Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, Pszeniczne / Viva Hel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty i przesadnie mętny. [3.5]
    Piana: Zaraz po nalaniu drobna i obfita lecz niestety nietrwała. Gdy nalewa się w połowie butelki to piana nie jest już tak gęsta. [4]
    Zapach: Brak tu zapachów typowych dla pszenicy ale jeśli są to tylko majaczą gdzieś w tle. Wyczuwalny jest dość intensywny zapach ale nie potrafię go bliżej określić. W każdym bądź razie nie ma on nic wspólnego z piwami pszenicznymi. W połowie butelki najbardziej czuć kwaskowość. [2.5]
    Smak: Na początku dość ostry i mało przyjemny. Wyczuwalny lekki kwasek. Można się oswoić z tym piwem ale przyjemność z konsumpcji jest wątpliwa. Podejrzewam, że gdybym nie zabełtał tego piwa i wlał je odstane bez drożdży, to mogłoby być lepsze. [2.5]
    Wysycenie: Mieści się w stylu. [4.5]
    Opakowanie: Totalne dziadostwo. Zarówno wykonanie jak i idiotyczna nazwa. Wzór bezguścia. [1]
    Uwagi: Na przywidzkim zlocie były dwie beczki tego piwa. Pierwsza była słaba, druga była niezła. Wydaje mi się, że jak to z Gościszewem bywa, piwo jest nierówne. Oceniana butelka, partia do 12.X.09. Podziękowania dla Marusi za ten prezent!

    Moja ocena: [2.725]
    Last edited by docent; 30-09-2009, 14:16.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
      Oceniana butelka, partia do 12.X.09. Podziękowania dla Marusi za ten prezent!
      Nie ma za co - były dwie - jedna poszła w trawę, a druga do Ciebie, bo twierdziłeś, że Ci smakowało beczkowe, które mi nie smakowało
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #48
        Piana: obfita, gęsta, trwała, średnio- i drobnopęcherzykowa.
        Kolor: buro-złote, mocnomętne.
        Wysycenie: wysokie.
        Zapach: bardzo wyraźny goździk, banan słabszy.
        Smak: siakieś dziwne, niby nie ma wątpliwości, że to pszeniczniak, ale nie za bardzo udany. Wyraźna kwaskowość (w tym stylu jednak dopuszczalna), goździk mniej wyraźny niż w zapachu, goryczka niska do średniej. W tle charakterystyczna dla Gościszewa nuta gotowanych warzyw, a więc DMS.
        Opakowanie: nawet wśród piw domowych nie robi szału, ale wśród komercyjnych to jest po prostu dramat.

        Spróbowałem. Wracał nie będę. No chyba, że pojawią się jakieś euforyczne recenzje.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • j_Q
          Senior
          • 10-2009
          • 176

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Do ść jasny, ładnie mętny, przypomina nieco barwą piwa miodowe [4.5]
          Piana: Chyba trzeba będzie nad nią popracować. Słaba, szybko opada, pozostawiając małe wysepki na powierzchni szklanki [2]
          Zapach: W tle leciutko majaczą goździki, ale mocno przytłamszone ostrą wonią cytrusów. Troszkę brakuje tej bananowej słodyczy. Owocowy kwasek ładnie współgra natomiast z goryczką. [4]
          Smak: Adekwatny do zapachu - pierwsze skrzypce gra smak kwaskowych cytrusów. Jest on przyjemny, orzeźwiający, nie burzy harmonii całości. leciutko towarzyszy mu goryczka. Słodycz leciutko w tle uzupełnia całość. Choć mogło by być ciut słodsze i mniej kwaskowe [4.5]
          Wysycenie: Ładnie wyważone, przyjemnie wzmaga smak [4.5]
          Opakowanie: Etykieta wyglądająca, jakby była rysowana kredkami, trąci domową robotą. Ale plus za oryginalny pomysł [5]
          Uwagi: Czy VIVA HEL to to samo co pszeniczne?

          Moja ocena: [4.1]

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10738

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasnozłoty , może być [4.5]
            Piana: bardzo obfita , gęsta i długo się utrzymuje [5]
            Zapach: bananowo-chmielowy-kwsakowy [3.5]
            Smak: kwaśne i zbyt goryczkowe jak na mój gust w pszeniczce [1.5]
            Wysycenie: duże , mnóstwo unoszących się bąbelków [4]
            Opakowanie: nie mój klimat [3]
            Uwagi: w składzie piwa glukoza krystaliczna - dla podwyższenia blg?
            niestety porażka
            Nabyte na Głogowskiej u Macieja

            Moja ocena: [2.9]
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
              Uwagi: w składzie piwa glukoza krystaliczna - dla podwyższenia blg?
              Myślę, że do refermentacji.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • k_k_s
                Senior
                • 02-2005
                • 193

                #52
                Pytanie czy ten kwas wynika z tego, że piwo się po prostu zepsuło (co jest typowe dla Gościszewa) czy po prostu taką słabiznę robią. Również dziś kupiłem na Głogowskiej w Poznaniu i jestem bardzo niezadowolony.

                Comment

                • anteks
                  maruda
                  • 08-2003
                  • 10738

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika k_k_s Wyświetlenie odpowiedzi
                  Również dziś kupiłem na Głogowskiej w Poznaniu i jestem bardzo niezadowolony.
                  mamy z tej samej skrzynki
                  Mniej książków więcej piwa

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                    mamy z tej samej skrzynki
                    kartonu.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • anteks
                      maruda
                      • 08-2003
                      • 10738

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                      kartonu.
                      może ale w Poznaniu na Głogowskiej stały/leżały w skrzynce przy ladzie razem z wynalazkami z GABa
                      Mniej książków więcej piwa

                      Comment

                      • strappado
                        Senior
                        • 08-2007
                        • 111

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                        może ale w Poznaniu na Głogowskiej stały/leżały w skrzynce przy ladzie razem z wynalazkami z GABa
                        Można wiedzieć jaką miało datę przydatności, bo dzisiaj też kupiłem to piwo w tym sklepie (za skandaliczne 6 zł) i teraz boję się otwierać butelkę
                        http://pokazywarka.pl/t47c2v/

                        Comment

                        • purc
                          Senior
                          • 02-2009
                          • 650

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                          No ostro idą, w tardżet Lecha celują. Dzwony na komórę do pobrania. Normalnie czadzior.
                          Wymowa target - nie tardżet - przepraszam, zboczenie zawodowe.

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
                            Wymowa target - nie tardżet - przepraszam, zboczenie zawodowe.
                            Chłopie, a o ironii kiedyś słyszałeś?
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • k_k_s
                              Senior
                              • 02-2005
                              • 193

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika strappado Wyświetlenie odpowiedzi
                              Można wiedzieć jaką miało datę przydatności, bo dzisiaj też kupiłem to piwo w tym sklepie (za skandaliczne 6 zł) i teraz boję się otwierać butelkę
                              U mnie 15.01 albo 15.02 (wbite pomiędzy ale raczej 01.), parę dni później kupiłem w innym sklepie w Poznaniu z datą 4.02 i było jedynie trochę mniej ch...

                              Comment

                              • purc
                                Senior
                                • 02-2009
                                • 650

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                                Chłopie, a o ironii kiedyś słyszałeś?
                                No dobrze, mania zawodowa wzięła górę nad zaufaniem do mojego ulubionego komentatora. Proszę przyjąć przeprosiny.
                                Last edited by purc; 15-01-2010, 23:13.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎