Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Chat Karmelowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Łódzkie, Chat Karmelowe

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • TomX
    Senior
    • 09-2004
    • 1035

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo ciemny, jak w dobrym ciemniaku. [4.5]
    Piana: Bardzo obfita, jasnobeżowa, o kremowej konsystencji. Całkiem trwała, zostawia ślady na szkle. Kończy jako dziurawy dywanik. [4.5]
    Zapach: Bardzo słodki, karmelowy, taki trochę przyciężki. W tle nutka jakby ciemnego, palonego słodu. Po ogrzaniu nuta słodowa stała się bardzo wyraźna. [4]
    Smak: Raczej cukrowy niż karmelowy, ale skłaniający sie w stronę cukru trzcinowego. Minimalna słodowość, zero goryczki, pusty smak. Bardzo lekki napój, całkiem dobry ale zupełnie nie piwny. [3.5]
    Wysycenie: Niskie, ale tu takie pasuje. [4]
    Opakowanie: Mi ogólnie sie ta puszka nie podoba, ale nie ma sie do czego przyczepić, nie ma źle. Ładna kolorystyka. Nie podano ekstraktu. [3.5]
    Uwagi: Alk. do 0,5% obj.

    Moja ocena: [3.85]
    Last edited by TomX; 07-11-2009, 15:58.
    Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

    I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: kolor ciemnobrazowo-mahoniowy, całkowicie przejrzyste przez szkło [4]
      Piana: bezowa, niezbyt obfita po nalaniu, szybko opada, po kilku minutach jest ledwie centymetrowy kożuszek, nie osadza się na szkle [2.5]
      Zapach: szkoda, że nie jest zbyt intensywny, jest leciutki, przyjemny, słodowy, lekko zbożowy plus jakaś nutka która kojarzy mi się z krupnikiem (zupą) ???? [4.5]
      Smak: za bardzo rozwodnione, delikatne słodowe nuty ale gaszone pod koniec łyczka jakąś lekka goryczką, wytrawnością, sprawia wrażenie "pustego" piwa, tak jakby do karmi dolać pół szklanki wody [2.5]
      Wysycenie: za duże, buzuje, szczypie, syczy przy piciu, bardzo nie razi ale zwraca na siebie uwagę, a nie powinno [3]
      Opakowanie: wygląd puszki mi się podoba, nowa seria "Chata" - w tym wypadku tonacja brązowo-złoto-czerwona [5]
      Uwagi: Zakupione w Carrefour na Bemowie. Ogólnie całkiem smaczne, wypijalne leciutkie piwo ale bez szczególnych ochów i achów

      Moja ocena: [3.425]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Browar_Jezyce
        Senior
        • 10-2010
        • 131

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo głęboki brąz. Przywołuje na myśl ciemne irlandzkie piwa lub portery, choć to oczywiście zupełnie inna półka. [4.5]
        Piana: O pianie można mówić tylko z entuzjazmem. Gęsta, kremowa i bardzo trwała. Dawno nie spotkałem się z tak solidną [5]
        Zapach: Słodowo-karmelowy. Zachęca do spróbowania. [4.5]
        Smak: Traktujmy Chata Karmelowego jako napój słodowo-chmielowy i w tych kategoriach go oceniajmy. Jest znakomity. Słodki, krówkowy, ale nie przesłodzony. Na finiszu czuć chmielową goryczkę, która dodaje mu finezji i podkreśla piwne pokrewieństwo. [5]
        Wysycenie: Trudno mieć większe zastrzeżenia. Mocna czwórka. [4]
        Opakowanie: Puszka jak puszka. Motyw graficzny fantazyjnie kolorowy, adekwatny do rodzaju napoju i jego smaku. Żadna rewelacja, ale nie jest jakoś źle. [3.5]
        Uwagi: Idealne na wieczór z kobietą.

        Moja ocena: [4.675]
        Birofile - vlog o piwie
        Birofile na Facebooku

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ładny, ciemny, pod światło brązowy. [4.5]
          Piana: Kremowa, delikatna, niezbyt wysoka i niezbyt trwała, ale mocno brudzi szkło i opada do całkiem pokaźnego kożuszka. [3.5]
          Zapach: Mało wyraźny, słodowo-karmelowy. [3]
          Smak: Przypomina podpiwek. Lekki, niezbyt słodki, czuć lekką razowość i karmel. Piej się bardzo dobrze i szybko. Świetna alternatywa na imprezę dla kierowcy. [4]
          Wysycenie: Delikatne, ale orzeźwiające, po prostu świetne. [5]
          Opakowanie: Brązowa puszka z kwiatowym wzornictwem. Brak ekstraktu. Pozytywnie ale bez szału. [3.5]
          Uwagi: Bardzo fajny niskoalkoholowy napój. Pije się go świetnie, znika bardzo szybko. Poważna konkurencja dla drogiego i słodkiego Karmi. Według mnie Chat jest lepszy.
          Kupiłem go dla jaj, jako ciekawostkę, będąc niemal pewnym, że po dwóch lykach oddam je dziewczynie, albo pojdzie do zlewu, a tu okazuje się, że po dwóch łykach nie ma już połowy kufla

          Moja ocena: [3.65]
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • Piecia
            Senior
            • 02-2002
            • 3307

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnobrązowe dopiero pod światło; bez "doświetlania"czarne [4.5]
            Piana: gęsta, kremowa, i dość trwała - właśnie piana po przelaniu do kufla zachęciła mnie do niniejszej oceny [5]
            Zapach: słabo wyczuwalny, w tle nienahalna słodycz [3.5]
            Smak: oceniam w kategorii napoju słodowego - smaczne, dominuje słodycz, ale w tle jest coś goryczkowego - fajnie się komponuje [4]
            Wysycenie: zdecydowanie zbyt słabe, przez co jest mało orzeźwiające [2.5]
            Opakowanie: puszka z dziwnymi wygibasami - plus za wszystkie informacje (skład, producent) [2.5]
            Uwagi: Smaczna alternatywa dla napojów alkoholowych - bije na głowę Karmi i inne koncernowe wynalazki

            Moja ocena: [3.8]
            Koniec i bomba,
            Kto nie pije ten trąba !!!
            __________________________
            piję bo lubię!

            Comment

            • Myszon007
              Senior
              • 02-2007
              • 1208

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemny, pod światło rubinowy. [5]
              Piana: Ciemnobeżowa, bardzo obfita, gęsta i trwała, ładnie brudzi szklankę. [4.5]
              Zapach: Karmelowy, z elementem skórki chleba razowego. Bardzo przyjemny. [4.5]
              Smak: Karmelowy, z fajną paloną goryczką. Słodki, ale nie ulepkowaty. Troszkę brakuje treściwości, ale nie jest źle. [4]
              Wysycenie: Odpowiednie, nie przesadzone. [5]
              Opakowanie: Fikuśna puszka, wzornictwo zgodne z całą serią, brak ekstraktu. [3.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.3]
              ♪♫

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎