Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reczica, Reczickoje Swietłoje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Reczica, Reczickoje Swietłoje

    Alk 5,9%, ekstrakt 14%
    Barwa pełna - złocista, piana duża z początku, szybko opada. Zapach delikatny, słodowo-chmielowy. W smaku dość pełne, dominuje goryczka, z lekkim posmakiem chmielu, lekko szczypie w język i podniebienie co jest spowodowane zbyt dużym, moim zdaniem, nagazowaniem. ogólnie całkiem przyzwoite piwo ale z Białorusi piłem też zdecydowanie
    lepsze.
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • Kolesław
    Senior
    • 03-2004
    • 1130

    #2
    Ekstrakt 13 %, alk. 5,2 obj.
    Zmieniło się. To inne piwo! Teraz nazywa się Rieczickoje Swietłoje. Niech zadecyduje moderator. Kapsel twist-off - nie wiedzieć po co.
    Zapach. Butelka zielona i skun nie byłby niczym szczególnym, a tu najpierw zmasowany atak warzyw, a dopiero w dalekim tle słód i chmiel skrzyżowany ze skunem. Nietuzinkowo, ale niekoniecznie w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
    Piana średnia, ale za nie długo prawie zapomina się, że była. Gaz dziwnie niski, niezauważalny.
    Kolor jasnozłoty.
    Smak. Przede wszystkim chmiel. Jednak jakiś dziwny. Całkiem zły nie jest, nie jest całkiem ordynarny, ale... nie przekonuje mnie, kojarzy mi się z papierosem palonym biernie. I jeszcze wytrawność, trochę kwasku, troszkę słodu.
    Mimo, że z fabryki, to jakieś jest i to zaleta tego piwa.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #3
      Parametry bez zmian, butelka chyba także - zielona przypominająca trochę słowackie do Zlotego Bazanta z firmowymi tłoczeniami. Kapsel odkręcany w owijce. Warzywa czułem dopiero po jakimś czasie, w zapachu jakieś perfumowane mi się wydało. Piana ładnie się trzyma, osadza się na szkle. Goryczka nieznaczna, choć zaznaczona na finiszu. Nasycenie spore, grubo- i średnioziarniste. Gdyby nie warzywa, byłoby przyzwoite. Tak, raczej nie do powtórki.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎