Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

De Ranke, XX Bitter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    De Ranke, XX Bitter

    Butelka 0,33 litra, alkohol 6,2 %, eks. brak, kapsel goły
    Kolor - miedziano-miodowy, lekko mętny
    Piana - drobniutka, średniowysoka ale trwała
    Zapach - wyraźna nuta słodko-owocowo-przyprawowa
    Gaz - okey
    Smak - wyraźnie słodkie, średni chmiel, mocna goryczka i kupa aromatów przyprawowych
    Zawaliste. Pyszne

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 2413 - moje 1223 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    #2
    To wyraźnie słodkie, czy mocna goryczka?

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23794

      #3
      jedno nie wyklucza drugiego
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Bitter:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #5
          Dla mnie ono było jasnozłote, nie takie pomarańczowe jak na zdjęciu. Tym bardziej, że przygotowane z pilsneńskiego słodu. Dobrze nachmielone, a czy słodkie? Chyba nie, ale może już było dojrzałe.

          Comment

          • GaryFisher
            Senior
            • 10-2009
            • 739

            #6
            De Ranke, XX Bitter [a.6%]

            Kolor: jasne złoto/ciemniejsza słomka, mętny [5]

            Piana: drobnoziarnista, biała, wysoka i sztywna, opada w umiarkowanym tempie zostawiając kręgi na szkle [4.5]

            Zapach: drożdżowo-chmielowo-kolendrowy, bardzo intensywny, wyraźnie cytrusowo-kwiatowy, po ogrzaniu szczególnie mocno czuć pomarańczę, aromat chmielu cytrynowo-ziołowy, po paru minutach pojawia się trochę moreli i owoców tropikalnych oraz chleba i prażonego ziarna, niczego nie brakuje i wszystko jest perfekcyjnie zbalansowane; aromat jest całkiem łagodny w porónaniu do ostrego, chmielowego smaku [5]

            Smak: wytrawny, dominuje ziołowo-żywiczno-cytrusowy aromat chmielu i cytrynowo-pestkowo-żywiczna, ostra goryczka, trochę inna niż w statystycznym AIPA, nieamerykańska ale tak samo intensywna i ostra, pod chmielem spro kolendry i drożdży, dalej względnie słabe (jak na Belga) estry kwiatowe i owocowe, troche tropików, finisz "czysty", słodowo-goryczkowy, bardzo wytrawne ale pełne w smaku piwo, słodyczy w nim za dużo nie znajdziemy [5]

            Nasycenie: wystarczająco wysokie, nie przesadzone [5]

            Opakowanie: flaszka 0.33l (Vichy), etykieta przybrudzono-biała z prostym logo z chmielowym motywem, kapsel biały z datownikiem [4.5]

            Uwagi: genialne piwo, warto spróbować i do niego wracać, podobnie jak do innych piw z tego wybitnie ciekawego browaru
            Producent: Brouwerij De Ranke, 8560 Wevelgem, Belgia; www.deranke.be
            Zakupione w: De Bierkoning w Amsterdamie
            Degustowane: 09.10.2012r. ok godz. 18:45 w Haarlemie (po supermarketowym lagerze)
            Data ważności: 08/03/17
            Numer partii: B09T14
            Soundtrack: "The Platinum Collection: Disc Two" by Deep Purple

            Click image for larger version

Name:	De Ranke XX Bitter 6%.jpg
Views:	1
Size:	50,0 KB
ID:	2041012
            Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎