybrali. Ochłoń, chłopie

                                Co do wag - oczywiście, że wagi są inne dla każdego parametru.
                                www.warsztatpiwowarski.pl
                                www.festiwaldobregopiwa.pl

                                www.wrowar.com.pl



                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎