Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jever, Light

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • porek388
    Senior
    • 11-2008
    • 213

    Jever, Light

    Alkohol 2,7%, ekstrakt nie podany

    Kolor - złoty
    Piana - drobnopęcherzykowa, zwarta, pozostaje do końca picia.
    Wysycenie: wysokie.
    Zapach: mocny chmiel.
    Smak: wytrawny, gorzki, mocno chmielowy, w tle bardzo słaby smak słodu. Czuć że to piwo ma mniej ekstraktu w stosunku do zwykłego pilsnera, ale nie jest złe, troszkę wodniste, ale goryczkowe jak starszy brat.
    Opakowanie: prosta zielona butelka.

    Wśród piw light - ocena 5,0, wśród piw ogółem ocena 4,2.
    Dobrze gaszące piwo z duża goryczką, doskonałe do spożywania w dużych ilościach (jak ktoś ma taką potrzebę)

    Cena 0,75 EUR z getrenku w Goerlitz
  • Aleksandros
    Senior
    • 05-2011
    • 352

    #2
    Kolor: Bardzo blady żółty, klarowny. 3
    Piana: Biała, drobna, średnio trwała. 4
    Zapach: Świeży, chmielowy, średnio mocny. Tzw. skunksa pomimo zielonej butelki nie czuć. 4
    Smak: Tu gorzej. Bardzo wodniste i gorzkie, przy czym goryczka jest moim zdaniem "płaska", mało szlachetna. 3
    Wysycenie: Nieco za duże. 4
    Opakowanie: Zielona butelka, czyli synonim "premiumowości" . Nie podano ekstraktu. 3,5
    Uwagi: Piwo jest niestety bardzo wodniste, nawet biorąc poprawkę na to, że jest to wersja "light", czyli zapewne o niższym ekstrakcie niż klasyczny Jever. W tamtym nieco wyższa słodowość równoważy trochę tę goryczkę. W Lighcie goryczka jest po prostu zbyt nachalna. Nie polecam.

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Barwa jasna, słomkowa. Klarowna.
      Piana całkiem wysoka, średnioteksturowa. Strzępi się jednak szybko i redukuje do pofałdowanej pierzynki. Na ściankach pozostawia spore ślady.
      W zapachu wyraźna i dość rześka chmielowość oraz lekkie słody.
      W smaku w pierwszej chwili uderza całkiem spora chlebowa słodowość. Momentalnie jednak uderza silna goryczka, o dość piołunowych posmakach. Podszyte jest to wszystko jakąś aptecznością i metalicznymi klimatami. Piwo pozostawia też niedosyt z powodu sporej wodnistości. A potem długo zalega na podniebieniu ta ściągająca goryczka...
      Wysycenie dość wysokie. Piwo się odbija.
      Opakowanie proste do bólu, ale całkiem estetyczne, jak we wszystkich produktach z Jevera (http://www.jever.de/#/produkte/light/). Kapsel czerwony, dedykowany. Ekstraktu brak. Alkohol bez zmian.

      O ile jeverowski Pilsener, reklamowany jako najbardziej gorzkie piwo świata smakuje dość dobrze, ale wcale gęby nie wykręca, to wersja light uderza ostrą i mało przyjemną goryczą. Bukiet smakowy na pewno nie zyskuje też na obecności metalicznej nuty. Nie spodziewałem się natomiast tak wysokiego udziału słodów w smaku. To na pewno plus. W sumie mogę dać 6 w skali 1-10 biorąc poprawkę na to, że to jakby taki "półpiwek"
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Foto:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎