Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Marysia, Miodowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23791

    Marysia, Miodowe

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19163

    #2
    Barwa jasnobursztynowa, opalizująca. Ciemniejsze od 12-stki obecnej jak i poprzedniej. Aromat miodu intensywny, czuć go także w smaku Dość słodkie, najsłodsze z wszystkich piw szczyrzyckich. Dobrze trzyma pianę, osadzajacą się na kufelku. Pozostaje półcentymetrowy dywanik do końca.
    Balingu i alk. nie znam.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemnobursztynowa, po dwóch poprzednich nie widziałem czy jest lekko mętnawe czy to szron na kuflu [5]
      Piana: piana nie jest najmocniejszym elementem piw z Marysi, również dość szybko opadła pozostawiając obręcz (ale dość pokaźną) wokół szkła [4]
      Zapach: wytrawno-owocowy, nic a nic miodu nie czułem, ale był wyraźny, pasował mi [4.5]
      Smak: Spodziewałem się ulepku z pasieki Jarosa, a tu pije pije i gdzie ten miód? dopiero pod koniec łyczka wyczułem lekki miodowy posmak, i to nie takiego słodkawe ulepku tylko gorzkiego, spadziowego miodu, raczej wytrawnego. do tego posmak chmielowej goryczki - świetny misz-masz. Jak pozostałe piwa, bardzo treściwe i pełne. [5]
      Wysycenie: bez zarzutu [5]
      Opakowanie: wafle i szkło - będzie 5 [4]
      Uwagi: Zupełnie inne piwo miodowe od tych i znanych i pewnie dlatego bardzo przypadło mi do gustu. Sprzedawane w browarze jedynie w piątki, soboty i niedzielę, nie butelkują tego piwa

      Moja ocena: [4.675]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Po prostu miodowy. nieco mętnawy. [4.5]
        Piana: Bardzo dobrze nalana - wysoka, jakby ubita, koloru brudnawej bieli. Utrzymała się do końca szklanki, opierając się o puste szkło! [5]
        Zapach: Przewaga charakterystycznego "szczyrzyckiego" chlebka, podpartego ziołowym chmielem a gdzie, nie gdzie wyłania się słodkawy aromat miodu. [4.5]
        Smak: Niestety dominuje słodycz na szczęście nie sztucznego miodu a jakby owocowa. Spora goryczka ratuje sytuację. [3.5]
        Wysycenie: Dobre, dzięki lekkiemu drapaniu bąbelków łatwiej było mi przyjąć słodycz tego piwa. [4.5]
        Opakowanie: Szklanka z tyskacza, brrrr... [3]
        Uwagi: Zbyt słodkie to piwo. Jak wynika z wrażeń osób, które piły warki z sierpnia, września słodycz nie była taka nachalna. Może to próba pozycjonowania piwa w gustach osób popijających piwo z sokiem? Zabrana butelka pet zdegustowana w schronisku, wśród płci pięknej zrobiła furorę.

        Moja ocena: [4.075]

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Pani obsługująca na pytanie na jakiej bazie jest robione Miodowe, odpowiedziała ze na 14tce. W smaku tego nie czuć, 14tka jest jednak treściwsza.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9731

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnobursztynowy. O dziwo, klarowny... [4]
            Piana: Brudnobiała, drobna, dość wysoka i niezbyt trwała. [4]
            Zapach: Spod zapachu karmelu wyłania się miód. OK VM . [4]
            Smak: Słodowy łagodny, muśnięty miodem, oczyma wyobraźni widzę tę nasłonecznioną łąkę i słyszę uwijające się, brzęczące pszczoły... . [4]
            Wysycenie: Niewysokie, tutaj odpowiednie. [4]
            Opakowanie: Nalane w moją butlę na wynos, tego rodzaju nie mieli zakapslowanego. [3.5]
            Uwagi: Trochę jednak zbyt słodkie, ale 1) to w końcu miodowe; 2) smaczne jest.

            Moja ocena: [3.975]

            Comment

            • zgroza
              Senior
              • 03-2008
              • 3597

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Przyjemny, jasniobrązowy [4]
              Piana: biała, gęsta i trwała, bardzo przyjemna [4.5]
              Zapach: miodowo-kwiatowy [3.5]
              Smak: dominuje kwiatowy, miodowy smak, nie jest przesłodzone, ale akcenty piwne mogłyby być dużo silniejsza, jest tylko delikatnie złamane chmielową goryczką [3.5]
              Wysycenie: troszkę ciężkawe wrażenie w sumie [4]
              Opakowanie: fajny kufel, ale ani loga, ani podstawki i do tego parasole Lecha [3]
              Uwagi: Pszeniczne nie schodzi, a miodowe jak najbardziej. Polska, ojczyzna nasza.

              Moja ocena: [3.625]
              Lotna ekspozytura browaru

              Też Was kocham.

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Mętne, miodowe, brudny bursztyn. Ładne to nie jest, ale "w temacie". [3.5]
                Piana: Leciutko beżowa, mała, nie do końca jednorodna. Średnio trwała i pozostawia ślady na ściankach kufla. [3.5]
                Zapach: Średnio mocny, przeciętny. Jest wyraźny miód i jest wyraźne piwo (taka prosta mieszanka chmiel i słód). Czasem zalatuje jakaś metaliczna nuta. Prosty zapach z dobrym balansem. [3.5]
                Smak: Prosta mieszanka piwa z miodem. Smaki mniej więcej tak po 50%. Dobrze się uzupełniają. Słodycz jest, ale w normie (jak na miodowe piwo) i do tego fajnie skontrowana goryczką całkiem wyraźną (trochę tępą). Posmak gorzki. [4]
                Wysycenie: Umiarkowane, średnio trwałe. Całkiem ok. [4]
                Opakowanie: Parametry podane, starannie wykonane, kapsel firmowy. Grafika jednak nie najładniejsza, kolory jakieś tak słabo dobrane. Nic specjalnego. [3.5]
                Uwagi: Jako sceptyk wobec piw miodowych czuję się miło zaskoczony. Piwo jest bardzo proste, bez fajerwerków i może dlatego fajnie się go piło?

                Moja ocena: [3.725]
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎