Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wysyłanie piw domowych na konkursy - ryzyko zepsucia piwa.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    Wysyłanie piw domowych na konkursy - ryzyko zepsucia piwa.

    Nadejszła wiekopomna chwila, w której zdecydowałam się wysłać piwa na konkurs w Żywcu.

    Slavoy zapakował piknie, jeszcze wpadłam na pomysł, żeby wsadzić do paczki 1,5 l peta z zamrożoną wodą, żeby piwka miały przyjazną atmosferę w trakcie podróży (dolna fermentacja).

    Wiem jednak, nie tylko ze swojego doświadczenia, że niekiedy piwa potrafią dotrzeć do adresata w stanie zupełnie innym, od piwa wysyłanego. Może skwaśnieć, mogą się z niego zacząć wydobywać nieprzyjemne zapachy (tak było z moim piwem, które zawiozłam do Oleśnicy - po wytrząsaniu w podróży klepało zepsutymi jajami)

    Teoretycznie warto by wysyłać piwa dużo wcześniej, żeby zdążyły się ustać. Ale, jak wiadomo - piwa domowe ewoluują z czasem, nie zawsze w pożądanym kierunku, no i w maju może się okazać, że wcale byśmy na konkurs swojego piwa teraz nie wysłali, ale już wysłaliśmy 2 miechy temu

    Kilka lat temu, jak startowałam w konkursie żywiecim po raz pierwszy ( i, jak do tej pory ostatni), wysłałam własnie piwo, które było bardzo smaczne, jednakże z powodu tego, że za długo stało u mnie w chacie w nieodpowiednich warunkach, zanim nadszedł konkurs, to nabrało kwaskowatego zapachu. Smak był ok, ale co z tego

    Mam teraz zatem wielkiego stresa, co dostanie jury do picia - czy to aby na pewno będzie to piwo, które chciałam im przedstawić Leżakowane było w odpowiednich warunkach tym razem, ale, kto wie, co kurier z paczką zrobi

    Macie jakies przemyślenia na ten temat, jakies patenty na paczki, cokolwiek w tym temacie?
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    I dlatego dziękuję Bogu za ochłodzenie w zeszłym tygodniu. Najbardziej obawiałbym się upałów ponad 30C. Wstrząsy chyba nie są takie groźne. No i oczywiście uszkodzenia mechaniczne są groźne.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      Chłody były w sam raz, do tego napis na paczce "Nie rzucać" i zaznaczenie gdzie jest góra paczki. kurier obkleił jeszcze jakimiś napisami co by się delikatnie paczką obchodzić. Zabrali odemnie z domu o 11.30 a następnego dnia o 14.20 dostałem mejla, że Browamator dostał piwa i je zarejestrował.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
        Chłody były w sam raz, do tego napis na paczce "Nie rzucać" i zaznaczenie gdzie jest góra paczki
        Gdzie jest góra paczki to powinna wskazywać naklejka z adresem dostawy, no, ale niekoniecznie.

        Natomiast co do napisu "nie rzucać" to obawiałabym się, że będzie to pokusa dla jakiegoś dowcipnisia, żeby właśnie rzucić - przypadki z Pocztą bywały różne.
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • naczelnik
          Senior
          • 08-2003
          • 1884

          #5
          Jakos trudno mi uwierzyc, zeby piwo nie poddawane dzialaniu jakis ekstremalnych czynnikow (poza rzucaniem, bo to standard na poczcie ), potrafilo sie popsuc w ciagu 2-3 dni.
          No, ale skoro juz wysylac, to ja bym kazda butelke "lekko" przemrozil, zawinal workami z lodem i kazda dokladnie owinal porzadnie folia alu.
          Popieram domowe browary!

          Polakom gratulujemy naczelnika

          Zamykam browar.
          Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

          gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
            Natomiast co do napisu "nie rzucać" to obawiałabym się, że będzie to pokusa dla jakiegoś dowcipnisia, żeby właśnie rzucić - przypadki z Pocztą bywały różne.

            Dlatego Poczta nie wysyłam. Za naklejki wzieli 16 zł, wiec chyba je traktują serio. Dodatkowo gość zaoferował ubezpiecznie za 2,50zł.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika naczelnik Wyświetlenie odpowiedzi
              Jakos trudno mi uwierzyc, zeby piwo nie poddawane dzialaniu jakis ekstremalnych czynnikow (poza rzucaniem, bo to standard na poczcie ), potrafilo sie popsuc w ciagu 2-3 dni.
              Teoretycznie nic się nie powinno stać, ale na podstawie kilku przypadków takie wrażenie odnoszę, że jednak...
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • naczelnik
                Senior
                • 08-2003
                • 1884

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                Teoretycznie nic się nie powinno stać, ale na podstawie kilku przypadków takie wrażenie odnoszę, że jednak...
                Moze to byly wyjatkowe przypadki ? Wyjatkowo dobrze wyselekcjonowane ?
                Popieram domowe browary!

                Polakom gratulujemy naczelnika

                Zamykam browar.
                Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

                gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

                Comment

                • anteks
                  maruda
                  • 08-2003
                  • 10738

                  #9
                  moje piwa zawsze wysyłałem PP i chyba przez te lata tylko jedno się zbiło ,
                  do Żywca wysłałem paczkę o 11 a następnego dnia o 13 z BA przyszedł emil że dotarło całe
                  jacer jaką firmą wysyłałeś ?
                  Mniej książków więcej piwa

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika naczelnik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Moze to byly wyjatkowe przypadki ? Wyjatkowo dobrze wyselekcjonowane ?
                    Naczelnik, weź mnie nie strasz, nie chcę, żeby mnie ktoś specjalnie wyselekcjonował

                    A tak serio, to myślę, że jednak konkursy piw domowych nie są narażone na korupcję.... tzn, mam nadzieję
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika naczelnik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jakos trudno mi uwierzyc, zeby piwo nie poddawane dzialaniu jakis ekstremalnych czynnikow (poza rzucaniem, bo to standard na poczcie ), potrafilo sie popsuc w ciagu 2-3 dni.
                      2-3 dni to tak nie do końca. IMO wystarczy 1 dzień przegrzania, >40C, żeby drożdżaki zaliczyły zgon i np. następne 2 tygodnie autolizy i rozwoju jakiś bakterii i szlag piwo trafił.

                      Co do przesyłania, to po raz kolejny wysyłałem PP, priorytetem i podobnie jak piwa anteksa dotarły całkiem szybko. Wysyłałem we wtorek ok. 11. a maila z BA dostałem w czwartek też około 11tej.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • naczelnik
                        Senior
                        • 08-2003
                        • 1884

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                        Naczelnik, weź mnie nie strasz, nie chcę, żeby mnie ktoś specjalnie wyselekcjonował
                        Nie strasze, no co ty...
                        Ostrzegam
                        Popieram domowe browary!

                        Polakom gratulujemy naczelnika

                        Zamykam browar.
                        Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

                        gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

                        Comment

                        • hasintus
                          Senior
                          • 07-2006
                          • 850

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nadejszła wiekopomna chwila, w której zdecydowałam się wysłać piwa na konkurs w Żywcu.

                          Macie jakies przemyślenia na ten temat, jakies patenty na paczki, cokolwiek w tym temacie?
                          Oj konkurencja będzie duża, a poziom kosmiczny

                          Ja wysłałem zapakowane ściśle w karton kurierem. Zawiozłem wieczorem do nich na bazę a następnego dnia o 12 w południe miałem już potwierdzenie z BA. Cała podróż tylko przez noc więc nie będę mógł zgonić winy na złe warunki transportu jak przegram z kretesem.

                          Marusiu czy mogę zapytać nieśmiało w jakich kategoriach startujesz?

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hasintus Wyświetlenie odpowiedzi

                            Marusiu czy mogę zapytać nieśmiało w jakich kategoriach startujesz?
                            Porter i pils Ogólnie stawiam na pilsa, a portera wysłałam przy okazji, bo trochę za młody jest

                            Chłopaki będą robić przedbiegi, bo za dużo piw jest do konkursu, liczę minimum na to, że moje w preeliminacjach nie odpadną
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                              Chłopaki będą robić przedbiegi, bo za dużo piw jest do konkursu, liczę minimum na to, że moje w preeliminacjach nie odpadną
                              No to byle do finału wejść, bo siara będzie.
                              Ja wysłałem Pilsa, Saisona i Roggena.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎