Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Palm, Steenbrugge Blond

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Palm, Steenbrugge Blond

    Butelka 0,33 litra, alkohol 6,5 %, eks. brak, kapsel dedyk. piwu
    Kolor - miodowy, lekko mętny
    Piana - drobniutka, średniowysoka ale niezbyt trwała
    Zapach - owocowy, jabłka
    Gaz - sporo
    Smak - średnio owocowe, aromat jabłkowy, leciutko winne, średnio słodkie z lekką goryczką
    Wypijalne ale bez rewelacji

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 2418 - moje 1226 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Blond:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #3
      Kupione w gdańskim Leclercu za ok 8zł.
      Kolor: Miodowy, mętne, ale jak na blonda to dosyc klarowne.
      Piana: Drobna, szybko wybucha i znika do kożuszka.
      Zapach: Na pierwszy ogień silna nuta cydrowo-jabłkowa (trochę szampanowa).
      Smak: Kwaskowy, następnie nieco mdławy owocowy (śliwki, morele), potem wyraźna alkoholowo-cytrusowa goryczka zostawiająca trochę cierpki osad na języku i podniebienu.
      Wysycenie: Wysokie, szampanowe, mocno musujące, szczypie w język, ale do tego Belgowie nas przyzwyczaili, czyli w normie.
      Opakowanie: Buteleczka 0,33l jak na zdjęciu Sibarha, oryginalna krawatka jest chyba imitacją stułły biskupiej, czy czegoś takiego (nie znam się, ale tak mi się kojarzy)

      Piwo jest zdecydowanie zbyt drogie jak na swoje walory i w porównaniu do innych blondów belgijskich jest po prostu słabe. Czuć zimny powiew koncernu i mało wiarygodne podszywanie się pod browar klasztorny. Przychylę się do podsumowania Sibarha - wypijalne, ale bez szału.
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Dawno nie piłem i dlatego dziś powróciłem.

        Kolor jest lekko mętny, ciemne złoto.

        Piana słaba, szybko znika.

        W zapachu dużo lepiej: słodka gruszka, morela i mirabelka.

        W smaku słabiutko, czyli tak jak zapamiętałem kiedyś. Lekko kwaśne, bez goryczki, maślane.
        Alkohol nie wyczuwalny, ale nie jest tu go dużo ( jak na Belgię oczywiście).
        To teraz chyba z dwa, trzy lata przerwa na te piwo. Chyba, że jakaś promocja będzie.
        Bo...Uwaga, winny Rodenbach u mnie za rogiem za 1.99!
        To ja już te Grand Cru wolę kupić, wino wygrało z piwem.

        Comment

        • KlossJ23
          Senior
          • 08-2013
          • 136

          #5
          Właśnie pojawi się we wrocławskich Lidlach. Jest zgodne z powyższymi opisami.

          Comment

          • Petitpierre
            Senior
            • 01-2014
            • 2560

            #6
            Minimalnie opalizujące złoto, piana bujna, cały czas mile syczy. Choć browar nie podaje co wchodzi w skład mieszanki gruut, udało mi się znaleźć takową podaną w roku 1923 w książce dla potrzeb przemysłu. Ma tam być kolendra, dzięgiel, tatarak, piołun i goryczka. W aromacie jest kolendra i odrobina piołunu oraz nuta piekąca, więc może i tatarak. W nucie dolnej dominuje sznyt drożdżowy i znowu odrobina kolendry. Pachnie jak leciutkie jasne. Orzeźwiająco i wytrawnie. W smaku jest ziemista gorycz od goryczki żółtej, ładnie wpasowana w całość, taka kropka nad i. Z czasem goryczka narasta i przykrywa wszystko. Warto skosztować dla historii, ale jak każdy gruit nie jest do picia codziennego.
            Mały porterek-przyjaciel nerek

            Comment

            • Admirador
              Senior
              • 03-2015
              • 431

              #7
              Z Lidla. 29/09/18. Piękna, puszysta, dość trwała piana. Mocno wysycone. W aromacie owocowo (jabłka)-słodowo, w tle też coś ziołowego. Nic nadzwyczajnego, ale raczej przyjemnie. Smakowo trochę rozczarowujące, taki trochę anonimowy blond, jasne lekkie piwo o owocowym charakterze z ziołową, przyprawową nutą. Goryczka niewysoka, ale wyczuwalna, wydaje mi się lekko alkoholowa. Na ile się orientuję, to piwo jak najbardziej w stylu, ale nie bardzo do zapamiętania. Kapsel firmowy, ale nieładny.

              Comment

              • yaro74
                PremiumUżytkownik
                • 09-2012
                • 2089

                #8
                Kolor złoty, zamglony.
                Piana wysoka, drobna, trwała, zostawia troche śladów na szkle.
                Zapach: średnio intensywny, owoce (jabłka), słód, przyprawy. Po ogrzaniu wyczuwalny alkohol.
                Smak: owoce, przyprawy, dobrze wyczuwalna goryczka, lekko zwiększająca się w miarę picia.
                Piwo jest lekkie, przeciętne w smaku.
                Last edited by yaro74; 21-06-2017, 19:09.

                Comment

                • Brodzislaw
                  Senior
                  • 09-2013
                  • 1020

                  #9
                  Kolor jasny, złoty, klarowny. Piana jasna z drobnych pęcherzyków, obfita opadła z czasem do minimalnej warstwy na powierzchni.
                  Aromat niezbyt intensywny, estrowy i słodowy. W smaku podobnie. Owocowe nuty, szampańskie wręcz mieszają się ze słodowymi i drożdżowymi, dającymi nieznaczny efekt przypraw. Goryczka minimalna. Wysycenie wysokie.
                  "Nudny belg" jak mawia znany bloger z równie jak on znanego bloga.

                  Comment

                  • grodek
                    Senior
                    • 06-2015
                    • 527

                    #10
                    Palm, Steenbrugge Blond

                    KOLOR: złoty, idealnie klarowne.
                    PIANA: biała, drobnopęcherzykowa, bardzo obfita i trwała.
                    ZAPACH: średnio intensywny, wyczuwalna morela, biszkopty, trochę przypraw.
                    SMAK: średnio treściwe, na finiszu nieco wytrawne z niezbyt przyjemną kwaskowatą nutą. Delikatnie wyczuwalne przyprawy, finisz z lekko zaznaczoną goryczką. Alkohol pomimo niewysokiej zawartości (6,5 %) lekko wyczuwalny.
                    WYSYCENIE: wysokie.
                    OGÓLNIE: Nie smakowało mi, jest wiele znacznie lepszych belgijskich piw. Butelka o pojemności 0,33L.
                    604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                    Comment

                    • Petitpierre
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 2560

                      #11
                      Już tutaj jest:



                      Skądinąd bardzo dobre piwko
                      Mały porterek-przyjaciel nerek

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12201

                        #12
                        Na butelce nie chwalą się, że to gruut (gruit), na stronie informują o tym:



                        Aromat - kandyzowane owoce, ciut karmelu, kwiatowości, przez chwilę korzenne muśnięcie
                        Piana - wysoka, umiarkowanie trwała, trochę dłuższy kożuszek, potem koronka
                        Barwa - jasne złoto
                        Wysycenie - średnie, wyraźniej musuje
                        Smak - tony kwiatowo-owocowe, minimalnie landrynkowe, delikatna korzenność z łagodną goryczką z dłuższym finiszem z odrobiną kolendry
                        Treściwość - pełne

                        Całość niczym się specjalnie nie wyróżnia, ale jest ok, nawet tak duże browary w Belgii trzymają poziom,

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12201

                          #13
                          Click image for larger version

Name:	P1110628.JPG
Views:	39
Size:	19,3 KB
ID:	2330012

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎