Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Połczyn-Zdrój, Lechia Full

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Połczyn-Zdrój, Lechia Full

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • atheus
    Member
    • 10-2006
    • 67

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ładny bursztynowy kolor. Typowe jasne pełne [4.5]
    Piana: Dno! Nie da się tego inaczej opisać. Prawie w ogóle się nie spieniło [2]
    Zapach: Zaraz po otwarciu butelki dobiegł mnie silny i świeży aromat chmielu. Niestety po przelaniu do szklanki nijak nie mogłem go wywąchać. Pozostał delikatny, lekko chemiczny, słodowy zapaszek [2.5]
    Smak: Jest w tym piwie jakaś gorycz i to wcale nie chmielowa, jak mi się zdaje. Może to ten chemiczny aromacik. W każdym razie ta gorycz kompletnie zabija inne smaki. Smakowo uplasowałbym je może troszkę powyżej piw "biedronkopodobnych". [3]
    Wysycenie: Jeszcze takiego spokoju w szklance z piwem nie widziałem. Dosłownie żadnych bąbelków. Na szczęście na języku trochę ich jest, bo nie wyobrażam sobie pić to piwo rozgazowane [3.5]
    Opakowanie: Kolorystyka opakowania zielona, jak leśna łąka późną wiosną. Nic dziwnego: w końcu w nazwie słowo Premium, no i produkowane dla Lechii (barwy klubu biało-zielone). Najmocniejszy punkt tego piwa, co nie znaczy, że mocny. Minus za złotko na szyjce, którego nie znoszę. Kolejny minus za brak informacji o piwie, poza zawartością alkoholu. Nie wiem też, do czego ma się odnosić data 1956 na etykiecie [3]
    Uwagi: "Kibice Lechii Gdańsk polecają"- takim sloganem reklamuje się to piwo. Mam wrażenie, że takie piwo mogą polecać jedynie ci, którzy chadzają na ustawki. Nie jestem fanatycznym kibicem Lechii (już prędzej życzliwym obserwatorem prasowych relacji z meczów ) i dlatego bez najmniejszych skrupułów odradzam to piwo. Fatalny wynalazek, który nie najlepiej świadczy o podejściu klubu do kibiców

    Moja ocena: [2.825]

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      ...albo browaru do klubu

      I co, piłeś toto pod nazwą Premium i miało 5,5% alkoholu?
      Bo ja piłem takie cuś: http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=41531

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • atheus
        Member
        • 10-2006
        • 67

        #4
        Zawartość alk. 5%
        Attached Files

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          No więc właśnie... ART mnie nie posłuchał i wybrał nie to co trzeba Tzn być może jest też Lechia Premium 5,5 ale tej przez nas pitej jakby co, to w bazie nie ma.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • atheus
            Member
            • 10-2006
            • 67

            #6
            Piłem dokładnie to co ty (5% alk.). Czyżby robili to w dwóch wersjach? Nazwę premium wziąłem z etykiety. Bez dwóch zdań najgorsze piwo jakie w tym roku piłem.
            Sądząc po ocenach piw z Połczyna, to tam w ogóle mają chyba w dużym poważaniu wszystkich swoich klientów

            Comment

            • atheus
              Member
              • 10-2006
              • 67

              #7
              To by była prawdziwa piwna ofensywa Lechii. Może się jeszcze portera i pszenicy doczekamy z tą nazwą
              A tak w ogóle to jak Twoje wrażenia?
              Last edited by atheus; 06-07-2009, 23:11.

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                Moje wrażenia nie były aż tak złe jak twoje, przeszkadzał tylko typowy smak zielonej butelki. Charakterystyczna dziwna gorzkość, do którego jednak można przywyknąć Wysycenie było ok. W sumie, gdyby było w brązowej butelce, to byłoby wypijalne, ale nie za często, bo i po co?
                Dla mnie to piwo nazywa się Lechia Full, bo taka nazwa się rzuca w oczy. Premium jest słabo widoczne i równie dobrze w takim układzie można by ten wynalazek nazwać "Lechia - Piwo Jasne Premium"

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • atheus
                  Member
                  • 10-2006
                  • 67

                  #9
                  No może faktycznie z tym premium w nazwie to trochę przed szereg wyskoczyłem. Miałem bardziej na myśli skojarzenie zielona butelka=premium.

                  Comment

                  • Jimmy_jb
                    • 11-2005
                    • 911

                    #10
                    Pierwsza Lechia miała 5,5% alk. (początek czerwca) a obecna partia ma 5% alk. ale jestem pewien że to to samo piwo. "Kupując wspierasz RC Lechia" - czyli Rugby Club. A samo piwo niezłe ale mało treściwe. Na razie nie oceniam bo piłem tylko dwa razy w dużym odstępie czasu i prosto z butelki.
                    Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                    Comment

                    • Jimmy_jb
                      • 11-2005
                      • 911

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb Wyświetlenie odpowiedzi
                      Pierwsza Lechia miała 5,5% alk. (początek czerwca) a obecna partia ma 5% alk. ale jestem pewien że to to samo piwo.
                      Nie, wróć. Od początku miało 5,0 alk. a to mi się coś pomieszało.
                      Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nie, wróć. Od początku miało 5,0 alk. a to mi się coś pomieszało.
                        No to teraz idź do tematu "Nowe piwa" i przekonaj ARTa by zmienił dane i nazwę tego piwa

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • kosher
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 2292

                          #13
                          Tak jak powstała na bazie Starovara Lechia Premium tak niedługo powstanie piwo Polonii Warszawa.
                          Można brać na razie udział w konkursie na etykietę piwa: http://ksppolonia.pl/web/index.php?t...s&id=792#tresc

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎