Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Marysia, Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23791

    Marysia, Mocne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: lekko burztynowy, delikatne zmętnienie [5]
    Piana: podobnie jak w pilsie, dość wysoka na początku, została obręcz i małe "wysepki" na piwie [4]
    Zapach: również wyraźny, dominuje zapach słodu wraz z lekkim zapachem owocowym [4.5]
    Smak: podobnie jak w pilsie, treściwe, pełne, sycące, bardzo mocna goryczka wymieszana ze smakiem gorzkich owoców, od czasu dało się wyczuć lekko słodowe nutki, które były mocniejsze niż w pilsie [5]
    Wysycenie: również bez zarzutu, w nc nic nie wchodzi, nic nie szczypie etc [5]
    Opakowanie: będą wafle i szkło, będzie i 5 [4]
    Uwagi: Mocne piwa nie są moimi ulubionymi ale to mogę pić bez końca

    Moja ocena: [4.675]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • hasintus
      Senior
      • 07-2006
      • 850

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bursztynowy, lekko mętny [4]
      Piana: gęsta, ubita, pozostaje w postaci dywanu do końca [4.5]
      Zapach: słodowo-drożdżowy, miodowy, są też gotowane warzywa, lekka nutka estrowa, troszkę jak górnofermentacyjne, w tle przyjemna nutka ziołowa. [3.5]
      Smak: bardzo smaczne, nutka słodowa, lekka goryczka posmak ziołowy, coś jak maerzen. [4.5]
      Wysycenie: średnio-małe [3.5]
      Opakowanie: zwykły kufelek [3.5]
      Uwagi: Dla mnie ten jest najlepszy ze trzech które próbowałem. Mimo że posiada swoje wady to tak ładnie się komponują że dają bardzo smaczne, wspaniałe piwo o młodym naturalnym charakterze.

      Moja ocena: [4.025]

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztyn z tych raczej ciemniejszych. Lekko mętne co w moich oczach podnosi ocenę o 0,5 [4.5]
        Piana: Ponad 5 centymetrowa, drobna, kolor jasno kremowy (żona przekonywała mnie, że to ecru )
        Opadła po dłuższym czasie do niemal niewidocznej warstewki. [4]
        Zapach: Wyraźnie chlebowy ale bez nut słodkich. Bardzo mi się spodobał. [4.5]
        Smak: Pełny, treściwy, mięsisty. Słodowy z ledwie wyczuwalną goryczką na finiszu. [4.5]
        Wysycenie: Słabe, choć nie przeszkadzało w degustacji. [3.5]
        Opakowanie: Etykieta niezbyt ładna - wiejsko-rustykalna (?) z motywem nieefektownego budynku restauracji.
        Ale plus za butelkę z patentem i "banderolę" z datą butelkowania [4]
        Uwagi: Piwo przywiezione ze Szczyrzyca, butelkowane 21-08. Chciałem sprawdzić jak posmakuje to piwo bez entuzjazmującej otoczki spożywania na miejscu, w browarze po dodatkowy odleżeniu.
        Nie zawiodłem się, bardzo treściwe, pełne piwo. Jeśli dane mi będzie pijać takie mocne piwa to pewnie zdecydowanie bardziej je polubię.

        Moja ocena: [4.375]

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
          Opakowanie: Etykieta niezbyt ładna - wiejsko-rustykalna (?) z motywem nieefektownego budynku restauracji.
          Ale plus za butelkę z patentem i "banderolę" z datą butelkowania [4]
          Za JAKIEKOLWIEK opakowanie z browaru restauracyjnego powinno się obligatoryjnie dawać 5...
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • hasintus
            Senior
            • 07-2006
            • 850

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
            Opakowanie: Etykieta niezbyt ładna - wiejsko-rustykalna (?) z motywem nieefektownego budynku restauracji.
            Ale plus za butelkę z patentem i "banderolę" z datą butelkowania [4]
            Za JAKIEKOLWIEK opakowanie z browaru restauracyjnego powinno się obligatoryjnie dawać 5...
            He, he, szczególnie jak butelka kosztuje tyle samo co jej zawartość.

            Comment

            • delvish
              Senior
              • 11-2004
              • 3508

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hasintus Wyświetlenie odpowiedzi
              He, he, szczególnie jak butelka kosztuje tyle samo co jej zawartość.
              To akurat wynika z faktu, że piwo u Marysi jest, jak na browar restauracyjny, tanie Ja osobiście kaucję w wysokości 5 zł za 0,5l butelkę z krachlą rozumiem i ani trochę mnie ona nie szokuje.
              Last edited by delvish; 18-09-2009, 21:46.
              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
              (Frank Zappa)

              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

              Comment

              • danio_145
                Senior
                • 02-2005
                • 723

                #8
                Nie ma problemu nalać piwo do PETa jeśli kogoś boli cena 5 zł kaucji.

                Comment

                • hasintus
                  Senior
                  • 07-2006
                  • 850

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danio_145 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie ma problemu nalać piwo do PETa jeśli kogoś boli cena 5 zł kaucji.
                  Mnie "boli" kolego cena piwa.
                  Uważam że jest niedowartościowane a kaucja przewartościowana. Szczególnie dla kogoś kto jest z daleka, przejazdem.
                  Kupiłbym więcej tego piwa ale już mam w garażu kilkadziesiąt takich butelek z krachlą i mi zawadzają.
                  Dla mnie jest problem nalać piwo do PETa. Jakoś nie przystoi.

                  Comment

                  • delvish
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 3508

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hasintus Wyświetlenie odpowiedzi
                    Uważam że jest niedowartościowane a kaucja przewartościowana. Szczególnie dla kogoś kto jest z daleka, przejazdem.
                    Ale w rezultacie te dwie tendencje trochę się znoszą
                    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                    (Frank Zappa)

                    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                      Za JAKIEKOLWIEK opakowanie z browaru restauracyjnego powinno się obligatoryjnie dawać 5...

                      Cholerka, sama ocena z artomatu nie jest śledzona i nie wychwyciłem polemiki z moją oceną
                      Ale chyba Seta masz rację> Ileż mini browarów nie oferuje jakiegokolwiek naczynia w którym moglibyśmy dowieźć piwo do domowej lodówki? Przy następnej ocenie (jak dobrze pójdzie już za 2-3 godzinki ) dam 5tkę.

                      Comment

                      • skitof
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 2478

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Barwa jest miedziano-bursztynowa, bardziej w tonacji czerwonawej niż brązowej. Bardzo ładna, przypomina niektóre mocne koźlaki. [5]
                        Piana: W restauracji była całkiem dobra, choć niezbyt trwała. Obecnie oceniam wersję butelkową - niestety piana jest mniejsza i jeszcze mniej trwała. [3]
                        Zapach: Mocny, wyraźny zapach słodu. Przypomina mi zapach dobrych podpiwków. Typowo lagerowy. [4.5]
                        Smak: Ostatnio zwracam szczególną uwagę na czystość, gładkość smakową piw, bo szczególnie w polskich piwach mnóstwo jest różnych niepożądanych wtrąceń. I piwo ze Szczyrzyca jest pod tym względem idealne - nic nie mąci przyjemnego słodowego-chlebowego smaku z niewielką goryczką chmielową w końcówce. Nawet alkohol ładnie jest wkomponowany. [4.5]
                        Wysycenie: Bardzo dobre, czyli wyraźne, ale w żadnym razie nie przeszkadza. [5]
                        Opakowanie: W restauracji to po prostu kufel, ale ja przed sobą mam butelkę z krachlą i naklejką (nienaklejoną). Dobrze, że piwo można kupić na wynos, choć nazwa Pils 14 dla tego piwa błąd. Niestety nie było 12-stki, ale prędzej tamto piwo mogło by być pilznerem. To jest mocnym lagerem. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.375]

                        Comment

                        • dadek
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 4552

                          #13
                          Recenzja Skitofa właściwie zawiera wszystko. Piwo jest rzeczywiście bardzo dobre i u mnie by na pewno dostało ocenę 4,5. Ja piłem wersję laną w restauracji i piana w kuflu była na mocną 4. Pyszne!
                          Attached Files

                          Comment

                          • YouPeter
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2379

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemne złoto, idealny jak na 14-tkę, lekko mętne. [5]
                            Piana: Biała, utrzymująca się niestety dość krótko. [3]
                            Zapach: Przyjemny, średnio intensywny, słodowo-chmielowy. [4.5]
                            Smak: W odróżnieniu od 12-tki chlebowość jest tutaj na znacznie niższym poziomie, jednak i tak jest dobrze wyczuwalna. W smaku dominuje słód, chmiel lekko w cieniu. W oddali lekki popielny posmak. Goryczka bardzo delikatna, ledwie wyczuwalna. [4.5]
                            Wysycenie: W sam raz. [5]
                            Opakowanie: Piwo z prosto z browaru, więc 5,0. [5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.425]
                            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9731

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złotobursztynowy, lekko mętny, może nieco ciemniejszy, niż "12". [4]
                              Piana: Dość drobna, białokremowa, na początku nawet wysoka, ale niezbyt trwała... [4]
                              Zapach: Słodowy, wyczuwalny lekki karmel, minimalny "powiew" miodowy i... brzeczki? [4]
                              Smak: Dokładne odzwierciedlenie wrażeń zapachowych (oprócz brzeczki ). [4]
                              Wysycenie: Niewysokie, tutaj jest to bardziej odpowiednie, niż w "12". [4]
                              Opakowanie: Nalane na wynos we własną butlę, ale mają też swoje. I to się chwali . [4]
                              Uwagi: Jakoś-tak bardziej mi podeszło, niż dwunastka...

                              Moja ocena: [4]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎