Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Marysia, Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23793

    Marysia, Pils

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Specyficzne piwo o mocno zbożowo-ziemistym smaku. długo zastanawiałem się jakie piwo mi najbardziej przypomina. Najpierw ulokowalem swe porównanie w piwach grudziądzkich oraz z Juranda. Dopiero pod sam koniec degustacji olsniło mnie, że najblizej im (tzn także wesji mocniejszej) do Naturalnego z Gościszewa. Bardzo dobre piwo lane w przepięknej okolicy.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19166

      #3
      Obecnie pils, czyli 12stka jest ciut jaśniejsza, bardziej nagazowana, ale równie smaczna.
      Last edited by e-prezes; 12-06-2009, 18:29.

      Comment

      • danio_145
        Senior
        • 02-2005
        • 723

        #4
        Obecnie leją jeszcze Pilsa 14stke.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19166

          #5
          14sta to inne piwo. Pierwsza 12sta (Pils) była ciut ciemniejsza, bo na innnych słodach.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: kolor jasnego żyta, lekko mętnawe [5]
            Piana: podana z ok 3cm kożuszkiem, jednak dość szybko opadł, pozostała dość spora obręcz na piwie [4]
            Zapach: bardzo przyjemny, wyraźny, czuć świeży chmiel i zapach słodu [5]
            Smak: pełne, treściwe, podobnie jak w smaku dominuje chmielowy posmak i przyjemna goryczka, dopiero gdzieś w tle leciutkie słodowe nutki [5]
            Wysycenie: bez zarzutu co powoduje, że piwo jest "aksamitne" [5]
            Opakowanie: beda podstawki, firmowe szkło, będzie i piętka [4]
            Uwagi: Bardzo dobre piwo, wypada żałować, że Szczyrzyc jest tak daleko od Warszawy

            Moja ocena: [4.85]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • hasintus
              Senior
              • 07-2006
              • 850

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasnozłoty, lekko mętnawy [3.5]
              Piana: gęsta, ubita, opada do dywanika, odkłada się na szkle [4.5]
              Zapach: słodkawo-drożdżowy, mleko z miodem, w tle lekka nutka gotowanych warzyw, ale w całości zapach przyjemny [4]
              Smak: chmielowo-drożdżowy, lekko słodkawy, delikatna goryczka. W smaku dość pełne, trochę za słaba goryczka [4]
              Wysycenie: Niewielkie lecz przyjemnie odczuwalne w smaku [3.5]
              Opakowanie: podane w szklance od redds'a, natomiast na wynos dostaje się w "oranżadówce" z krachlą z fajną etykietą w takim trochę ludowym stylu. [2]
              Uwagi: Polecam każdemu kto byłby w okolicy, smaczne naturalne piwo

              Moja ocena: [3.9]

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Głębokie, ciemne złoto. Może wydawać się nieco za ciemny [4.5]
                Piana: Śnieżnobiała, drobna niczym bita śmietana. Tworzy się piękna czapa, niestety po 10 minutach zostaje tylko kilka milimetrów i ładne ślady na szkle. [4]
                Zapach: Bogaty słodowo - chmielowy. Dominuje nuta przypominająca herbatniki wielozbożowe. Zaraz za nią zdecydowany aromat chmielu. Nieco diacetylu. [5]
                Smak: Pierwsze skojarzenie - jedwabisty. Balans smaków idealny. Jest jednak jakiś fałszywy ton. Nie wiem czy to zbytnia goryczka w finiszu czy może wrażenie jakby wodnistości? [4]
                Wysycenie: Mogłoby być nieco wyższe, pod koniec kufla brakuje bąbelków. [4]
                Opakowanie: Piękna butelka z krachlą. Nieco zmieniona etykieta z uwypuklonym napisem "Szczyrzyckie" (dobry krok). Widziałem, że na miejscu, piwo lane jest do klasycznych pękatych kufelków i jest to milowy krok w stosunku do naczyń z KP [5]
                Uwagi: Bardzo smaczne, jeszcze dłuższą chwilę po ostatnim łyku czułem kompilację smaków. Wyróżnia się aromatem ale nie wszystkie obietnice zaznaczone na początku, mają odbicie w smaku. Niemniej naprawdę warto wypić (nawet większą ilość )

                Moja ocena: [4.425]

                Comment

                • dadek
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 4552

                  #9
                  Pyszne piwo, szczególnie świeżo nalane w browarze. Warto się poświęcić i dotrzeć do Szczyrzyca (a nie jest to łatwe). Degustowaliśmy na miejscu 21.08. W powyższej ocenie leona czwórkę bym pozostawił jedynie przy pianie. Kolor jak na 12° według mnie był odpowiedni, wysycenie też było idealne (nie lubię za dużego). Smak zawierał w sobie piękną harmonię słodowości, rześkiej nuty owocowej, chlebowości, a wszystko to poparte lekką goryczką. Kwintesencja smaku piwa z małego browarku, przypominająca najlepsze czeskie wzorce. Niebo w gębie! Spokojnie stawiam 5 . Czyli moja ocena ogólna to około 4,7.
                  A tu fotka wersji butelkowej. Jednak długi transport w cieple nie jest dobry dla tego piwa (i pewnie dla żadnego). Piany było dużo mniej niż w browarze, choć w smaku straciło niewiele.
                  Attached Files

                  Comment

                  • zgroza
                    Senior
                    • 03-2008
                    • 3597

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: jasnozłotobrązowy [4.5]
                    Piana: Koronka, dość trwała [4.5]
                    Zapach: słodowo-ciatkowo-kwiatowy, trochę trudny do opisania [4.5]
                    Smak: delikatna goryczka, mocna ciastkowość, solidna kwiatowość w posmaku, smak z charakterem, wyraźny, choć nie do końca dobry w posmaku [3.5]
                    Wysycenie: Mniej niż więcej [3.5]
                    Opakowanie: jest, nic więcej nie można powiedzieć [3]
                    Uwagi: Porządny, małorestauracyjny, słodowy lager.

                    Moja ocena: [3.975]
                    Lotna ekspozytura browaru

                    Też Was kocham.

                    Comment

                    • woosaa
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 1548

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ładny złocisty,lekko mętny [4.5]
                      Piana: dośc solidna i trwała,biała,zostaje na szkle [4.5]
                      Zapach: ładny aromacik owocowy na początku,z czasem traci na wartości i zmienia się w jakby staro-metaliczny [3.5]
                      Smak: dośc dziwny,ni to metaliczność czy wręcz "ścierkowatość",za mało goryczki.Szkoda [3]
                      Wysycenie: trochę za słabe jak na lagera [3.5]
                      Opakowanie: etykieta z restauracją,czarny kapsel z papierową informacją o piwie [3.5]
                      Uwagi: Piwko otrzymane na zlocie od Sety.Dzieki WIELKIE.

                      Moja ocena: [3.45]
                      mb WOS

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty, idealny jak na 12-tkę, lekko mętne. [5]
                        Piana: Biała, wydawała się stosunkowo gęsta, jednak znikła już po kilku minutach, pozostając jednak przez dłuższy czas w postaci cienkiego dywanika. [3]
                        Zapach: Świerzy, bardzo przyjemny o średniej intensywności. Na pierwszym planie chmiel, później dobrze zbalansowany z całością słód, a na końcu delikatnie wyczuwalna gruszka. [4.5]
                        Smak: Przy pierwszym łyku uderza duża chlebowość, która z czasem ustępuje miejsca innym smakom ale i tak pozostaje bardzo dobrze wyczuwalna do samego końca. Doskonale zgrane ze sobą proporcje chmielu i słodu z dość szybko pojawiającą się bardzo delikatną goryczką (lekko ściągająca). Na trzecim planie dostrzec również można smak surowego ziarna. Piwo pełne w smaku. [5]
                        Wysycenie: Nie za duże, nie za małe. Idealne. [5]
                        Opakowanie: Co tu dużo pisać. Piwo prosto z browaru nie może dostać innej oceny niż maksymalna. [5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.625]
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9732

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasnozłoty, lekko mętny. [4]
                          Piana: Brudnobiała, dość drobna, niezbyt trwała. [3.5]
                          Zapach: Słodowo-brzeczkowy, taki jęczmienny wręcz, nuty owocowo-miodowe. Kojarzy mi się z piwami domowymi. [4]
                          Smak: Chlebowość i słód, śladowe smaki "warzenia", znowu - jak piwa domowe. [4]
                          Wysycenie: Niewysokie, dla mnie trochę za małe. [3]
                          Opakowanie: Wzięte na wynos w swojej flaszy, ale są też gotowce (w karcie, ja się nie przyglądałem). Za to dobra "4". [4]
                          Uwagi: Piwo bardzo domowo-rzemieślnicze, z plusami i minusami. Plusów jest zdecydowanie więcej. Cieszę się, że dotarłem .

                          Moja ocena: [3.9]

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4312

                            #14
                            Zgadza się, plusów jest zdecydowanie więcej, bardzo "charakterne" jeśli chodzi o wyrazistość, trzyma poziom, pijąc dość dawno temu (około dwa lata) miałem bardzo podobne wrażenia.

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4312

                              #15
                              I znów prezent ze Szczyrzyca. Warka do 07.09.2019.
                              Piwo w kolorku bardziej wpadającym w pomarańczowy niż w cytrynowy, lekkie zmętnienie.
                              Piana mało obfita, minus. W zapachu głównie słód, może jakaś kapka ziół i kwiatów.
                              W smaku dominuje goryczka, wyraźna "twarda", ale nie zabija zupełnie podbudowy słodowej. I jak na pilsa czuć pewną treściwość.
                              W sumie ciekawe nadal, choć wolałbym tę goryczkę bardziej ułożoną.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎