Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Litwa, Wilno, Kalvariu g. 119?, Pasvalio alus respublik?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MLT
    Senior
    • 12-2003
    • 1045

    Litwa, Wilno, Kalvariu g. 119?, Pasvalio alus respublik?

    Nie wiem jaka jest prawdziwa nazwa tego lokalu, to co jest w tytule tego posta znajduje się na markizie przy wejsciu do knajpy. Lokal blisko marketu Iki. Klasyczna kufloteka, klientela raczej miejscowa, miejsc w środku kilka i kilka na zewnątrz. A w ofercie:
    Pasvalio extra 4,7 %, Pasvalio 8%, Svyturys Baltijos 5,8%, Tauras Tradicinis 6%, Kalnapilis 7,3%, Ragutis Horn 5,2 %, Vilniaus alus Backoriu 8,2% i Vilniaus alus (chyba) Anzelmutes 9,5%. Ceny 0d 3,30 do 4,20 lita. Knajpa malutka a jak widać wybór piwa całkiem, całkiem.
    Last edited by MLT; 18-08-2009, 10:44.
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Jako ciekawostkę podam, że Pasvalys to po litewsku.... Ciechanów, a końcówka -lio sugeruje dopełniacz I deklinacji czyli jak nic
    CIECHANOWSKIE PIWA REPUBLIKI (-AŃSKIE)

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
      Jako ciekawostkę podam, że Pasvalys to po litewsku.... Ciechanów,
      raczej Poswol...
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
        raczej Poswol...
        Na Wiki nie ma bata.
        A skojarzenie miałem chyba dobre bo ktoś kiedyś mi mówił ze jedynie gdzieś w okolicach Birż jeszcze warzy się nie koncernowe piwo

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10837

          #5
          W tym roku odwiedziłem rejon Pakroujo, Pasvalys, Panevezys i Birzai. Działa tam około 40browarów w niektorych rzecz jasna byłem.
          w "D.Kriksciuno", w "Vygantas" , w "Zaldokas" , w "Alaus Purslai" , w " Ponoras", w Rinkuskiai , w Birzu Alus, w Kalnapilis , w Su Puta , w Davra, w Prunskaus Alaus Darykla, w Piniavos Alutis oraz w Taura.

          Polecam wszystkim ten region, zobaczyć, w jaki sposób nasi sąsiedzi warzą piwo. Niestety większość małych browarów ma jedną wadę. Piwa oferują od 7% alko wzwyż.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎