Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Capstrzyk

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • scoroop
    Member
    • 08-2006
    • 54

    Sulimar, Capstrzyk

    Nowe piwko z Piotrkowa zobaczyłem w podpoznańskiej Chacie Polskiej... prosta etykietka, dopisek na jednej z nich (na szyjce) Capstrzyk poznański i napisy z cyklu "piwo do spania i balowania wprost dla Poznania" sugeruje, że to tylko na rynek wielkopolski... spodziewałem się mimo wszystko sikacza na lato i oto niespodzianka.
    całkiem przyzwoity pilsik!
    barwa: prawidłowa, słomkowa, ale nie aż tak jasna - ocena: 4
    smak: mocno wyczuwalna nuta słodowa, może lekki niedobór goryczki, która pojawia się dopiero na końcu - ocena: 3,5
    wysycenie: prawidłowe, choć ja wolę trochę więcej gazu. bombelkuje do samego końca ale nie czuć tego mocno w ustach - ocena: 4
    piana: solidna na początku, opada dość szybko ale pozostaje miła warstewka, która pozostawia na szklance ślad po sobie - ocena: 3,5
    opakowanie: brązowa butelka w kształcie klasycznym (żywcowo-kompaniowym), etykietka ascetyczna, estetyczna ale bez fajerwerków - biała z czerwonymi napisami. dość ciekawa, bo zwróciła moją uwagę w sklepie - ocena: 3,75 (nie wiedziałem czy dać 3,5 czy 4)

    ogólnie piwko na 4- solidny pils którego nie muszą się na pewno wstydzić i chętnie po niego sięgnę jeszcze (zwłaszcza że Chata Polska pod moim nosem...)
    wiele jest dobrych piw na tym świecie... czy starczy życia by ich wszystkich spróbować???
  • matigol84
    Junior
    • 07-2009
    • 1

    #2
    świetne piwopiwo do spania do balowania wprost dla Poznania

    Piwko rewelacjaNareszcie coś poznańskiegoGorąco polecam!!!!

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9732

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika matigol84 Wyświetlenie odpowiedzi
      ...coś poznańskiego

      Comment

      • strappado
        Senior
        • 08-2007
        • 111

        #4
        tylko gdzie to piwo w Poznaniu mozna dostac, bo na razie nigdzie nie widzialem. wg relacji forumowiczow to na razie bylo do dostania w swarzedzkim Intermarche i podpoznanskiej Chacie Polskiej (jak pisze autor tematu). natomiast w Poznaniu w sklepach tych sieci tego piwa nie ma.
        http://pokazywarka.pl/t47c2v/

        Comment

        • Gehern77
          Member
          • 09-2008
          • 72

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika strappado Wyświetlenie odpowiedzi
          tylko gdzie to piwo w Poznaniu mozna dostac, bo na razie nigdzie nie widzialem. wg relacji forumowiczow to na razie bylo do dostania w swarzedzkim Intermarche i podpoznanskiej Chacie Polskiej (jak pisze autor tematu). natomiast w Poznaniu w sklepach tych sieci tego piwa nie ma.
          Ja widziałem to piwo w Poznaniu przy ul. Sieradzkiej, sklep Jarzębinka.
          Aczkolwiek podejrzewam, że lada moment będzie dostępne w większej ilości miejsc

          Comment

          • HubertJ
            Senior
            • 05-2007
            • 188

            #6
            Zakupione w Gorzowie, w sklepie AGAP (jedyna pozycja z browaru Sulimar w sklepie).

            Pierwsze wrażenia średnie. Piana porowata, dość szybko opada. Nasycenie w normie. A w smaku... miła niespodzianka! Wyraźnie czuć słodowość piwa, rozlewającą się po języku. Takie piwa lubię! I to za 2,29 zł . Nie obrażę się, jak Capstrzyk na stałe zagości w Gorzowie!

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9732

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bladozłoty, poprawny. [3.5]
              Piana: Była bardzo ładna, choć krótko cieszyła oko. Najmocniejsza strona piwa... [4]
              Zapach: Oooo... ...jakiś naftowy, chemiczny, benzynowy... DRAMAT! [1]
              Smak: Słaba goryczka, słabe wtrącenia słodowe. Wodniste. I tak, po wrażeniach zapachowych, jest rewelka... [3]
              Wysycenie: Dość przyzwoite, widoczne i wyczuwalne. [3]
              Opakowanie: Kolejne prostackie tego lata. Pomysł na dedykowany kapsel, ale niedopracowany. Nie rozumiem nazwy. Są parametry. [2.5]
              Uwagi: Kupiłem w P&P w Jankach, może z racji poznańskiego rodowodu firmy.
              Fajny pomysł na piwo "dedykowane" Poznaniowi, zwłaszcza, że pewne inne piwo, dawniej z tym miastem kojarzone , jest pomyłką.
              Mam sporo wspomnień "poznańskich", to miasto zasługuje na lepsze piwo. My też.

              Moja ocena: [2.4]

              Comment

              • Christof
                Senior
                • 04-2009
                • 128

                #8
                Całkiem smaczne piwo. Przyjemny słodowy zapach. Tą słodowość czuć również w smaku. Przydałaby się jeszcze trochę wyraźniejsza goryczka. Piana ładna, ale znika dość szybko. Etykietka prosta, przypomina mi takie naklejki na wódkę weselną. Kupione w Intermarche. Mam nadzieję, że nie jest to tylko jednorazowy rzut i Capstrzyk zagości tu na dłużej.

                Comment

                • Czapayew
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1966

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasnoherbaciany - w normie [4]
                  Piana: Dość gęsta, ale bardzo niewielka i nietrwała [3.5]
                  Zapach: Nijaki - piwo bez charakterystycznych nut zapachowych [3]
                  Smak: Na początku kwaskawy, potem: słaba goryczka i dominująca wodnistość [3]
                  Wysycenie: Najmocnniejsza - okok piany - strona piwa [4]
                  Opakowanie: Etykieta biało czerwona, lekko niedopracowana, plus za kapselek do kolekcji [4]
                  Uwagi: Zakupione w dąbrowskich INTERMARCHE, zostało wypite i tyle o tem

                  Moja ocena: [3.2]
                  "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                  www.zamkoszlaki.com
                  www.piwnekapsle.net

                  Comment

                  • wania
                    Junior
                    • 10-2002
                    • 22

                    #10


                    Krotka historia skad pomys na to piwo

                    Comment

                    • woosaa
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 1548

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: bardzo jasna i klarowna słoma [3]
                      Piana: solidna śnieżnobiała i stosunkowo trwała do samego końca [4.5]
                      Zapach: słaby i trochę owocowy,chmielu nie wyczuwam [2.5]
                      Smak: jakoś tak jakby metaliczny,chociaż akcenty chmielowo-goryczkowe są bardzo aktywne [3.5]
                      Wysycenie: szkoda że trochę za słabe,zdecydowanie mogło być większe [3.5]
                      Opakowanie: nie powala zwykły papier,w miarę ciekawy kapsel z poznańskim ratuszem [3.5]
                      Uwagi: Piwko z knurowskiego Intermarcha

                      Moja ocena: [3.225]
                      mb WOS

                      Comment

                      • andszcz
                        Senior
                        • 07-2008
                        • 310

                        #12
                        Moja ocena będzie mało miarodajna, bo Capstrzyk było kolejnym (którymś tam ) piwem z kolei, ale z tego co pamiętam, to nie był zły Za tą cenę (chyba 2,29 w PiP) całkiem dobre, choć wcale nie znam browaru
                        "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andszcz Wyświetlenie odpowiedzi
                          Za tą cenę (chyba 2,29 w PiP) całkiem dobre, choć wcale nie znam browaru
                          Znasz, znasz.
                          To przecież ten sam producent, co wychwalanego przez Ciebie piwa o nazwie Stare Dzieje Książęce. Sulimar, to po prostu browar z Piotrkowa, kiedyś występujący też pod nazwą Kiper.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • bono_boniecki
                            Senior
                            • 10-2007
                            • 177

                            #14
                            Da się kupić w Piotrze i Pawle w Jankach. Dawno je piłem, ale pamiętam, że nie było rewelacyjne. Mocno średnie wręcz było.

                            Comment

                            • andszcz
                              Senior
                              • 07-2008
                              • 310

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                              Znasz, znasz.
                              To przecież ten sam producent, co wychwalanego przez Ciebie piwa o nazwie Stare Dzieje Książęce. Sulimar, to po prostu browar z Piotrkowa, kiedyś występujący też pod nazwą Kiper.
                              Tak, Stare dzieje książęce faktycznie mi smakowały, ale to było tak dawno... Od tego czasu nawet nie widziałem w sklepach. A browar (już sprawdziłem) jakiś taki "dziwny" - produkcja piwa, wina, napojów energetyzujących? Dziwne zestawienie.
                              O ile dobrze pamiętam, to na początku lat 90 Browary Wielkopolskie (czy też Browar Wielkopolski - nie pamiętam jak się to wcześniej nazywało, grunt, że robili Lecha ) produkowały napój gazowany Olimpa (czy Olympia).
                              Było też wino w "olejówce" Strong, ale czy miało coś wspólnego z Warką nie pamiętam.
                              "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎