Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artykuł Tomka Kopyry: Obalamy mity... o piwie - komentarze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
    Wydaje mi się, że rozmawiamy na temat: czy pijąc piwo można utyć. Ergo, dochodzimy do stwierdzenia, że nadmiar piwa jak najbardziej może sprawić, że utyjemy. Zgadza się?
    No właśnie nie dochodzimy. Ty dochodzisz.

    Mnie zawsze zadziwia ile pizz znika po warsztatach podczas siedzenia w Czeskim Raju Raz pizzernie obok zamkneli wcześniej, bo wszystko zostało wykupione

    Oczywiście część ludzi powie, że nic nie jadła. Kawałek pizzy? No przecież to nie jedzenie

    Jak nie jest to obiad to nie jedzenie, a tych drobnostek się nie zauważa.



    P.S. Wszystkie żule u mnie są słusznej wagi, ale oni piją denaturat.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • elemel7
      Member
      • 02-2003
      • 31

      #47
      O tuczeniu przez Piwo

      Chłopaki, niestety piwo tuczy (ale i tak będę je żłopał ile wlezie) ale nie dlatego że ma kalorie ani nie dlatego że ma cukry.

      Mój ojciec i pare innych osób znajomych są cukrzykami i dlatego zainteresowałem się terminem : INDEKS GLIKEMICZNY. U osób chorych na cukrzycę automat zawiadujący poziomem cukru we krwi, a przez to pośrednio łaknieniem i pragnieniem jest uszkodzony i muszą one sterować dietą aby nie być tłustym ani dziwnym. Po prostu piwo przestawia metabolizm na symulowaną cukrzycę i dlatego wszyscy piwosze są okrągli. Indeks glikemiczny piwa (czyli wywoływanie olbrzymiej ilości glukozy we krwi bez w ogóle spożycia cukru a im wyższy tym gorszy) jest drugi po bananach i czystej glukozie. Piwo oszukuje metabolizm i zmusza organizm pośrednio do produkcji i odkładania tłuszczu ze wszystkich możliwych spożytych produktów.
      CZYLI ..... cokolwiek zjesz po DUŻYM PIWIE (i będzie zawierało jakiekolwiek węglowodany) na brzuszek Ci się odłoży.

      Ale Piwo i tak jest NAJELPSZE !!!!

      Comment

      • Maidenowiec
        Senior
        • 07-2004
        • 2287

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
        No właśnie nie dochodzimy. Ty dochodzisz.
        Ano zapomniałem, że jest monopol na prawdę, a prawdziwy piwosz pomija fakty niewygodne. Najwidoczniej nigdy takim nie będę, trudno się mówi. Ode mnie EOT.
        Last edited by Maidenowiec; 02-10-2009, 18:04.
        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

        Thou shallt not spilleth thy beer!

        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #49
          Majdan co Ty się tak Chłopie unosisz. Nikt Cie przecie nie atakuje. Jacer się nie zgadza z tym, że piwo tuczy. Żaden z Was nie powołał się na żadne niepodważalne źródło. Dyskutujecie więc w sumie o swoich przekonaniach. I luz. Od tego jest forum...
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
            Ano zapomniałem, że jest monopol na prawdę, a prawdziwy piwosz pomija fakty niewygodne. Najwidoczniej nigdy takim nie będę, trudno się mówi. Ode mnie EOT.


            Nie wiem skąd ta dyskusja gdy już dawno zauważono, że lupulina ma właściwości rozluźniające, uspakajające i pobudzające głód.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • ziomal-111
              Senior
              • 09-2006
              • 288

              #51
              Czy piwo tuczy ?

              W czasie rejestracji na forum miałem około 85 kg, na chwile obecna mam 102

              Wiec odp jest jednoznaczna Tyle ciakewych rzeczy sie mozna dowiedziec o piwie, że az trzeba spróbować nowych i nieznanych smaków.
              Browar gawron to witaminy!!

              Comment

              • keto
                Senior
                • 07-2009
                • 388

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ziomal-111 Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy piwo tuczy ?

                W czasie rejestracji na forum miałem około 85 kg, na chwile obecna mam 102

                Wiec odp jest jednoznaczna Tyle ciakewych rzeczy sie mozna dowiedziec o piwie, że az trzeba spróbować nowych i nieznanych smaków.
                czytam tak czytam i postanowiłem zabrać głos. Mam skłonność do tycia, piwo bez wątpienia podnosi apetyt, zawsze jak piję piwo to dużo jem. Całe szczęście, że prowadzę aktywny tryb życia - ostatnio utrzymuję tą samą wagę mimo, że praktycznie codziennie pije jedno piwo, a czasem nawet 2....
                Pozdrawiam
                Artur

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  #53
                  Ziomal: A może za dużo czytasz forum, a za mało się ruszasz? A może podgryzasz czipsy czy inne modne dodatki do piwa?
                  Nic nie jest oczywiste...

                  Np. Maidanowiec jest jaskrawym przykładem że taka teoria nie działa...
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • ziomal-111
                    Senior
                    • 09-2006
                    • 288

                    #54
                    Ja własnie od tych wszelakich przygryzek jestem daleki... Ale jak juz przyjde np z baru o 2 w nocy to jem druga kolacje ;/ W miedzy czasie byłem w wojsku wiec troszke straciłem na wadze.
                    Browar gawron to witaminy!!

                    Comment

                    • ziomal-111
                      Senior
                      • 09-2006
                      • 288

                      #55
                      Bym zapomniał... Jestem bezrobotny Wiec to ma pewnie głowny wpływ.
                      Browar gawron to witaminy!!

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ziomal-111 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ale jak juz przyjde np z baru o 2 w nocy to jem druga kolacje ;/
                        mam kumpla, który kiedys wyszedł odemnie około 3.00 rano po spożyciu dużej ilości piwa, wrócił do domu i robił kopytka do 5.00, bo był głodny.
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • Seta
                          Piję piwo
                          • 10-2002
                          • 6964

                          #57
                          To moze ja o sobie. Niedawno jakieś dwa lata temu (forum czytam od 6-7 lat ) miałem minimum swej wagi od hohoho... Nie ograniczyłem picia piwa (przynajmniej nie znacząco), ale "zakąszanie" tak. Do tego trochę ruchu na działce, mniejsze kolacje. Można? Można.
                          Rok temu dodatkowo rzuciłem palenie. Rezultat? +6kg w miesiąc...
                          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                          Comment

                          • ziomal-111
                            Senior
                            • 09-2006
                            • 288

                            #58
                            Wychodzi na to ze pić mozna, ale na drugi dzień wiecej ruchu. Ale tak naprawde komu sie chce ? Keto a Ty co robisz po spozyciu ? jacer jako, że jesteś z Milicza naszła mnie ochota na karpia
                            Browar gawron to witaminy!!

                            Comment

                            • elemel7
                              Member
                              • 02-2003
                              • 31

                              #59
                              Dajcie spokój
                              właśnie zajadam pieczoną cielęcinkę i zapijam piwem - i jak tu przy takich smakach schudnąć ??????

                              Comment

                              • Seta
                                Piję piwo
                                • 10-2002
                                • 6964

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ziomal-111 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Wychodzi na to ze pić mozna, ale na drugi dzień wiecej ruchu. Ale tak naprawde komu sie chce ?
                                Wychodzi na to, że można pić lub nie pić. Ale jak się nie chce ruszać to tyć się będzie. Widać to np po niektórych quake-maniakach (lat 10-14), którym komputer zastąpił boisko. Oni (w większości) nie piją piwa, a ważą tyle co ja...
                                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎