Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Den Bossche, Kerst Pater Special Christmas

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Van Den Bossche, Kerst Pater Special Christmas

    Butelka 0,33 litra, alkohol 9 %, eks. brak, kapsel granatowy goły, special christmas
    Kolor - czarne, pod swiatło rubinowe, klarowne
    Piana - ecrii, średniowysoka, nie trwała
    Zapach - owocowy bardzo mocny
    Gaz - okey
    Smak - wyraźne nuty owocowe, sliwki, owoce leśne, lekko winne, aż za słodkie, w tle średnia goryczka
    Piwo bardzo "gęste" i treściwe. % niezauważalne. Tylko do degustacji. Zawaliste

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 2387 - moje 1213 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Kupione w zeszłym roku w Brugii za 2€.

      Tak, wiem, to jeszcze nie święta, ale piwo zbliża się do terminu ważności i już nie chcę go przeciągać.

      Kolor: Bardzo ciemny brąz. W szerokim kielichu ciężko cokolwiek dostrzec.
      Piana: Niezbyt wysoka, drobnoziarnista, gęsta i beżowawa.
      Zapach: Bardzo silny, bardzo złożony. Na pierwszy plan wybijają się winogrona i rodzynki, poza tym trochę orzechów, jeżyn, moreli, karmelu oraz toffi.
      Smak: Spodziewałem się potężnego pierwszego wrażenia, ale nie aż takiego! Piwo uderza znienacka, atakując całą owocową mocą. Czuć śliwki, winogrona, rodzynki i morele, do tego lekka orzechowość i trochę wyczuwalny alkohol, a w finiszu genialna, choć lekka, palona nuta. Nie zgodzę się, że piwo jest za słodkie, bo drożdże raczej by słodycz zeżarły. To raczej wrażenie spowodowane przez połączenie silnej słodowości ze sporą ilością estrów.
      Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha.
      Uwagi: Poezja. Zdecydowanie jedno z najlepszych piw, jakie piłem w życiu.

      Comment

      • darko
        Senior
        • 06-2003
        • 2078

        #4
        Zgadzam się, to piwo jest bardzo dobre. Aksamitne, słodkawe (o dziwo 18 st. Plato i 9% alk. obj.), owocowo karmelowe. Przyjemny, palony posmak. Alkohol wyczuwalny dopiero po podgrzaniu i zamieszaniu.
        Absolutna czołówka wśród piw świątecznych, które miałem okazję spróbować. Szkoda, że ta butelka taka mała

        Comment

        • Borysko
          Senior
          • 02-2004
          • 1144

          #5
          Mamy święta, więc uznałem, że wypada napić się jakiegoś świątecznego piwa. W lodówce na dnie znalazłem idealnego kandydata. Są święta w nazwie? Są !
          Termin przydatności listopad 2010, ale przy tym alkoholu nie ma zmartwienia. A no tak, to prezent od Twilighta, termin taki jak jego postu.
          Nalewam. Piana wysoka, lecz szybko oklapła. Piwo jest ciemne jak porter.
          Zapach mocny i bogaty. Karmelowy. Do tego fermentujące owoce, jakieś truskawki, poziomki, śliwki.
          W smaku przede wszystkim słodycz, wg mnie dość mało odfermentowane. Ta słodycz i smaczki owocowe nie mają niestety odpowiedniego podparcia w goryczce. Przez to piwo jest nieco hmmmm płaskie? Jednowymiarowe? Nie chodzi o to że ubogie, smaków i zapachów starczyłoby dla 3 różnych piw. Lecz wg mnie goryczka w piwie być musi i basta!
          Piwo nie jest idealne, ale pamiętajmy , że mówimy o piwnej ekstraklasie, w kategoriach bezwzględnych to jest znakomite piwo.

          Comment

          • Borysko
            Senior
            • 02-2004
            • 1144

            #6
            Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1334136654.735333.jpg
Views:	1
Size:	69,5 KB
ID:	2039059
            Zapomniałem dodać fotkę

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12148

              #7
              Aromat - dojrzałe owoce - jeżyna, śliwka, trochę suszonych owoców, minimalny karmel, lekki alkohol
              Piana - dość wysoka, z ssykiem szybko znika praktycznie nic nie pozostawiając
              Barwa - prawie czarna, pod światło ciemny rubin
              Wysycenie - wysokie, szczypiące
              Smak - lekka słodycz, śliwki, powidła śliwkowe, suszone owoce, rozgrzewający alkohol, w smaku niewyczuwalny, trochę karmelu, lekkie palone słody, ze zbytkową goryczką na finiszu
              Treściwość - zdecydowanie wysoka

              Rozgrzewające, deserowe, bogate. Ideealne piwo do delaktowania się w okolicach świąt i nie tylko. Bardzo smaczne!

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12148

                #8
                Powrót po latach

                Alk. nadal 9%

                Nadal trochę cierpkości owocowej, ale słodsze tony dominują (śliwka w czekoladzie), lekko palone. Teraz może aż tak mnie nie oczarowało, ale nadal bardzo solidne piwo.
                Attached Files

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎