Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Płock Minibrowar, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    Płock Minibrowar, Porter

    Coś ART nie spieszy się z dodaniem nowego piwa z Minibrowaru w Płocku, więc się trochę wychylę:
    Porter, alk: ?, 17 blg.
    Dość niecodzienne piwo na lato zostało wybrane przez piwowara w Minibrowarze w Płocku. Nie mam doświadczenia z porterami górnofermentacyjnymi oraz piwami w stylu imperial russian stout, więc nie będe pisał czy porter ten trzyma się w ramach, czy też nie. Jedno jest pewne: tuż po nalaniu do kufla mocna, chmielowa gorycz i smak palonego słodu sprawiają, że język drętwieje na dobrą chwilę. Dopiero z upływem czasu i stopniowym ocieplaniem się piwa, nieśmiało pojawiają się inne smaki, trochę czekoladowe, trochę wiśniowe. Piwo staje sie najlepsze około 40 minut od nalania.
    Barwa wręcz czarna, niskie nagazowanie i dość dobra piana (jak na piwa z tego browaru) dopełniają całokształtu.
    Podobno jest kilka warek i każda na innych drożdżach, ciekawe jakie będą inne.
    W sumie bardzo ciekawe doświadczenie.
    BIRRARE HUMANUM EST
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    #2
    Z tego co się dowiedziałem zaw. alk. 6,5% obj.
    Last edited by Pinio74; 06-07-2009, 12:51.
    BIRRARE HUMANUM EST

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Czy ten porter ma wejść na stałe czy jest to tylko sezonowa warka?
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23782

        #4
        sezonowych - kilka warek
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          #5
          Wczoraj miałem podejście 3 i 4 do tego piwa. Goryczka już jakby słabsza, ale cały czas będąca na pierwszym planie. Im dłużej ten porterek leżakuje, to chyba tym bardziej daje się wyczuć inne nuty, kakaowe, trochę wiśniowe. Piwo gęste w swej konsystencji sprawia wrażenie sytości już po pierwszym kufelku. Dobre
          Acha, cena 8 zł za 1/2 litra..
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • kloss
            Senior
            • 03-2003
            • 2526

            #6
            Moim zdaniem barwa była ciemnobrunatna, a do czerni sporo brakowało.
            Piana była i owszem ale nietrwała.
            W smaku mocno przypalone, dymne, chwilami wydaje się wręcz podwędzane.
            Na pewno nie przypomina zadnego znanego mi portera.
            Raczej stouta z lekkimi nutami rauchbiera.
            Poprzednio piłem ok. miesiąca temu, jako nowość i było zdecydowanie słabe - kwaśne, myszowate, nie warte opisu. Ale kolejna warka to zdecydowany postęp.
            Niewątpliwie piwo ciekawe i oryginalne.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: brunatno mahoniowa, mętne, nieprzejrzyste [5]
              Piana: bezowa, drobna, szybko opada, utrzymuje się na powierzchni niewielki kozuszek [2.5]
              Zapach: porterowy, czyli paloność, dobrze wyczuwalny słód, w oddali gdzieś winne nutki [4]
              Smak: dość lekki porterek, w smaku wyczuwam paloność oraz niestety mocniejsze winne nutki, wytrawne, gorzkawe, słodowość w tle [4]
              Wysycenie: troche za dużo, czuć lekkie szzypanie na języku [4]
              Opakowanie: jak to w Płocku, bardzo ładne nowe etykiety samoprzylepne [5]
              Uwagi: Dobre ale bez rewelacji, jak dla mnie za mało ekstraktywne przez jest takie trochę płytkawe

              Moja ocena: [3.95]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                zapomniałem, 8 zł za pół litra
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9729

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Nieprzejrzysty, brunatny (w słabym pubowym świetle). [4.5]
                  Piana: Beżowa, drobna, obfita (przy nalewaniu niepotrzebnie "łyżeczkowana"). [4]
                  Zapach: Winno-owocowo-palono-orzechowy, bardzo intrygujący. [4.5]
                  Smak: Głęboko palona goryczka, popiół, suszone śliwki (a może morele?). Na końcu dymno-kwaskowaty posmak. [4]
                  Wysycenie: Nagazowanie słabe, stosowne do kanonu gatunku. [4.5]
                  Opakowanie: Goła szklanka, ale bardzo miła pani barmanka . [4]
                  Uwagi: PLN 4 za 0,33l. Ciekawy porter, nieco odbiegający od innych...

                  Moja ocena: [4.225]

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Piana: Beżowa, drobna, obfita (przy nalewaniu niepotrzebnie "łyżeczkowana"). [4]
                    Trzeba protestować! Jeśli my tego nie będziemy robić, to kto? Nobless oblige - szlachectwo zobowiązuje. Trzeba się narazić na może śmieszność, może na ironiczne spojrzenia, ale trzeba... walczyć o kulturę podawania piwa w tym kraju.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9729

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Goła szklanka, ale bardzo miła pani barmanka .
                      ...yyyy..., tak jakoś..., było mi niezręcznie...

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                        Opakowanie: Goła szklanka, ale bardzo miła pani barmanka . [4]
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                        ...yyyy..., tak jakoś..., było mi niezręcznie...
                        Gdyby było na odwrót to rozumiałbym niezręczność, ale tak...
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • dadek
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 4538

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Piękny, czarny, praktycznie nieprzejrzysty nawet pod światło, mętny. [5]
                          Piana: Dość gęsta, beżowa, po nalaniu na 2 cm, w trakcie picia pozostaje w formie kożuszka. [4]
                          Zapach: Drożdży, palonego słodu, suszonych śliwek, wyraźny i zachęcający do próbowania. [4.5]
                          Smak: Bardzo ciekawy i bogaty. Jest obecna karmelowość, charakterystyczna wędzoność suszonych śliwek z dodatkiem cynamonu, daktyli. Może dlatego ten porter jest dość słodki, ale bukiet smakowy niespotykany i pięknie skomponowany. Pyszne! [5]
                          Wysycenie: W sam raz, nic dodać nic ująć. [5]
                          Opakowanie: Kufel firmowy, solidny, grubościenny, chyba najbardziej idealny do portera. [5]
                          Uwagi: Świetny porter, choć nie w najbardziej klasycznej postaci gdyż 17° Blg/6,5% alk. i bukiet smakowy też niecodzienny. Jednak to w moim odczuciu najlepsze piwo z Browaru Płock. Lane z kija w cenie 8 zł/0,5 l, można kupić tez wersję w butelce 1 l.

                          Moja ocena: [4.725]

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: I to, w przeciwieństwie do Ciemnego i Ciemnego Mocnego, jest naprawdę ciemne piwo. W kuflu niemal czarne, pod światło widać słabiutkie przebłyski. Mocno mętne. [5]
                            Piana: Pierwsza porządna piana na piwie z tego browaru. Ładna, wysoka, gęsta czapa w beżowym kolorze. Opada dość szybko, ale i tak jest lepsza niż w pozostałych. [4]
                            Zapach: Silny i bardzo ładny, kojarzy mi się z czekoladą i śliwkami suszonymi, uzupełnionymi o lekkie winne akcenty, orzechy i karmel. [4.5]
                            Smak: Wytrawność, palona goryczka, wrażenie lekkiej wędzoności, wspomniany przez Pancernika popiół (ale w pozytywnym sensie, a nie jak spalona guma w piwach z EDIego...). W tle suszone śliwki i lekka orzechowość. [4.5]
                            Wysycenie: Najwyższe z całej gamy, bardzo dobrze pasuje. [5]
                            Opakowanie: Kupowałem w browarze na wynos, więc raczej ocenię butlę. Absolutnie nie kojarzy mi się z nalewkami, raczej z "Ptysiem". Świetny, nietypowy kształt, bardzo mi się podoba. Do tego gustowna etykieta z podanymi wszystkimi informacjami. [4.5]
                            Uwagi: Bardzo ciekawe podejście do tematyki porterowej. Jest wprawdzie zbyt słaby i zbyt "górny" jak na porter bałtycki, a zbyt mocny jak na brytyjski, ale i tak efekt jest wyśmienity.

                            Moja ocena: [4.5]

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #15
                              Ostrzyłem sobie zęby na tego portera ale przeliczyłem się. Zakupiłem litrową butlę w Rodzince. Trzymana była w lodówce, rozlana podobnież kilka dni wcześniej. Po otwarciu niestety mało ciekawe wrażenia zapachowo-smakowe. Piana rodem z Ludwika. Dało się tego wypić trochę jedynie wprost z butelki. Szkoda, kolejna próba wyłącznie na miejscu w Płocku.
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎