Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Donner Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Van Pur, Donner Pils

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Zaskakujący złoty jak na ekstrakt. [5]
    Piana: Średnia i niezbyt trwała. [3]
    Zapach: Dość słaby, ale to nie dziwne przy domniemanym ekstrakcie, raczej chmielowy. Nie ma nieprzyjemnych nutek. [3]
    Smak: Niby pojawia się jakaś chmielowość i lekka słodowość, ale po chwili znikają z podniebienia i zostaje sama wooooda... Goryczki prawie brak. Kurczę, Czesi potrafią zrobić smaczną desitkę, a my ciągle nie. Wypić się da, ale jakbym pił wodę. [3]
    Wysycenie: Wysokie i bardzo dobrze, inaczej ciężko byłoby wypić. [5]
    Opakowanie: Bardzo klasyczne wzornictwo i ładny kapselek. Minus za głupie anglojęzyczne napisy "Original Imported" (co to ma w ogóle znaczyć?) i "Famous Premium Quality Beer" (jakie Premium? jakie Quality?). [3.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.225]

    Comment

    • dipeone
      Senior
      • 05-2010
      • 741

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bardzo ładne złoto, niezbyt ciemne ale też takie być nie powinno. [5]
      Piana: Śnieżna i dosyć obfita. Po chwili zaczyna znikać ,ale utrzymuje się pokaźna obręcz do samego końca spożywania. [3.5]
      Zapach: Wyczuwalny głównie chmielowy zapaszek wraz z takim charakterystycznym zapachem jasnych piw z zielonych butelek (nie potrafię tego inaczej nazwać). [3.5]
      Smak: Chmiel, ponownie "zielona butelka", leciutko wodniste ,ale ogólnie to zupełnie wypijalny lager. [3]
      Wysycenie: Dosyć wysokie, podszczypuje język. Ja lubię taki rodzaj wysycenia w jasnych piwach. [4.5]
      Opakowanie: Brak podanego ekstraktu, ale pełny skład jest. Odwrotka + krawatka także, kapsel browaru z jakimś herbem (nie wiem skąd właśnie taki), butelka zielona o pojemności 0,66l. [4.5]
      Uwagi: Kupione za 1,99 zł w Carrefour Express. Warka do 8 czerwca 2012 (!). Całkiem wypijalne piwo ,chociaż po co ,skoro jest tyle smaczniejszych?

      Moja ocena: [3.475]

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        Kupiłem piwo dla etykiety i....
        wrażenia są kiepskie, tzn piwo piankę ma, kolor odpowiedni, smak typowo zielono butelkowy (zapach skunksa?), smak metaliczny, lekko chlebowy a wysycenie bardzo słabe, goryczka z gatunku tych nie chmielowych
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #5
          Bardzo kiepskie piwo, aż się nie chce używać ARTomatu. Opakowanie dość estetyczne ma nam stworzyć chyba iluzję niemieckiego pilsa.
          Do tego Donner jest piwem o potwornie dużym nagazowaniu, które wręcz rozsadza jamę ustną. Niestety nie ma poza tym niemal żadnej treści. To jest jedynie wyrób piwopodobny. Cena za 0,66 litra jest wybitnie dyskontowa. Ponieważ zawiera 3,5% alkoholu, czyli dokładnie tyle ile zadeklarował Carlsberg dla swoich nowych piw na Euro, zastanawiam się czy właśnie nie doświadczyłem przedsmaku przyszłych "emocji"...
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎