Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Het Anker, Gouden Carolus Hopsinjoor

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwoteka
    Senior
    • 04-2008
    • 1209

    Het Anker, Gouden Carolus Hopsinjoor

    Piana: gęsta jak bita śmietana albo dobrze ubite białko. Do pokala 0,33 wlewaliśmy piwo dobre 10-15 minut!
    Kolor: złoty, lekko mętny.
    Wysycenie: dość wysokie, cały czas bąbelkuje.
    Zapach: delikatny, owocowo-chmielowy, orzeźwiający.
    Smak: Pierwsze wrażenie: cytrusy, przyprawy, lekko słodowa nuta. Drugie wrażenie: cztery rodzaje chmielu użyte w tym piwie robi swoje - bardzo mocna goryczka zdominowała smak, choć pojawia się ona dopiero przy przełykaniu.
    Opakowanie: utrzymane w stylistyce wszystkich piw z Het Anker, przejrzyste i charakterystyczne.
    Uwagi: Trunek dla miłośników chmielowej goryczy - świetna alternatywa dla Jevera i to w piwie górnej fermentacji! Polecamy
    Piwoteka
    Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
    www.piwoteka.pl
    Sklep Piwoteki na Facebooku
    Piwoteka Narodowa na Facebooku
    Piwoteka Narodowa na G+
    Дед Мороз (Dziadek Mróz)
    Browar Piwoteka
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo ma 8%:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Swaroga
      Senior
      • 10-2011
      • 115

      #3
      Swietne piwo ale goraco polecam kupic je z 0.75 niz w 33cl. Piwa z browaru Het Anker sa wysmienite z bardzo dopracowana konsystencja : puszyste i delikatne. Hopsinjoor jest, pomimo 8% latwy w piciu, z lekka esterowa kwasnoscia cytrusu i swietnie wywarzona gorzkoscia szlachetnych chmielow europejskich. Po zakupie 75cl. bylem zafascynowany ale jak pozniej nabylem krate 24x33cl to przyznam sie do lekkiego zawodu.
      Moje przygody piwne w Belgii relacjonuje na stronie FB : Hopester
      https://www.facebook.com/hipester
      Spis i opis piw, które miałem okazje spróbować :
      www.ratebeer.com/user/137460/

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Wspaniałe piwko w butelce jak szampan.Pięknie pachnie jak każde piwo od Het Anker.Bardziej wytrawne i chmielowe.Wspaniały browar w którym najbardziej jednak lubię Ambrio(no tu to jest dopiero zapach!)

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Piwo o którym byle jaki komentarz zamieściłem pół roku temu piję znów, z ciekawości, czy aromaty chmielowe zachowały się.
          Hopsinjoor jest mocno chmielony, ma 5 odmian chmielu, czyli jak nasz Kormoran Jasny
          Pół roku temu piłem te same piwo z datą do 14.02. 2014.

          Aromat jest trochę słabszy, ale dalej czuć cytrusy. Nie ma mowy oczywiście o żadnej żywiczności i innych leśnych aromatach. Podejrzewam, że są to chmiele angielskie, głównie Fuggles lub pokrewny, słoweński Styrian Goldings.
          Smak też trochę osiadł, zrobił się bardziej słodowy, ale chmiel jest. Jakaś kwaśna mandarynka i grejpfrut. Dalej jest to bardzo dobre piwo.

          Tak się prezentuje w szkle tej wiosny.
          Attached Files

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Mocny, intensywny smak słodowy z całkiem niezłą jak na belgijskie style goryczką. Kwiatowe, owocowe, trochę cytrusowe. Niestety, pojawia się także niezbyt przyjemny, wręcz gryzący alkohol, a piwo piję niedaleko końca daty ważności - można więc oczekiwać, że będzie ułożone. Ale poza tym - fajny "Belg".

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎