Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kiełkowanie jęczmienia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wogosz
    Senior
    • 12-2005
    • 1007

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cipro
    Witam Kolegów mała podpowiedz o sposobie słodowania domową metodą
    http://www.youtube.com/watch?v=HauYE...eature=related
    Najbardziej podobała mi się muzyka.
    Problem jest taki że chyba mało kto posiada piekarnik w którym może nastawić temp. 50 st a potem trzeba by go pilnować przez 24 godziny. Ja bym bał się iść spać gdy byłby włączony piekarnik. No, ale ja mam gazowy.
    Należy jeszcze dodać, że powinien być termoobieg. W pierwszej fazie suszymy przede wszystkim powietrzem, nie temperaturą (trzeba szybko odprowadzać wyparowaną wodę). Wtedy na pewno można skrócić czas suszenia.

    Comment

    • cipro
      Junior
      • 08-2009
      • 19

      #17
      Tak się składa ze ja właśnie taki piec posiadam Możliwość ustawienia dowolnej temperatury nawet 30 czy 50 do 210 C elektroniczna regulacja + termobieg i możliwość wentylacji na specjalnej wkładce do drzwi piekarnika zacząłem juz słodować ziarno zobaczymy co wyjdzie z tego udało mi sie dostać jęczmień jary pewnością najistotniejszy jest jęczmienia może ma ktoś dojście do jęczmienia browarnego ?

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #18
        Jak już opanujesz produkcję po 150 ton naraz, to daj znać. Może wykosisz z rynku Danish Malting Group Polska Sp. z oo., klona Carlsberga?

        Comment

        • cipro
          Junior
          • 08-2009
          • 19

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
          Jak już opanujesz produkcję po 150 ton naraz, to daj znać. Może wykosisz z rynku Danish Malting Group Polska Sp. z oo., klona Carlsberga?
          Czysta złośliwość !!! to po co to forum żeby zwracać sobie głupie uwagi ? a czy co złego w tym, żeby zrobić sobie mały eksperyment no tak nie wszystkie pomysły są dla leni szkoda gadać ...

          Comment

          • coder
            Senior
            • 10-2006
            • 1347

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cipro Wyświetlenie odpowiedzi
            a czy co złego w tym, żeby zrobić sobie mały eksperyment no tak nie wszystkie pomysły są dla leni szkoda gadać ...
            Cipro, nie przejmuj się, znalazłeś bardzo fajny materiał który mnie przynajmniej zaispirował do działania, bardzo chciałbym spróbować pracy ze słodem który zaciera się dłużej niż zupka chińska. Koledzy piwowarzy już od jakiegoś czasu robią własny słód, technologia jest dopracowywana a efekty zadowalające. Wąskim gardłem jest suszenie wiekszej niż 1kg ilości słodu, ale i tu znajdują się rozwiązania, zerknij tu:

            Comment

            • cipro
              Junior
              • 08-2009
              • 19

              #21
              Może się znajdzie ktoś co ma dojście do jęczmienia browarnego

              Comment

              • bogdan62
                Senior
                • 10-2004
                • 173

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cipro Wyświetlenie odpowiedzi
                Może się znajdzie ktoś co ma dojście do jęczmienia browarnego
                Należy przeglądać na internecie oferty giełd rolnych.
                Kiedyś przeglądałem oferty na giełdach rolnych, jęczmień browarny był tylko dostępny na górnym i dolnym śląsku oraz w wielkopolsce. Niestety na moim terenie jedynie paszowy.

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cipro Wyświetlenie odpowiedzi
                  Może się znajdzie ktoś co ma dojście do jęczmienia browarnego
                  Rolnicy browarny mają zakontraktowany, więc oddają wszystko do słodowni.

                  Chyba, że prywatnie dotrzesz do rolnika i ci odsypie 20kg.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • cipro
                    Junior
                    • 08-2009
                    • 19

                    #24
                    Dokładnie o taki kontakt mi chodzi zakup jakiegoś 25 do 40 KG może ma ktoś namiar
                    Pozdr

                    Comment

                    • wogosz
                      Senior
                      • 12-2005
                      • 1007

                      #25
                      Nie znam producentów jęczmienia browarnego na Górnym Śląsku, ale jak masz kontakty na wsiach to pytaj o takie odmiany jak:
                      Sebastian, Prestige, Mauritia, Xanadu, Quench, Beatrix, Kangoo, Jersey, Cristalia.
                      Gdybyś wybierał się kiedyś do "Krainy Podziemnej Pomarańczy" to daj znać - może będę mógł Ci pomóc.

                      Comment

                      • cipro
                        Junior
                        • 08-2009
                        • 19

                        #26
                        Witam ponownie chce zademonstrować swoje wypociny podjąłem po raz kolejny trud produkcji swojego słodu jęczmiennego i udało się po moczeniu płakaniu napowietrzaniu suszeniu i wyprażaniu wyszło !!! 4,5 kg słodu Browaru Domowego w Tranowskich Górach
                        Po zmieleniu i z wielkim zaniepokojeniem zacząłem warzenie kolejnej Warki po kilkunastu minutach o dziwo próbka do ust mmm jest jest …słodycz wiec utrzymywanie odpowiednich temperatur próba jodowa oki ,wysładzanie i wyszło 17 Blg samego mnie zatkało wyszło 20L 17nastki usiadłem z wrażenia na taborecie otwarłem piwo z poprzedniej Warki i z wielkim rozmachem wypiłem duszkiem na opamiętanie mierze po raz kolejny i jest 17Blg noo udało się smak tez dobry no to chmielimy. chmiel własnej hodowli Marynka i Perle i do Butli zadałem drożdże Safbrew S-33 całość jeszcze rozcieńczyłem do 25litrow i oczekiwanie pojawiła się piękna piana Wezuwiusz się obudził radości co niemiara po kilkunastu dniach spokój więc zadałem żelatynę do klarowania i po wyklarowaniu wyszło 4Blg przelałem do wiadra plastikowego zadałem rozcieńczoną glukozę i do butelek teraz wielkie oczekiwanie w czasie butelkowania rzeczą naturalna było zrobić test smaku i naprawdę nie przechwalając się wyszło wyśmienicie kolor i pomiary potwierdzam fotkami gorąco pozdrawiam i na pewno nie zaprzestane 100% własnego piwa od A do Z czekam na pierwsze testy piwka zimą

                        Ps Kocham wezwania radości z tego co nie miara
                        Attached Files

                        Comment

                        • cipro
                          Junior
                          • 08-2009
                          • 19

                          #27
                          cd....
                          Attached Files

                          Comment

                          • cipro
                            Junior
                            • 08-2009
                            • 19

                            #28
                            kolejne fotki ..


                            Pozdrawiam I polecam eksperymentować daje to satysfakcje wygląda na treściwe
                            Attached Files

                            Comment

                            • Seta
                              Piję piwo
                              • 10-2002
                              • 6964

                              #29
                              no no... Piękna ... przygoda w robienie piwa!
                              W końcu ktos robi coś więcej niż piwo do Żywca!

                              GRATULACJE! Chętnie bym spróbował Twojego piwa - tego od a do zet.
                              Twoje zdrowie!
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              • wojtas40
                                Member
                                • 03-2007
                                • 82

                                #30
                                Pochwała dla piwowara

                                Brawo dla odważnego piwowara! Ja też jestem ciekaw jaki ostatecznie smak będzie miało piwo gotowe do konsumpcji? Sam kiedyś też "wyprodukowałem" kilka kilogramów własnego słodu ( w tym pszenicznego) lecz nie używałem go w całości do konkretnej warki, a tylko jako dodatek do słodów przemysłowych. Piwo oczywiście wyszło dobre jak na moje obawy. Będę musiał spróbować kiedyś jeszcze raz zesłodować jakieś dobre ziarno jęczmienne i uwarzyć w całości na własnym słodzie. Pozdrawiam odważnego piwowara!!!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎