Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dupont, Avec Les Bons Voeux

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • snorre
    Senior
    • 02-2006
    • 655

    Dupont, Avec Les Bons Voeux

    9,5% alkoholu, kolor bursztynowy. Piwo warzone sezonowo. W smaku określiłbym jako coś pomiędzy Duvel a Westmalle Tripel (co nie oznacza oczywiście, że piwo nie ma swojego charakteru, po prostu mój "ułomny" sposób opisywania).
    Zapach cytrusowy (właśnie w stylu Duvela), smak zadziwiająco lekki. Nie spotkałem jeszcze piwa o takim woltażu (9,5%), które by się piło jak lekki blond, albo zwykły saison Delikatny, gładki smaczek, który kończy się goryczką, która przypomina mi właśnie tą z Westmalle Triple. Zdecydowanie godne polecenia, choc cena za but. 0,375l w sklepie na Głogowskiej to 15,95
    Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!
  • AdrianR
    Member
    • 04-2014
    • 62

    #2
    Zdjęcie:
    Attached Files
    http://adrianpijepiwo.blogspot.com/
    https://www.facebook.com/adrianpijepiwo
    http://instagram.com/adrianpijepiwo

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Można dodać, że refermentowane w butelce. Nadal ma 9,5% alkoholu. Nabyte na Sylwestra ale się przeleżało te kilka dni, a co

      Barwa miodowo-złocista. Nieznacznie mglista.
      Piana całkiem wysoka po nalaniu, nieco strzępiasta, o średnich i dużych bąblach. Opada do nieregularnych form, zostawiając nieco na ściankach szkła. Trwały kożuszek do końca degustacji.
      Aromat złożony. Na pierwszym planie nuty słodkich owoców, fig, trochę tostowe odcienie. Po chwili daje się wyodrębnić także kwiatowe oraz przyprawowe nastroje, z lekko cytrusowym wykończeniem. Pomimo zawartości alkoholu jego nosowa odczuwalność jest na poziomie znikomym.
      W smaku doskonale ułożone. Goździkowo-pieprzowe na jednym biegunie, kontrowane wyraźnymi słodkimi owocami w klimacie takiej choćby moreli. Gdzieś po środku mamy trochę trawiastych chmieli, odrobinę alkoholu, cień drożdży. Wszystko finiszuje wyraziście, raczej wytrawnie. Z całkiem niemałą goryczką, długo wygasającą na podniebieniu. I rozgrzewającymi nutami alkoholu, które miękko grzeją w przełyku.
      Nagazowanie bardzo żywe, ale tego się należało spodziewać. I tak trzymać.
      Butelka 750ml jak na zdjęciu wyżej. Stosunkowo nudna okleina. Nieważne, i tak odkleję. Zamknięcie szampanowe.

      Mój egzemplarz miał ważność do 03.2019, więc mógł przeczekać jeszcze niejeden Sylwester. Ale nie! Już dziś dam mu 9,5 w skali 1-10 i dodam, że za 24zł to bym nabył jeszcze skrzynkę, a nie tylko ostatnią na półce butelkę. Piwo ze wszech miar godne polecenia każdemu miłośnikowi Brukse.... eeee, Belgii!
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • Livres
        Senior
        • 04-2012
        • 324

        #4
        24 zł? Być może pamięć nie zawodzi, ale jestem niemal pewien, że wersję 2013 kupowałem swojego czasu w Carrfourze w Arkadii za ok. 18 zł.
        A samo piwo, oczywiście, znakomite - klasowy tripel wzbogacony o przyprawowość godną rasowego saison.

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Livres Wyświetlenie odpowiedzi
          24 zł? Być może pamięć nie zawodzi, ale jestem niemal pewien, że wersję 2013 kupowałem swojego czasu w Carrfourze w Arkadii za ok. 18 zł.
          A samo piwo, oczywiście, znakomite - klasowy tripel wzbogacony o przyprawowość godną rasowego saison.
          Wersja 2013 to musiała być ze sześć lat temu, więc wszystko się zgadza
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • Livres
            Senior
            • 04-2012
            • 324

            #6
            Piłem we wrześniu. Kupowałem najdalej rok temu (2013 to była data na korku, nie data przydatności do spożycia). Sprawdzę przy okazji, po ile teraz stoi. Ba, może nawet przytulę butelkę.
            Last edited by Livres; 13-01-2015, 09:28.

            Comment

            • yoxik
              Senior
              • 10-2012
              • 427

              #7
              Dupont Avec les Bons Voeux

              piana obfita drobna zdobi szkło. Kolor jasny zmętniony. Aromat chmiele klasyczne ziołowe ziemiste drożdże. Smak lekkie z wyczuwalną słodowością i dominującym klasycznym chmieleniem. Trawiasto ziołowe delikatne z wyczuwalnymi drożdżami, lekką przyprawową nutą i niewielkim alkoholem na finiszu. Dobre.
              Attached Files
              Również tutaj
              https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Poczęstowałem tym piwem dziewczynę i dopiero po kilku łykach jej powiedziałem, że to ma prawie 10% alkoholu. Nie uwierzyła - piwo pije się jak sesyjnego, lekkiego blonda

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  #9
                  Warka do 12.2020

                  Kolor złoty z widocznym osadem drożdżowym.
                  Całkiem obfita piana, średnio trwała, średnie pęcherzyki.
                  W zapachu owocowo(chyba morela i odrobinę cytrusów) i sporo drożdży.
                  Smakowo dość wytrawny, nieprzesadnie drożdżowy, goździki, nieco pieprzu, kwiatowy, umiarkowanie owocowy(morelopodobny), mniej cytrusów, pełny, a przy tym lekki, goryczka średnia.
                  Wysycenie chyba średnie - dobrze pasuje.

                  Bardzo smaczne piwo, rzeczywiście jakby się piło jakiegoś lekkiego blonda - zupełnie nie czuć tych 9,5% alk.. Jak spotkam to na pewno wrzucę coś do piwnicy.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎