Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Villach, Villacher Edition 08

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kony
    breweriarz
    • 08-2005
    • 1701

    Villach, Villacher Edition 08

    W podtytule na etykiecie: "Limited Villacher Beer" - przypuszczam że to limitowanie to taki "chłyt" dla młodych snobów coby na imprezie zabłysnąć. Przywiozłem to piwo z Karyntii w styczniu i tak skutecznie zadołowałem w szafce że mi termin przydatności się skończył 9.03.2009
    Nastawiłem się więc, że otworzę - powącham - umoczę język i wyleję do zlewu jako typowy kwasior, tym bardziej że na dnie już się zebrał spory osad pływający po zruszeniu w całej butelce.
    Jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się, że piwo to przetrwało pół roku po terminie w całkiem niezłej kondycji. Oczywiście nie mogę porównać go ze świeżym bo takowego nie piłem ale nie odczułem śladu skwaszenia ani też innych oznak starzenia. Tak w zasadzie to nie odczułem prawie nic ale o tym za chwilę.
    Piwo zrobiło na mnie świetne wrażenie wizualne zaraz po przelaniu go do szklanki. Jasno żółty, świetlisty kolor i piękna gęsta śmietanowa piana. Ta piana w zasadzie przetrwała do końca i to ona chyba najbardziej zasługuje na pochwałę w przypadku tego piwa.
    Smakowo zawiodłem się zupełnie. Piwo płaskie, bez wyrazu, można powiedzieć że bez smaku w zasadzie. Ani wyraźnej goryczki, ani treści. Ot, takie popłuczyny w ładnej "ekskluzywnej" butelce.

    Butelka 0,33 alk. 4,6% P.10,8
    Attached Files
    Last edited by kony; 23-09-2009, 11:19.
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    To piwo jest z Austrii, a nie Niemiec

    Comment

    • kony
      breweriarz
      • 08-2005
      • 1701

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
      To piwo jest z Austrii, a nie Niemiec
      Wiem, jak klikałem zatwierdzenie posta to się zorientowałem, że jestem w Niemczech ale było już za późno. Zgłosiłem do moderacji i czekam na pozamiatanie.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Hm, według niektórych koncepcji to cały czas jest Ostmark, jakoś-tak od 1938 roku... .
        O produktach tego browaru można poczytać tutaj: http://www.villacher.com/content/vi/produkte/index.html

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎