Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Lipcowe niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • toto
    Senior
    • 12-2006
    • 949

    Jagiełło, Lipcowe niepasteryzowane

    Ekstrakt 12,1 % wag., alk. do 6 % obj.

    Kolor ciemnożółty, OK (4)
    Piana niezbyt obfita, dość gruboziarnista, szybko opada, ale kożuszek utrzymuje się do końca. Trochę oblepia szkło.(2)
    Nasycenie: bąbelki niewidoczne, ale na języku wystarczające (4)
    Zapach słodowo-słodkawy z nutą kwaskową, dość przyjemny (4)
    Smak wyraźnie słodowy, z orzeźwiającym akcentem kwaskowym, słabo wyczuwalna chlebowość (4)
    Opakowanie: bączek (Steine), z oldskulową etykietą nawiązującą wprost do etykiet chełmskiego browaru z lat 60-tych i 70-tych, brak kontry, są wszystkie dane. (5)
    Piwo niezłe, ale bez fajerwerków.
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Dla mnie najsmaczniejsze piwo browaru.
    Ale poprzeczka nie była ustawiona zbyt wysoko.
    Attached Files

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #3
      To prawda, najlepsze piwo uwarzone w Pokrówce. Aż się dziwię, że tak mało wypowiedzi na jego temat. Fakt, w porównaniu do innych piw z tego browaru (w których generalnie nie gustowałem, no może Origo ew. Gulden, ale nie ciemne i "klasyczne") to Himalaje, ale niekoniecznie w konfrontacji z ekstraklasą. Tak czy owak, nie ma powodu, by przyczepić się do bardzo ładnego, świeżo-słodowego zapachu, do piany też, do treściwości, może nawet ciut zbyt treściwe i zbyt mało wyrazista goryczka, ale jednak zalega wewnątrz ust do końca. I - zmojego punktu widzenia - wielki plus za etykietę. Gdyby nie kod paskowy, to poczułbym się jak trzydzieści lat temu, kiedy jako podrastający szczawik widziałem piwa z takimi właśnie etykietami. Przedni pomysł.

      Comment

      • delvish
        Senior
        • 11-2004
        • 3508

        #4
        Kolor: bardzo ładny, głębokie złote, piwo klarowne
        Piana: puszysta, umiarkowanie trwała, taka "na trójkę"
        Zapach: najmocniejszy element tego piwa, bardzo intensywny, głęboki i rozbudowany, wyjątkowo świeży i orzeźwiający w odbiorze, lekko słodowy, trochę kwiatowy, wyraźne nuty niepasteryzowane, w grupie polskich piw niepasteryzowanych mistrzostwo, tak powinno pachnieć piwo niepasteryzowane
        Smak: zrównoważony, słodowo-goryczkowy, niestety w posmaku ujawnia się ziemista goryczka, która psuje całość wrażeń
        Wysycenie: spore, trwałe
        Opakowanie: mnie się podoba, proste, sentymentalne, wszystkie parametry podane, kolorystycznie ok., partia z przydatnością do 27.09.2009

        Muszę przyznać, że ziemistość którą można spotkać od mniej więcej roku, może półtora w części polskich piw, zaczyna mnie drażnić. Czy to rzeczywiście jest zakażenie jak mówi teoria, czy jednak kwestia słabego surowca (słodu? chmielu?) np. z fatalnych zbiorów sprzed 2 lat bodajże. Na takie nuty trafiałem zarówno w piwach większych producentów, takich jak RU (Strzelec, Łomża), jak i szeregu maluchów (Noteckie, Lipcowe, zielony Janów).
        Last edited by delvish; 20-09-2009, 12:47.
        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19165

          #5
          Mnie średnio smakowało. Spodziewałem się czegoś wyjątkowego, a jedyne o czym bym marzył z Pokrówki to Magnus bez cukru.

          Comment

          • delvish
            Senior
            • 11-2004
            • 3508

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            Mnie średnio smakowało. Spodziewałem się czegoś wyjątkowego...
            Ja nie spodziewałem się niczego wyjatkowego. Piwo smakowało mi średnio, ale sam zapach mnie zachwycił.
            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
            (Frank Zappa)

            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4552

              #7
              Ja właśnie spróbowałem po raz pierwszy i smakuje świetnie! Chlebek w płynie, świeżutki, ciut kwaskowy, czuć że to niepasteryzowane, prawdziwe piwo. Pachnie też niesamowicie, świeżym razowcem. Brawo dla Jagiełły, mam nadzieję że będzie w ciągłej sprzedaży.

              Comment

              • tfur
                Senior
                • 05-2006
                • 1302

                #8
                dadku, dzieś to piwo chycił? w stolicy? od samej etykiety mam smak.
                veni, emi, bibi

                Comment

                • kloss
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 2526

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
                  dadku, dzieś to piwo chycił? w stolicy? od samej etykiety mam smak.
                  Jola na Koszykowej

                  Comment

                  • dadek
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 4552

                    #10
                    Dokładnie tam! I lecę jutro po następne!

                    Comment

                    • Kamień
                      Senior
                      • 07-2007
                      • 361

                      #11
                      Smaczne piwo. Kolor - głębokie złoto. Piana - niestety niewysoka i nietrwała. Zapach ładny, dosyć intensywny, słodowy, bogaty, z kwiatową nutą. Smak jest bardzo ciekawy, słodowy, świeży, z apetycznymi nutami chlebowymi i zbożowymi. Bardzo delikatna nutka kwaskowa również jest obecna. Goryczka, z delikatnym ziemistym posmakiem, jest zepchnięta na drugi plan. Dobrze jednak, że w ogóle jest obecna. Nie tak jak w Lubuskim lub Twierdzowym... Opakowanie proste, czytelne, chociaż kolory wybrano niezbyt fortunnie - raczej, żeby piwo nie zostało dostrzeżone na półce i nie przyciągało niczyjej uwagi.
                      Warto było go spróbować. W lipcowy, upalny dzień, musi być świetne
                      Last edited by Kamień; 28-09-2009, 17:43. Powód: bo tak :D

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ładne złoto. [4.5]
                        Piana: Wysoka, drobnoziarnista, wolno opada, a potem zostaje jeszcze ładnymi obwódkami na szkle. [4.5]
                        Zapach: Czuć fajną niepasteryzowaną chlebowość i chmiel. Przyjemny i odpowiedni. [4]
                        Smak: Bardzo "gęste" w smaku, treściwe, po chwili dochodzi do tego naprawdę potężna chlebowa słodowość i niezbyt silna, ale stanowiąca dobre podkreślenie goryczka. W posmaku nie ma wrażenia wodnistości, lecz powraca przyjemny chlebek. Naprawdę super! [5]
                        Wysycenie: Idealne. [5]
                        Opakowanie: O ile nie podoba mi się pomysł nawiązania nazwą do manifestu PKWN, to samo wzornictwo jest świetne, nawiązujące do starych etykiet, czytelne, ze wszystkimi informacjami. Minus za czarny kapsel. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.525]

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złoto, pięknie lśni w słońcu. Klarowne. [5]
                          Piana: Drobna, wręcz jedwabna. W dodatku obfita i dość trwała. [4.5]
                          Zapach: Słabo wyczuwalny, lekko chmielowy. [3.5]
                          Smak: Początek nie jest zachęcający, piwo jest zaskakująco płaskie. Dopiero po przełknięciu pojawia się ta cudowna chlebowość i dla mnie ten finisz jest w smaku lipcowego najlepszy. Piwo jest dobrze zbalansowane. [4]
                          Wysycenie: Niezbyt duże, dobre dla pojemności 330 ml. Obawiam się, że przy 0,5 piwo mogłoby się wygazować. [4]
                          Opakowanie: Uwielbiam takie klimatyczne, retro-etykiety jak w Noteckim i właśnie w Lipcowym. Do takiej etykiety pasuje wyłącznie bączek ale mimo to muszę obniżyć pół punkta bo nie lubię butelek o objętości 330 ml. [4.5]
                          Uwagi: Kupione z łódzkim Zofmarze ale kompletnie nie wiem za ile a ciekaw jestem jak prezentuje się relacja jakość/cena.

                          Moja ocena: [3.95]
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                            Kupione z łódzkim Zofmarze ale kompletnie nie wiem za ile a ciekaw jestem jak prezentuje się relacja jakość/cena.
                            W Zofmarze jest za 1,50 bez kaucji.

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
                              W Zofmarze jest za 1,50 bez kaucji.
                              No to bardzo przyzwoita cena, szczególnie w porównaniu do Noteckiego, które jest zbliżone jakościowo.
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎