Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Kielce, Petyhorska 24, Odido

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • polly-polly
    Junior
    • 08-2009
    • 7

    Kielce, Petyhorska 24, Odido

    Witam,

    Na życzenie admina (chyba).
    Przypadkowo odkryłam zasobność tego niepozornego sklepiku. W asortymencie wiele rodzajów piw lokalnych i "żywych" plus duży wybór ciekawostek zagranicznych.
    Sklep, a właściwie delikatesy, jak brzmi napis na tablicy przy wejściu znajdują się jakieś 50 metrów od wjazdu z Wapiennikowej w Aleję na Stadion, po lewej stronie na rogu, jeszcze przed blokami wojskowymi.

    Pozdrawiam,
    Paulina
  • Lacriferno
    Senior
    • 07-2005
    • 783

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika polly-polly Wyświetlenie odpowiedzi
    W asortymencie wiele rodzajów piw lokalnych i "żywych" plus duży wybór ciekawostek zagranicznych.
    Nie wybieram się po piwo do Kielc, ale nawet gdyby, to niewiele można się dowiedzieć z tego opisu, który pasuje do każdego sklepu zaopatrzonego w piwo lepiej niż większość. Może jakieś szczegóły?

    Comment

    • polly-polly
      Junior
      • 08-2009
      • 7

      #3
      Cześć,

      Szczegółów na razie tyle, byłam tam raz i to krótko. Jak będę ponownie, to postaram się uzupełnić opis.

      Pozdrawiam,
      Paulina

      Comment

      • k_k_s
        Senior
        • 02-2005
        • 193

        #4
        Ile razy jestem w tym pieprzonym zaścianku tyle razy coś mnie w nim żenuje. Tym razem nie mogę pojąć jak można nie rozreklamować sklepu z takim asortymentem. W Poznaniu dmuchamy i chuchamy na nasze sklepy żeby wiodło im się jak najlepiej, dobre kontakty z właścicielami, wpisy na forum itp. Tymczasem babka w Kielcach mówi, że piwa mieli więcej ale ograniczają. Niemniej to co mają mogłoby konkurować z naszymi najlepszymi poznańskimi sklepami.

        A więc:
        Cały Kormoran
        Cała Witnica
        Cały Ciechan
        Cały Koreb
        Wszystkie nowości z GAB
        Większość Perły
        Bardzo dużo Kipera
        Czerwone i Czarne Noteckie
        Czarne i Czarne Miodowe z Fortuny
        Sporo Krajana (na pewno Porter i Miodowe)
        Kaper
        Kasztelany
        Piasty
        Karpackie
        Specjale
        Łomża
        Tyskie Książęce
        J-23
        Leżajsk
        Śląskie
        Sporo czeskich (ale raczej nieciekawe)
        wszystkie koncernówki

        Tyle pamiętam.

        Na prawdę zalecam ruszenie zadków tak do sklepu jak i do reklamowania.

        Dodałbym też do pierwszego posta, że jest to raczej róg Szczepaniaka i Husarskiej niż Wapienkowej i Alei na Stadion (obie pierwsze ulice są przedłużeniami obu drugich) ale to już niech sobie rozkmniniają kielczanie.

        Comment

        • polly-polly
          Junior
          • 08-2009
          • 7

          #5
          Cześć,
          Spokojnie... Nie ma to jak soczysty entuzjazm z dozą krytyki (cytuję: "w tym pieprzonym zaścianku").
          Mnie osobiście najbardziej ucieszyło poszerzenie asortymentu o "Noteckie", ostatni raz miałam okazję je smakować w czerwcu, dostarczone mi z dalekiej Piły, a tutaj taka miła niespodzianka!
          No dobrze, to przy następnej wizycie poproszę o dokładny adres sklepu oraz o listę artykułów piwnych.
          Pozdrowienia z zimowych Kielc,
          Paulina
          Last edited by polly-polly; 02-01-2010, 21:58.

          Comment

          • blitzer
            Junior
            • 06-2007
            • 1

            #6
            Dokładny adres:

            Delikatesy Bero. Spożywka, piwo, wódka
            Adres: Petyhorska 24, 25-125 Kielce
            Godziny otwarcia: poniedziałek-sobota: 06:00-22:30, niedziela: 10:00-18:30

            http://www.bero.kielce.pl/ ---- Nie działa póki co.




            Ten zielony domek
            Last edited by blitzer; 08-03-2010, 10:14.

            Comment

            • k_k_s
              Senior
              • 02-2005
              • 193

              #7
              Do zaścianka jeszcze prawdopodobnie nie dotarł internet więc wyręczę Kielczan i napiszę o piwach o których nie było, kiedy o sklepie pisałem w styczniowym poście.

              Nowe z Grybowa:
              Góralskie, Pilsweiser Naturalne Niepasteryzowane

              Dla Dionizosa:
              twELve, Awiatik, Bernard Mocny

              nowości z Namysłowa, nowy Książ.

              Reszta właściwie bez zmian, nadal ogromny wybór.

              Częśc piw niestety po terminie, kielczanom wypadałoby to ogarnąc przez konsumpcję a właścicielowi przez eliminacje.
              Last edited by k_k_s; 28-07-2010, 12:57.

              Comment

              • Zbyszek37
                Junior
                • 04-2011
                • 8

                #8
                Witam

                Poinformowano mnie w Radomiu o wyspecjalizowanym sklepie Bero. Wcześniej jeździłem tam po piwo, lecz swojego czasu naciąłem się kupując skrzynkę kwaśnego dawnego. O owym sklepie dostałem cynk od znajomych, którzy są wręcz zafascynowani. Cóż, miałem okazję zwiedzić wiele sklepów z piwem, żaden mnie tak nie zażenował. Początkowo sympatyczne wrażenie, załoga lekko gburowata, ale nie to jest najgorsze. Gdy już trafiłem do tego zapyziałego "zaścianku", upatrzyłem sobie oczywiście Ciechanka, Twelve oraz Bernarda Mocnego.

                Twelve i Bernard to totalna porażka, na domiar złego z tego samego sklepu, w którym niegdyś zakupiłem dawne kupiłem także dwa ciechany - jeden dwa tygodnie po terminie, że już nie wspomnę o Noteckim które również było kwaśne. Musicie coś z tym zrobić, tak dłużej być nie może.

                Nie jestem osobą, która będzie się kłócić o 3 złote. Jestem wręcz w stanie pojechać za piwem do wyżej wymienionego Poznania, byle było smaczne.

                Ogólnie nie jestem zadowolony z zakupów w Bero, a tłumaczeń znajomych przyjmować nie zamierzam. Ktoś będzie musiał się zdrowo nagimnastykować, bym znów tam zawitał. Mam nadzieję, że szefostwo coś z tym zrobi - w tak piękny sposób zniechęcacie do siebie klientów i ludzie wolą kupować po knajpach a'la Komitet przy Warszawskiej, gdzie - de facto jest dwa razy drożej

                Nie polecam. Wybór ubogi, obsługa bagatela do zniesienia, aczkolwiek mogli by być nieco milsi. Poza tym więcej optymizmu. A wypychanie przeterminowanego piwa w głupi sposób robi z Bero rogacza. To smutne, ale Kielce chyba dalej będą saharą na polskim rynku browarniczym. Czuję się jak za czasów zemsty jędrzejowa, gdy to jeszcze ciężko było wychwycić świeżą partię... WSTYD!

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zbyszek37 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Poinformowano mnie w Radomiu o wyspecjalizowanym sklepie Bero.
                  Jesteś z Radomia a jeździsz po piwo do Kielc?

                  To smutne, ale Kielce chyba dalej będą saharą na polskim rynku browarniczym
                  Już nie są taką Saharą. Oprócz tego sklepu istnieją jeszcze co najmniej dwa inne sklepy.
                  Przejrzyj dział sklepy na forum - zarówno o Kielcach, jak i Radomiu

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    #10
                    Nie chcę nikogo usprawiedliwiać ani bronić ale piwa konstancińskie do niedawna kwaśniały same z siebie na skutek jakiegoś mankamentu w procesie produkcji, więc kwaśne Dawne to najprawdopodobniej akurat nie jest wina sklepu tylko browaru.

                    Comment

                    • Zbyszek37
                      Junior
                      • 04-2011
                      • 8

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jesteś z Radomia a jeździsz po piwo do Kielc?



                      Już nie są taką Saharą. Oprócz tego sklepu istnieją jeszcze co najmniej dwa inne sklepy.
                      Przejrzyj dział sklepy na forum - zarówno o Kielcach, jak i Radomiu
                      Jestem z Kielc. Jeździłem do Radomia, bo tylko tam piwo było dostępne. Dopóki nie kupiłem skwaszonego Dawnego, dopóty tam jeździłem.


                      edit:
                      Pioter, nie wiem. Nie jestem cięty na Radomski sklep, aczkolwiek jeżeli mają sytuację tego typu, powinni jak najszybciej oddać piwo z powrotem. Zrażają klientów.

                      Co do reszty sklepów, nie słyszałem, ale wkrótce wwybiorę się zrobić rekonesans.
                      Last edited by Zbyszek37; 04-04-2011, 16:39.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zbyszek37 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jestem z Kielc. Jeździłem do Radomia, bo tylko tam piwo było dostępne. Dopóki nie kupiłem skwaszonego Dawnego, dopóty tam jeździłem.
                        Zaraz zaraz.... Piszesz o jakimś sklepie w Radomiu w temacie sklepu zlokalizowanego w Kielcach?

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Zbyszek37
                          Junior
                          • 04-2011
                          • 8

                          #13
                          Jestem przedstawicielem handlowym w pewnej firmie, w Radomiu mam klientów. W ramach wyjazdów służbowych zahaczałem tam sobie o pewien punkt sprzedaży. Naciąłem się, więc przestałem kupować tam piwko.

                          Nie tak dawno znajomi mnie nakierowali na sklepik Bero i tam również nie miałem szczęścia.

                          Comment

                          • k_k_s
                            Senior
                            • 02-2005
                            • 193

                            #14
                            Ech, Kielce widać nadal niezainteresowane swoimi sklepami-skarbami. Wkrótce się wybieram, wpadłem zobaczyć co nowego a tu ostatni post na temat sprzed ponad półtora roku. No nic, pozostaje ślepo wierzyć, że u rodzinki napiję się jakiejś Pinty albo AleBrowaru.

                            Comment

                            • k_k_s
                              Senior
                              • 02-2005
                              • 193

                              #15
                              Stały wybór, czyli: Ciechan, Kormoran, Amber, Łomża, Perła, Radom, Miłosław, Czarnków, Krajan, Racibórz, Południe. Dodatkowo pojedyncze sztuki z innych browarów. Tym razem nie naciąłem się na nic zepsutego.

                              Dobre ceny 3-5zł.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎