Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Platan, Deep Pivo 11°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    Platan, Deep Pivo 11°

    Butelka 0,5 litra NRW, alkohol 4,9 %, eks. 11%, robione dla Lidla, być może jest to Argus z inną etykietą.
    Kolor - ciemna herbata, bardzo ładny,
    Piana - dość obfita
    Smak - delikatna goryczka, przyjemnie się to pije
    Zakupione w LIDLu w Nachodzie.

    Kiedy sobie pomyślę, że u Czechów jakoś się da zrobić niezłe piwek dla marketów, a u nas są one poniżej krytyki... Ech... Na zdrowie
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    #2
    Myślałem, że będę pierwszy z opisem tego piwa Sięgam po nie /wersja butelkowa/, bo już niedługo prawdopodobnie w czeskich Lidlach wersję czeską zastąpi polskie (w puszce jest już polskie).

    Aromat - słodowo-kwaśny, niezbyt przyjemny
    Barwa - złota
    Wysyecenie - w normie, przyjemnie musuje
    Piana - ładna, gęsta, lekko oblepia szkło, nawet dość trwała, utrzymuje się kożuszek
    Smak - na pierwszym planie kwasek, niezbyt fajny, potem słód, lekko słodkawe, delikatna goryczka na końcu. Troszkę ścierowate. Dość pełne w smaku. Pierwsze wrażenie nie jest przyjemne, ale potem jest lepiej. Wydaje mi się, że kiedyś protivinska 11 dla Lidla różniła się tylko nazwą marki od klasycznej. Teraz raczej już tak nie jest. Nie wiem czy to kwestia tańszego słodu /może dodatków niesłodowych, choć w składzie ich nie ma/.
    Uniesień nie ma, bo i nawet cenowo u nas w dyskontach jest już podobnie, ale już niedługo może być... gorzej

    Comment

    • karol1000
      Senior
      • 09-2007
      • 1823

      #3
      Całkiem miłe zaskoczenie

      barwa: ładna złota
      piana: trwała, wysoka, ładnie lepi się na szkle
      zapach: słodowy, chmielowy, lekko kwaśny, niezbyt przyjemny
      smak: smacznie goryczkowe. Początek lekko słodowy, potem fajna goryczka. Nie jest wodniste, da się spokojnie wypić. Wychodzi na to że piwa niskobudżetowe nie muszą być złe
      Attached Files
      LP

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎