Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Svijany, Kvasničák

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • granat862
    Senior
    • 12-2004
    • 945

    Svijany, Kvasničák

    6% alkoholu
    O ile dobrze zrozumiałem jest to niefiltrowane piwo z kulturami kvasnicek ( wnioskuje że to drożdże tak jak w Opacie )
    Kolor ciemno zloty, lekko mętne z małem osadem na dnie.
    Piana drobnopęchezykowa z pojedyńczymi większymi bąblami, gęsta średniowysoka, utrzymuje się przez większy czas w postaci centymetrowej warstewki. Pozostawia grube slady na szkle.
    Zapach chlebowo słodowy, przypomina mi trochę lubuskie.
    W smaku slodowe z akcentem chlebowym przemieszanym z akcentem chmielowym. Dobra goryczka.
    Wysycenie dość duże.
    Opakowanie to piekna litrowa butla z krachlą. Idealne na prezent.
    Dostałem w prezencie od narzeczonej za takie prezenty kocham ja najbardziej

    Odnosnie ceny to jest ona dość zaporowa w Bełchatowskich "Piwach importowanych" butla ta stoi po 27 zł, gdyby było w bardziej przystępnej cenie to bym chetnie kupował, nawt jak by było w plastiku.
    Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    #2
    Piwo zakupione w sklepie Maria w Krakowie. Butelka 2l. Moc 6%, ekstrakt? Kolor złoty. Piwo nie klarowne, lekko mętne. Piana bardzo drobniutka, jednorodna, biała. Bardzo trwała. Zapach chmielowo-słodowy z nutami typowymi dla braku pasteryzacji. Łagodny ale mocny. Smak wyważony, chmielowo słodowy. Mocne są też nuty typowe dla niepasteryzowanych piw oraz wyraźne kwaskowe smaczki. Goryczka silna, utrzymująca się w posmaku. Wysycenie słabe, brakuje go wyraźnie. Opakowanie imponujące. Piękna dwulitrowa butla z doczepionym uchem. Zamknięcie na dużą porcelankę. Na butli tylko ładna foliowa etykieta z logo browaru, nazwą i datą założenia. Parametry i informacje na banderoli. Niestety brak informacji o ekstrakcie. Całość elegancka i imponująca, za co trzeba słono płacić. Piwo dobre, pełne w smaku. Niestety słabe wysycenie jest dość wyraźnie zauważalne i dużo ujmuje (może moja butla była jakaś pechowa?). Kiedy piłem to piwo lane (w Non Iron), nie występował ten mankament i piwo było naprawdę dobre. Tu niestety minus 0,5 punktu. Oceniam tak na 4+ (1 – 6).
    Attached Files
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

    Comment

    • porek388
      Senior
      • 11-2008
      • 213

      #3
      Kolor złoty lekko mętny. piana gruba, nie opada, wysycenie dobre, zapach intensywny chmielowo-słodowy. Smak bardzo zdecydowany, głęboki smak chmielu i słodu, dobra goryczka.

      Bardzo dobre, pełne piwo.

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Wersja beczkowa, pite w Českým Ráju za 7 zł.

        Kolor: Pilsowe złoto, cudnie mętne.
        Piana: Przepiękna, po czesku nalana czapa. Wysoka i trwała, trzyma się do końca picia.
        Zapach: Silny, słodowo-chmielowy, z leciutką nuta miodową.
        Smak: Z początku raczej wytrawny, ale po chwili pojawia się lekka słodowość i wyraźna, długa goryczka. Po lekkim ogrzaniu pojawia się chlebowość.
        Uwagi: Po prostu przepyszne.

        Comment

        • Rzeszowiak
          Piwny Radykał
          • 04-2009
          • 1596

          #5
          Wspaniałe piwo.

          Idealne połączenie głębokiego chlebowego smaku z goryczką. Piekna i trwała piana, która utrzymuje się do samego końca. Zapach chmielowo - drożdżowy.

          Dla mnie to jedno z najlepszych piw, jakie dotąd miałem okazję degustować.

          Moja ocena +5.

          Comment

          • karol1000
            Senior
            • 09-2007
            • 1823

            #6
            Kurcze nie wiedziałem że to piwo ma aż tyle alko. Ekstrakt to 13tka.
            Pite u Price Miroslava w Pradze

            barwa: złota, lekko mętna
            piana: opadła dość szybko
            zapach: słodowo-chmielowy
            smak: smaczny i pełny, mocna słodowa podstawa ale i silna goryczka, do tego dochodzą nutki chlebowe. Można pić je cały wieczór bo jest wyśmienite i niesamowicie wciągające
            Attached Files
            LP

            Comment

            • tofas
              Senior
              • 11-2007
              • 131

              #7
              Piwo rzeczywiście nie jest złe. Wyraźna chlebowa słodowość w smaku połączona z mocną ziołową goryczką z długim finiszem daje sporo satysfakcji. Aromat zdominowany przez ziołowy chmiel z wyraźną nutą drożdżową ale tu mały zgrzyt w postaci zbyt dobrze wyczuwalnego zapachu siarkowego (H2S). Piana owszem wysoka, ale dziurawa i szybko opada. Wysycenie bardzo słabe, za małe jak na to piwo. Brakuje też troszkę treściwości. przy takim ekstrakcie, piwo sprawia wrażenie pustego.

              Comment

              • Adi78
                Member
                • 09-2009
                • 39

                #8
                Tofas,gdzie ty piłeś takiego Kvasnicaka?Pite w cesko-tesinskiej Saunie,jest za każdym razem pełne,a pianę po wypitym piwie można czasem kroić.
                Ale też gdzieś w Polsce piłem kiedyś to piwko w jakiejś "pustej" wersji.

                Comment

                • tofas
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 131

                  #9
                  Czeska Baszta w Warszawie

                  Comment

                  • Czapayew
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 1966

                    #10
                    Pity dziś w Horskiej Chacie na Czantorii - 30 CZK/6,50 PLN.

                    Rewelacyjne piwo: treściwe, z kwaskowo-drożdżowo-goździkowymi nutami, mętne, a tego gruba piana, bardzo długo się utrzymująca. Pan zza baru nalewał dość długo, czekając aż piana opadnie, ale warto było.
                    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                    www.zamkoszlaki.com
                    www.piwnekapsle.net

                    Comment

                    • lucifuge
                      Senior
                      • 11-2009
                      • 309

                      #11
                      moje ulubione ze stajni Svijany, lane polecam w Czeskim Cieszynie w knajpie "U Stare Sauny"

                      Comment

                      • karabach
                        Senior
                        • 09-2011
                        • 163

                        #12
                        Pite dzisiaj U Sauny: piana rewelacyjna, stabilna, smakowite bardzo goryczkowe piwo, zdecydowanie do powtórzenia !!!
                        Rzeczpospolita Krakowska
                        jak wychodze to tylko na pole

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎