Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kocour Varnsdorf, Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grew
    Senior
    • 05-2009
    • 766

    Kocour Varnsdorf, Pale Ale

    Kolejny Kocour kvasnicovy - tym razem Pale Ale.

    Smaczny, przynosi mi na myśl piwa "rzezane", choć tego się nie spodziewałem Niefiltrowany, niepasteryzowany, kolor jasnobrązowy, piana znikła dość szybko. Jak na Pale Ale mało alkoholu (dla mnie plus) - 4,5%. Pije się dobrze Warto spróbować!

    Zakupiony we wrocławskim Browarku za 14pln w 1L PET'cie.
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Zawartość alkoholu 4,9%.
    Co bardzo ciekawe, to w składzie widnieje jedynie: woda, słód żytni, cztery rodzaje specjalnego chmielu. Nie chce mi się wierzyć, że uwarzyli to piwo w 100% ze słodu żytniego. Nie potrafię sobie wyobrazić filtracji. Po kolei jednak...

    Piana: stylowa, skąpa, ale drobna.
    Kolor: klasyka, herbaciano-miedziany.
    Wysycenie: niskie do średniego - klasyka.
    Zapach: przyjemny, górnofermentacyjny, jak domowy raczej owoce niż chmiel.
    Smak: solidna goryczka, korzenna w charakterze (czyżby East Kent Golding?). To wszystko na delikatnej słodowej bazie, z owocami i ledwo wyczuwalną kwaskowością.
    Opakowanie: etykieta tak, PET nie.

    Wyśmienite piwo, zdecydowanie lepsze od Primator Pale Ale i większości wyspiarskich ale dostępnych w Polsce.
    Attached Files
    blog.kopyra.com

    Comment

    • grew
      Senior
      • 05-2009
      • 766

      #3
      Spieszę z informacją, że jak inne opisywane przeze mnie piwa z Pivovaru Varnsdorf, tak i to, pojawiło się w wersji bezzwrotnej, butelkowej 0,5l. Smakuje nadal wyśmienicie!

      Comment

      • porek388
        Senior
        • 11-2008
        • 213

        #4
        Piana: drobna, szybko znika.
        Kolor: ciemnobursztynowy.
        Wysycenie: średnie.
        Zapach: mocno chmielowy i owocowy.
        Smak: pełny, mocna goryczka, mocne posmaki chmielowe i owocowe. W tle czuć leciutki słód. Bardziej pełna wersja dziesiątki Ale z Kocoura.
        Opakowanie: szklana butelka 0,5l bezzwrotna, etykieta typowa dla Kocoura.

        Bardzo dobre piwo na 4,7 (1-5). Zakupione w Noprosu za 29 koron.
        Last edited by porek388; 04-05-2010, 07:14.

        Comment

        • Cannabee776i99
          Senior
          • 08-2009
          • 658

          #5
          Kolor: Jasna herbata, dość mętne
          Piana: Jak na ejla świetna, wytworzyła przyzwoitą wastwę przy nalewaniu i towarzyszyła dzielnie do końca konsumpcji.
          Zapach: Kuszący, owocowo-chmielowy
          Smak: Na pierwszym planie bardzo smaczny chmiel, na drugim przyjemna owocowość.
          Wysycenie: Nie za wysokie, w sam raz.
          Opakowanie: Szklana butelka 0,5l,etykiety Kocoura podbiły moje serce prawie tak samo jak smak ich piw.

          Jeden z lepszych ejli, jakie było mi dane pić. Chyba tylko Badger First Gold może się z nim równać z tych przeze mnie spożytych.

          Comment

          • VanPurRz
            Senior
            • 09-2008
            • 4229

            #6
            Piana śnieżnobiała, bez czapy ale spory okrąg się utrzymuje cały czas. Mętne jak na niefiltra przystało. Barwa słaba herbata plus delikatny bursztyn. Aromat bardzo przyjemnie kwaskowaty, w smaku delikatna ale wyraźna goryczka plus mnóstwo świetnie skomponowanych posmaków owoców cytrusowych.
            Świetne piwo.
            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

            Comment

            • purc
              Senior
              • 02-2009
              • 650

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cannabee776i99 Wyświetlenie odpowiedzi
              Kolor: Jasna herbata, dość mętne
              Piana: Jak na ejla świetna, wytworzyła przyzwoitą wastwę przy nalewaniu i towarzyszyła dzielnie do końca konsumpcji.
              Zapach: Kuszący, owocowo-chmielowy
              Smak: Na pierwszym planie bardzo smaczny chmiel, na drugim przyjemna owocowość.
              Wysycenie: Nie za wysokie, w sam raz.
              Opakowanie: Szklana butelka 0,5l,etykiety Kocoura podbiły moje serce prawie tak samo jak smak ich piw.

              Jeden z lepszych ejli, jakie było mi dane pić. Chyba tylko Badger First Gold może się z nim równać z tych przeze mnie spożytych.
              Uwielbiam takie oceny i opisy - zwłaszcza ten smaczny chmiel i przyjemna owocowość dokładnie pasują do 9999 innych, ale nie do tego.. Moje piwo - zakupione w Marii w Krakowie termin 25.10.2011 - było zdominowane przez gorzkiego grapefruita z odrobiną cytryny . Dość nieprzyjemne piwo , na pewno dalekie od angielskich wzorców PA typu Jaipur.

              Comment

              • Cannabee776i99
                Senior
                • 08-2009
                • 658

                #8
                Widzisz datę mojego opisu? Czy zakładasz, że egzemplarz pity przeze mnie półtora roku temu smakował identycznie jak Twój. Czy też może po prostu wyrażasz rozgoryczenie, że piwo nie spełniło pokładanych w nie nadziei?

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  #9
                  Piłem wczoraj po raz pierwszy. Składam się ku ocenie purca, goryczka była jakaś taka dziwna, piło się je bez wyraźnej przyjemności. Kwaskowości nie wyczułem, owocowość nie wyraźna, piwo jakieś takie wytrawne. Zakupione na Krowoderskiej w Krakowie, dobra siostra zakupiła dla mnie
                  Wypije je kiedyś na pewno dla porównania
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • karol1000
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 1823

                    #10
                    U mnie egzemplarz świeżutki z ponad miesięczną datą
                    Amerykański Ale , alk.4,5%

                    barwa: złota ładna, lekko mętna
                    piana: ładna, wysoka, lepi szkło, pozostaje do końca picia w postaci pierścienia
                    zapach: świeżutki, silny aromat chmielowo-owocowy, tropikalny
                    smak: z przodu owoce, potem bardzo silne i mocno gorzkie chmiele, trochę brakuje tu pełni smaku, chmielu tu nie szczędzono, smaczne piwo
                    Attached Files
                    LP

                    Comment

                    • jacekwerner
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2835

                      #11
                      Kolor : jasno miodowy, mętny, z zawieszonymi drobinkami osadu.
                      Piana – początkowo centymetrowy biały kożuszek; szybko opadł do cieniutkiej warstewki pozostającej do końca, lekko brudząc szkło.
                      Zapach – chmielowy, lekko ziemisty.
                      Smak – chmielowy, z nutkami owocowymi, w finale wyraźna grejfrutowa goryczka – pozostająca w posmaku.
                      Wysycenie – niewielkie.
                      Piwo smaczne, butelka o pojemności 0,3 l, warka z datą przydatności do 27.09.12.
                      Poniżej zdjęcie wersji butelkowej :
                      Attached Files
                      Ochotnicza Straż Piwna
                      BAZA = 7446

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        • 01-2005
                        • 10384

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
                        Poniżej zdjęcie wersji butelkowej :
                        A na zdjęciu w poprzednim poście Karola 1000 to było beczkowe
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • jacekwerner
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 2835

                          #13
                          Jak na moje oko to PET .
                          Ochotnicza Straż Piwna
                          BAZA = 7446

                          Comment

                          • sibarh
                            PremiumUżytkownik
                            • 01-2005
                            • 10384

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
                            Jak na moje oko to PET .
                            Czyli butelka plastikowa...
                            2800 nowe piwa opisałem na forum
                            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                            Comment

                            • jacekwerner
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2835

                              #15
                              Pisząc butelkowa miałem na myśli butelkę szklaną. OK, jeśli uważasz że moje zdjęcie jest niepotrzebnym powieleniem - to można je usunąć z postu. Chyba wchodzimy w lekki OT .
                              Ochotnicza Straż Piwna
                              BAZA = 7446

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎