Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódź - Otwarty Konkurs Piw 2009

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    Ja jednak utwierdzam się w przekonaniu, że do BP bym się nie zapisał - przynajmniej nie muszę się wstydzić, że moja organizacja coś takiego firmuje.
    A skąd pomysł, że BP firmuje ten konkurs? Jest on firmowany przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie oraz Stowarzyszenie Regionalnych Browarów Polskich i dlatego ich przedstawiciele stanowili gros jurorów. Członkowie BP brali w tym udział, bo konkurs odbywał się w Łodzi, a łódzki krąg jest najsilniejszy, co w połączeniu z dobrymi stosunkami BP z Andrzejem Olkowskim zaowocowało ich obecnością w jury. O żadnych firmowaniu nie ma mowy.
    Dla mnie formuła tego konkursu jest żenująca.
    Wyżej masz napisane do kogo zgłaszać pretensje. Bardzo mi przykro, że wielu rozczaruję, ale Bractwo Piwne w tym przypadku nie może spełniać roli dyżurnego chłopca do bicia.

    Comment

    • anteks
      maruda
      • 08-2003
      • 10738

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
      . Bardzo mi przykro, że wielu rozczaruję, ale Bractwo Piwne w tym przypadku nie może spełniać roli dyżurnego chłopca do bicia.
      to może zrezygnuje w udziale w tym "konkursie"
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
        Wiesz Tłili - nie przekonuje mnie to. Jeżeli woda wypada dobrze, to tym gorzej dla sensoryki. Sorki ale jeżeli zasady są do dupy, to należy je zmienić.

        Uważam, że w konkursach piwnych piwo z wadami powinno być oceniane wyżej niż woda bez wad; co innego w konkursach wodnych...

        Kolejny raz apeluję - zastanówcie się jak Lecha oceniłby np. M. Jackson. Dobrze się zastanówcie!
        ...i zmieńcie zasady, albo przestańmy pisać nie na temat - jeżeli taki konkurs nie jest piwny...
        Ja się z tym zgadzam. Tyle że nie mam żadnego wpływu na formułę konkursów. Co więcej, Bractwo też nie zawsze ma. W konkursie środowym nie miało, zostało tylko zaproszone do uczestnictwa.
        Za to jak najbardziej ma wpływ na swój własny konkurs, który po raz pierwszy odbył się w czerwcu. I co? Wyniki były chyba lepsze niż w konkursie Politechniki.

        Nie zgodzę się jednak, że piwo z wadami powinno być oceniane wyżej niż woda bez wad. Wady zapachowe i smakowe to kryterium, według którego ocenia się piwa chyba na każdym konkursie. I skoro są to wady, to punkty lecą.

        A może to powinien być impuls dla mniejszych browarów, żeby te wady wyeliminować? Premium z Kormorana od początku ma chamski DMS w zapachu i smaku, a niestety nikt z tym nic nie robi. Gdyby to byłą kwestia jednej warki - OK, zdarza się. Jeśli jednak wada się powtarza, to coś jest nie tak na etapie receptury lub technologii. I nie widzę przeszkód, żeby owo coś zmienić.

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
          Hi, hi, hi zaśmiała się księżniczka po hiszpańsku i (autocenzura).
          Księżniczka nie jest zdolna do bardziej rozbudowanej wypowiedzi? Que pena...

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
            to może zrezygnuje w udziale w tym "konkursie"
            I wtedy 100% jurorów będą stanowić przedstawiciele browarów. Dla mnie byłby to krok w złą stronę.

            Comment

            • Seta
              Piję piwo
              • 10-2002
              • 6964

              #36
              Ciekawe jakby dać na jakimś konkursie zabarwioną Nałęczowiankę - ile punktów by zebrała? Ze 3,0 na pewno - "Trochę bezpłciowe piwo, ale nie ma DMS. Muszą popracowac nad pianą."...
              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10738

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
                I wtedy 100% jurorów będą stanowić przedstawiciele browarów. Dla mnie byłby to krok w złą stronę.
                lepiej że BP w tym uczestniczy , wygrywają piwa koncernowe i wieszane są psy na BP ?
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ciekawe jakby dać na jakimś konkursie zabarwioną Nałęczowiankę - ile punktów by zebrała? Ze 3,0 na pewno - "Trochę bezpłciowe piwo, ale nie ma DMS. Muszą popracowac nad pianą."...
                  Nie sprowadzaj ad absurdum, bo nie uwierzę, że nie wiesz o co chodzi

                  Comment

                  • anteks
                    maruda
                    • 08-2003
                    • 10738

                    #39
                    Chyba Sensor gdzieś mówił że pod względem sensorycznym koncernówki są bez zarzutów
                    Mniej książków więcej piwa

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      #40
                      Twili - chodzi o to że BP wspiera swoim autorytetem (bo bez wątpienia ma takowy w "branży") koń-kurs w którym jeden z lepszych polskich pilsów - Noteckie - przegrywa z pierdzielonym żulerskim Stągiem! TO JEST ABSURD! I nie mów że nie rozumiesz.
                      Ci ludzie z tej komisji to niech lepiej degustacją boczku się zajmą, bo dla mnie jako sensorycy są spaleni!

                      Czy może Noteckie też skwaśniało?? Może w lodówkach - jak w spożywczym - tylko koncerniaki stały?
                      Last edited by Seta; 28-09-2009, 21:00.
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                        Chyba Sensor gdzieś mówił że pod względem sensorycznym koncernówki są bez zarzutów
                        Jak pisałem - tym gorzej dla "względów sensorycznych"... Poza tym - ja już nie wiem - tylko ja wyczuwam wstrętny smak np w Żywcu????
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10837

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                          J(...) tylko ja wyczuwam wstrętny smak np w Żywcu????
                          W dobrym tonie aktualnie jest przynajmniej przemilczenie tematów dot. Żywca. Przecież oni są tacy dobrzy, wspaniałomyślni. Organizują nam konkursy, gry i zabawy. Chłopaki jak się patrzy.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12171

                            #43
                            Jakie piwa takie konkursy. Nie ma u nas w kraju konkursu, ktorego wynik byłby dla mnie wyznacznikiem. Smutne nie to, że wygrywają je koncerniaki, ale to że jest nikłe zainteresowanie nimi przez małe browary. A jak już się jakiś tam pojawia, to okazuje się, że warka /ostatnio o ile pamiętam pszenica/ zepsuta. To tak jakby do konkursu o tytuł np. miss Polonii wystawiono zamiast młodej panny starą teściową - w jury zasiada rodzinka, więc może wynik nie będzie zły i potem ktoś na tę teściową się skusi
                            A to przecież nie konkurs rosyjskiej ruletki. Choć jakby zwycięzca był typowany w drodze losowania, to i tak już nie zaszkodzi złemu /wd. mnie/ wizerunkowi naszych konkursów.

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                              W dobrym tonie aktualnie jest przynajmniej przemilczenie tematów dot. Żywca. Przecież oni są tacy dobrzy, wspaniałomyślni. Organizują nam konkursy, gry i zabawy. Chłopaki jak się patrzy.
                              Ty już lepiej pisz relację, bo długo trza czekać na nowe zdjęcia
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23792

                                #45
                                Na szczęście Marcinie możesz spokojnie powywlekać brudne sekrety GŻ żeby ujrzały światło dzienne. Jeśli tego nie zrobisz, oznacza że jesteś z nimi
                                Last edited by ART; 28-09-2009, 21:08.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎