Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Zawiercie Bursztynowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23790

    Browar na Jurze, Zawiercie Bursztynowe

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    #2
    Najprawdopodobniej to piwo jest sprzedawane pod nazwą "Jurajski Bursztyn" w barze "Rozalia" w Podzamczu k. Ogrodzieńca.
    Last edited by Czapayew; 29-05-2010, 10:55.
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net

    Comment

    • szefunio
      Senior
      • 01-2007
      • 481

      #3
      Chodzi o Zawiercie Bursztynowe - ekstrakt 13,1% alkohol 5%. Dostępne na razie z beczki. Już niedługo w butelce.
      Robię to co lubię - produkuję piwo.

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Czyli miasto jednak wyraziło zgodę na zawarcie Zawiercia w nazwie.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • gobong
          Senior
          • 04-2005
          • 658

          #5
          Piłem chyba to piwo dzisiaj w barze Rozalia w Podzamczu, kolor naprawdę bursztynowy i pianka także taka ciut kremowo bursztynowa, zapach to poezja tak trochę karmelu trochę miodowy, chmiel mniej wyczuwalny w zapachu za to w smaku potęga goryczki.Bardzo udane piwo o złożonym aromacie i smaku , mocno chmielone dla goryczki. Mimo tej złożoności smaku nie jest jednak wcale ciężkim piwem. Zdziwiłem się czytając że ma 5% alkoholu, nie zapytałem o parametry barmana, po wypiciu kufelka wydawało się mocniejsze, ale położę to na karb że piłem po wędrówce w gorący dzień.Piwo godne polecenia.

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #6
            Browar na Jurze, Zawiercie Bursztynowe

            13,1 st. Plato, 5,6% alk.

            Bursztynowe to piwo górnej fermentacji co jest wyczuwalne w smaku poprzez lekką owocowość. Dodatkowo czuć ciemne słody w postaci lekkiej karmelowości i posmaku popiołu. Goryczka dość intensywna odczuwalna dopiero po dłuższej chwili. Można powiedzieć że blisko mu do ale-a. Kolejne miłe zaskoczenie po Jasnym Pełnym przygotowane przez Browar na Jurze, aż nie mogę się doczekać oczekujących w kolejce Miodowego i Czekoladowego.
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              #7
              Foto.
              Attached Files
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23790

                #8
                Obawiałem się nieco tego co znajdzie się na etykietach, ale wyszło znośnie. Szału nie ma, ale obciachu tez nie Opis piwa zachęcający. Liczę że i mi posmakuje bo to chyba mój najulubieńszy smakowo browarek.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Promil03
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 2833

                  #9
                  Jak się cenowo przedstawiają nowe piwa z Zawiercia?
                  Teraz już chyba nie mamy wyboru i na Zlot po skrzynce musimy przywieźć.

                  Comment

                  • YouPeter
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2379

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jak się cenowo przedstawiają nowe piwa z Zawiercia?
                    Teraz już chyba nie mamy wyboru i na Zlot po skrzynce musimy przywieźć.
                    Jasne kupiłem za 2,80, a Bursztynowe, Miodowe i Czekoladowe coś koło 4,50.
                    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12148

                      #11
                      Aromat - słodowo-karmelowy
                      Barwa - ciemna miedź, herbata
                      Piana - krótkotrwała, ale coś pozostaje, tylko trochę zostaje na szkle
                      Wysycenie - niezbyt wysokie

                      Smak - no cóż miałem okazję spróbować parę miesięcy temu lanego piwo z tego browaru (chyba występowało jako amber) i było inne, gładsze i lepiej zbalansowane. Tu na pierwszy plan wychodzi goryczka, ale taka surowa, ściągająca.
                      Nie do końca się zgadzam z YouPeterem. Moim zdaniem goryczka przytłacza, owocowości nie czuć, ale ten posmak popiołu związany z goryczką jest. W smaku można wyszukiwać się podobieństw do brytyjskich stylów, ale tu cytat z kontry:

                      "+piwo warzone tradycyjną metodą górnej fermentacji, długo dojrzewające w niskiej temperaturze" czegoś do końca nie kumam

                      No nie wiem, "popiołowa" zbyt bardzo agresywna moim zdaniem, treściwość nikła.
                      Oryginalne, ale czy na plus...
                      do powtórki

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23790

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                        "+piwo warzone tradycyjną metodą górnej fermentacji, długo dojrzewające w niskiej temperaturze" czegoś do końca nie kumam
                        Co prawda warzone nie może być metodą górnej fermentacji ale poza tym czego nie rozumiesz? Że górnofermentacyjne piwo jest leżakowane w niskiej temperaturze?
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12148

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                          Co prawda warzone nie może być metodą górnej fermentacji ale poza tym czego nie rozumiesz? Że górnofermentacyjne piwo jest leżakowane w niskiej temperaturze?
                          O dolnej fermentacji piszą podobnie, te opisy nie są precyzyjne (bo sugerują, że ich piwa niezależnie od fermentacji powstają tak samo). Chyba byłoby lepiej, żeby zamiast o temperaturze leżakowania pisali o temperaturze fermentacji. Ewentualnie pisali o jednym i drugim.
                          Ta wcześniejsza lana wersja, była moim zdaniem hitem wśród polskich piw.

                          Comment

                          • TomX
                            Senior
                            • 09-2004
                            • 1035

                            #14
                            Niezłe, ale jak na moje mało wyrobione podniebienie zbyt goryczkowe. Długa, pozostająca gorycz przykryła wszystkie smaczki słodowo - karmelowe, obecne w zapachu ale w smaku już przesłonięte chmielem.
                            Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                            I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                            Comment

                            • kony
                              breweriarz
                              • 08-2005
                              • 1701

                              #15
                              Jeżeli rozpatrywać je w kategorii "polskie ale" - to rewelacja. Mastne się może schować. Kupiłem jedno na spróbowanie i żałuję, że tylko jedno. Mi bardzo smakuje i zamierzam zaopatrzyć się w większą ilość aby zgłębiać doznania

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎