Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy / Słowacja a zwrot butelek typu NRW

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • NaturalArti
    Member
    • 09-2009
    • 86

    Czechy / Słowacja a zwrot butelek typu NRW

    Witam!

    Mam pytanie do obeznanych w temacie. Czy w Czechach / na Słowacji skupują jeszcze w marketach starsze butelki typu NRW? Z tego co wiem to większość producentów piwa przerzuciła się na inne, ale nie wiem czy wszyscy.

    Pytam, gdyż za 2 dni jadę samochodem pod granicę Czeską (a i na Słowację musze wpaść w interesach), więc przy okazji mógłbym wziąć trochę szkła do zwrotu (nazbierało mi się tego z kilkadziesiąt sztuk).

    Nie wiem tylko czy warto i czy nie będę niepotrzebnie woził by i tak wywalić potem do śmietnika.
    Wie ktoś jak sprawa wygląda na dzień dzisiejszy?

    Pozdrawiam
    Arti
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika NaturalArti Wyświetlenie odpowiedzi
    Witam!

    Mam pytanie do obeznanych w temacie. Czy w Czechach / na Słowacji skupują jeszcze w marketach starsze butelki typu NRW? Z tego co wiem to większość producentów piwa przerzuciła się na inne, ale nie wiem czy wszyscy.

    Pytam, gdyż za 2 dni jadę samochodem pod granicę Czeską (a i na Słowację musze wpaść w interesach), więc przy okazji mógłbym wziąć trochę szkła do zwrotu (nazbierało mi się tego z kilkadziesiąt sztuk).

    Nie wiem tylko czy warto i czy nie będę niepotrzebnie woził by i tak wywalić potem do śmietnika.
    Wie ktoś jak sprawa wygląda na dzień dzisiejszy?

    Pozdrawiam
    Arti
    Biorą, biorą. Jeszcze sporo browarów, zwłaszcza mniejszych rozlewa w te butelki. Jakbyś miał problem, to u mnie w sklepie możesz oddać każdą ilość (no powiedzmy nie więcej jak 1000 na raz).
    blog.kopyra.com

    Comment

    • NaturalArti
      Member
      • 09-2009
      • 86

      #3
      Dopiero teraz mi się udało to sprawdzić, więc odgrzewam temat sprzed jakiegoś czasu i potwierdzam - zero problemu ze zwrotem NRW w Czechach.
      A do Ciebie chętnie bym kiedyś wpadł, tylko strasznie mi nie po drodze :/.
      Ale może kiedyś i w tamte rejony coś mnie skieruje ...

      Comment

      • MANOL
        Member
        • 10-2008
        • 60

        #4
        W połowie września w Tesco w Popradzie automat bez problemu łyknął kilkanaście butelek po Żywym i Corneliusach.
        Ale butelki były z etykietami.

        Comment

        • ppns
          Senior
          • 10-2002
          • 1737

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102 Wyświetlenie odpowiedzi
          T[..]
          Miałem ostatnio kilka na wymianę bez etykiet. Automat nie przyjął butelek,
          [..] ?

          Dość podobny problem napotkałem kilka razy w marketach Netto w Niemczech
          ( w Dreżnie i Goerlitz) . Skaner w automacie długo potrafi mielić butelki bez etykiet ,
          ale w końcu wystawia paragon. Widocznie poza kształtem butelki ważne jest , aby
          istniał kod kreskowy.
          piwoppns@wp.pl

          Comment

          • marr85
            Junior
            • 06-2011
            • 3

            #6
            Witam,

            Poświęciłem trochę czasu na znalezienie odpowiedzi w istniejących tematach, ale nie znalazłem.

            Mam około 80 butelek z czeskich piw - po Kozlu, po Primatorze i Opacie (NRW) i po Ostravarze (takie zielone). Niestety w najbliższym czasie nie wybieram się do Czech, ale będę za to na Słowacji i w związku z tym pytanie - czy na Słowacji przyjmują butelki zwrotne jak wymienione powyżej?

            Z Kozla chyba powinni, wygląda jak nasza z Tyskiego czyli SAB Miller, który jest obecny na Słowacji.
            Ale NRW? I ten zielone po Ostravarze?

            Z góry dziękuję za aktualne informacje.

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              #7
              Czy w każdym czeskim Kauflandzie znajduje się automat do butelek?
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • woosaa
                Senior
                • 07-2005
                • 1548

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy w każdym czeskim Kauflandzie znajduje się automat do butelek?

                Byłem w kilkunastu i w każdym był.
                mb WOS

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12148

                  #9
                  Tak. Zazwyczaj w srodku, ale przed bramkami.

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10837

                    #10
                    Dzięki za odpowiedź!
                    Last edited by abernacka; 29-03-2018, 09:01.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎