Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chodovar, Zámecký Ležák Special

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Chodovar, Zámecký Ležák Special

    Piana: obfita, pięknie oblepia szkło, trwała.
    Kolor: bursztynowy, klarowny.
    Wysycenie: średnie.
    Zapach: nie za bardzo, słodko-stęchły. Na początku był jeszcze lekki skunks.
    Smak: to co w zapachu słodko-stęchły smak, zdecydowanie zbyt słodkie, niezharmonizowane, goryczka średnia, do solidnej, zbyt słodowe.
    Opakowanie: butelka z krachlą, niestety zielona.

    Spore rozczarowanie, smakuje jak jakieś super mocne z małego polskiego browaru.
    blog.kopyra.com
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Fotka (zwróćcie uwagę, na nietypową gumkę na porcelance):
    Attached Files
    blog.kopyra.com

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12171

      #3
      Czy na ocenę tego niepasteryzowanego piwa mogły wpłynąć warunki transportu? To piwo dociera do kraju "etapami", tzn. nie jest bezpośrednio z browaru, w międzyczasie jest przechowywane w kilku miejscach + transport w różnych temperaturach.
      Choć na słodowość, która w tym piwie dominuje oczywiście nie ma wpływu.

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
        Czy na ocenę tego niepasteryzowanego piwa mogły wpłynąć warunki transportu? To piwo dociera do kraju "etapami", tzn. nie jest bezpośrednio z browaru, w międzyczasie jest przechowywane w kilku miejscach + transport w różnych temperaturach.
        Choć na słodowość, która w tym piwie dominuje oczywiście nie ma wpływu.
        Na stęchłość może tak, ale mi w ogóle nie podeszło. Smakuje jak słodkawe supermocne z małych browarów albo nie przymierzając Piast Magnum.

        Generalnie Chodovar mnie bardzo rozczarował, co mnie martwi o tyle, że mam jeszcze kilka butelek w piwniczce.
        Last edited by kopyr; 30-06-2009, 00:29.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #5
          Nie wiem, czy jest to to samo piwo. Nazwa ta sama, choć etykieta inna. Alkoholu niestety ostatnim razem nie zapisałem.
          Ekstrakt 13%, alkohol 5,1%.
          Piana: bardzo słaba, szybko się zredukowała, choć oblepia szkło.
          Kolor: głęboki, bursztynowy, adekwatny do ekstraktu.
          Wysycenie: średnie.
          Zapach: stęchły, grzybowy, nieprzyjemny.
          Smak: goryczka średnia, za nią spora kwaskowość, stęchło grzybowy posmak, słodkawe. Tragedia.
          Opakowanie: etykieta bez szału, ale za to wielkiej urody kapsel.

          Po smaku sądząc, jest to jedno i to samo nieudane piwo.

          PS: a co ja się będę męczył. Do kanału.
          Attached Files
          Last edited by kopyr; 30-07-2009, 22:28.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • skitof
            Senior
            • 11-2007
            • 2478

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
            PS: a co ja się będę męczył. Do kanału.
            No rzeczywiście nieudane piwo. Nie czuć ani w aromacie, ani w smaku charakterystycznego czeskiego chmielu. Dominuje stęchlizna. Może to wpływ braku pasteryzacji. Trochę to jednak dziwne, bo piwo ma znaczek: Chronione Oznaczenie Geograficzne. Ale kapsel trzeba zapisać na plus. Warka: 07.04.2010

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Kupione w Zofmarze za 3,70 zł.

              Kolor: Ładne złoto, do ekstraktu pasuje.
              Piana: Z początku ładna i wysoka, ale szybko opada i niewiele po niej zostaje.
              Zapach: Niezbyt silny, słodowy, z lekką stęchłością. Jest też lekka nuta owocowa, jakby jabłkowa.
              Smak: Silna słodkawa słodowość, zdecydowanie dominująca. Do tego słaba, ale dość nieprzyjemna chmielowa goryczka.
              Opakowanie: Jak na drugim zdjęciu Kopyra. Etykieta dość przeciętna.
              Uwagi: Zdecydowane rozczarowanie i kiepski punkt niezłego przecież browaru. Da się wypić, choć bez przyjemności.

              Comment

              • Tapir
                Senior
                • 10-2009
                • 730

                #8
                Kolor - głębokie złoto, klarowny.
                Piana - wysoka, niezbyt gęsta, o przyzwoitej trwałości.
                Zapach - Niezbyt intensywny, słodowo stęchły, lekko landrynkowy.
                Smak - słodowość czy wręcz słodkość na pierwszym planie, do tego wyraźna goryczka (ale jedno z drugim jakoś nie współgra), wyczuwalna kwasowość i stęchłość.
                Wysycenie - średnie.
                Opakowanie - jak na drugim ze zdjęć kopyra.

                Kupione w Zofmarze.
                Zupełnie mi nie podeszło. Widzę po wcześniejszych opisach, że nie jest zepsute (a miałem na początku takie podejrzenia) tylko takie wyjechało z browaru. Szkoda. Nie powtórzę.
                Last edited by Tapir; 15-07-2010, 23:18.
                Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Jedno z najgorszych czeskich, jakie piłem, a było tego trochę. Dałem mu drugą szansę, ale go nie wykorzystało. Piwo zyskało adnotację "więcej nie kupować".

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #10
                    Te Chodovary to jak gra w rosyjską ruletkę. Zazwyczaj dobra Złota jedenastka obecnie się zdecydowanie zepsuła, za to ta specjalna trzynastka (przynajmniej degustowana przeze mnie partia) poprawiła swój poziom.
                    Po pierwsze zapach - niewiele piw posiada ten dla mnie bardzo przyjemny zapach piwnej brzeczki. I jest to zapach bardzo wyważony, nie za silny, nie za słaby.
                    Po drugie smak - pełny, dość zbalansowany z delikatną przewagą przyjemnej, aromatycznej goryczki.
                    Wysycenie niezbyt wysokie ale idealnie komponujące się z charakterem tego piwa.

                    Mając świadomość rozchwiania jakościowego Chodovara, a także jego relatywnie wysoką cenę raczej prędko po niego nie sięgnę. Ale przyznaję, że zostawiło po sobie dobre wrażenie. Oceniana partia 14.01.2011.
                    Attached Files
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6124

                      #11
                      Polecam to piwko z pełną satysfakcją...
                      Chodovary mi raczej smakują chociaż raz trafiłem na Prezidenta poniżej moich oczekiwań... ale jedna jaskółka....

                      13-nastka Special to świetne piwo słodowo-chmielowe... klasyczne.

                      Comment

                      • xborsuk
                        Senior
                        • 01-2011
                        • 133

                        #12
                        Jako "świeżak" przeczytałem Wasze opinie na temat piwa, które wczoraj zakupiłem w łódzkiej Piwotece i z pewną dozą nieśmiałości odbezpieczałem kapsel. Całe szczęście moje obawy okazały się nie potwierdzone już po pierwszych jego łykach. Może i piana nienazbyt okazała (Skalni Lezak bije je na głowe), może i nie poraża receptorów nosowych (choć tu może mieć wpływ katar) jednak smak oceniłbym na dobry z plusem. Treść to piwo posiada. Każdy łyk smakuje - do dna kufla. Na czynniki pierwsze nie potrafię go rozłożyć ale dla mojej satysfakcji smakowej mogłoby być bardziej chmielowe no i może mniej wpadające w zakamarki słodkawe. Ale to niuanse. Jeśli spotkam je gdzieś jeszcze to spożyje. Mam nadzieje - z nie mniejszą przyjemnością.
                        w butelkach: RIS
                        fermentuje: APA, wędzone
                        w planach: bawarska pszenica

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12171

                          #13
                          Po długim czasie powróciłem do tego piwa.
                          Aromat słodowy z lekkim chmielem, wysycenie ok, bardzo dobra piana, gęsta, pozostawia wyraźną koronkę, co jak na butelkę nie jest częste. W smaku trochę maślane, słodowe (w tym lekki karmel), pojawiła się lekka żelazista nuta, ale mocno ukryta pod słodową treścią; takie trochę ciężkawe, zdecydowanie treściwe, solidne piwo. Na finiszu lekka chmielowa goryczka. Nie każdemu przypadnie do gustu, ale coś w sobie ma. Dyskusyjne Dobre na zimniejszą porę.

                          W moim przypadku zakupione w Drink Hali we Wrocławiu

                          Comment

                          • karol1000
                            Senior
                            • 09-2007
                            • 1823

                            #14
                            barwa: ciemne złoto
                            piana: ładna bardzo obfita, wysoka, maślana
                            zapach: wyraźnie chmielowy
                            smak: na początku dosyć silne słodowe nuty, później do głosu dochodzi chmiel, dość silny ale nie przesadzony, przynoszący goryczkę przez którą jeszcze na chwilę przebijają się słodowe nutki i lekka chlebowość. Po ogrzaniu chmiel schodzi na drugi plan, a słody stają się silniejsze.Pojawia się też jakiś dziwny lekko kwaskowaty posmak przy słodzie, orginalny nie psujący piwa a raczej dodający mu uroku.
                            gaz: niski na końcu nie zostaje z niego już nic.

                            Całkiem przyjemne piwo
                            Attached Files
                            LP

                            Comment

                            • Rzeszowiak
                              Piwny Radykał
                              • 04-2009
                              • 1596

                              #15
                              Przeciętne piwo, nie różni się specjalnie od produktów Konstancina czy Kormorana.

                              Smak wybitnie słodowy, w smaku i zapachu nie wyczuwam tego reklamowanego na etykiecie chmielu. Plus za trwałą i obfitą pianę, ale to za mało aby wrócić do tego piwa.

                              Moja ocena: 3.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎