Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

"Rycerskie" tradycje Lwówka Śląskiego

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9731

    #31
    Ja Was pikam! Trzeba znowu rozbić tematy i wprowadzić "Biznesmeńskie" tradycje powiatu biłgorajskiego . To się robi psychodelia, może właśnie trza się napić???

    Comment

    • andszcz
      Senior
      • 07-2008
      • 310

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
      No to troszkę pojechałeś... Potrafisz znaleźć powiaty o których mówisz na tej mapce? Sąsiadują ze sobą...
      No cóż, biłgorajski, janowski i zamojski w miarę znam. W Kraśniku kiedyś byłem, podobnie w Krasnymstawie, Lubartowie, no i oczywiście - Lublinie. Lubię Perłę, Janów, Zwierzyniec, jako tako Lubelskie a Rycerskiego (to akurat w kontekście Lwówka ) niestety już nie pamiętam (minęło parę lat.

      Nadal uważasz, że "pojechałem"?
      "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
        Bo ponieważ mamy nowy temacik, to z czystym sumieniem można ciągnąć OT
        ups... Myślałem, że jesteśmy "przy piwie"

        @Pancernik - spokojnie, już milknę. Trza by tu coś

        @Andszcz - widziałeś co to za mapka? Dałem linka do konkretnej "biznasowej" mapki. Nie chodzi o test geograficzny, chociaż WUP tak to zorganizował, że nie jestem pewien...
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
          Ty masz wszystko OK z głową? czepiasz się czegoś i jednocześnie oczekujesz że ktoś jednak wytknie Ci że nie masz racji?
          Krzysiu jest po prostu dobrym, perfidnym dyskutantem z dużą wiedzą historyczną, który steruje rozmową, w którą stronę chce. A akurat chciał być anty. Jak zwykle
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • Sokół83
            szynkarz
            • 12-2004
            • 1598

            #35
            jak by to było forum historyczne to mógłby sobie dowoli sterować i manipulować dyskusjami o rycerzach i czcionkach (choć wytykanie wszystkiego co popadanie tylko po to żeby być "anty" nie jest dla mnie zdrowym objawem), ale jest to forum piwne i kwestie przez niego poruszane tylko zaśmiecają dyskusję i w żaden sposób nie wzbogacają piwnej wiedzy reszty użytkowników

            nie daj boże znajdzie się drugi taki co się będzie czepiał niuansów stylistycznych, trzeci geograficznych, czwarty architektonicznych itp i całe forum szlag trafi bo żeby cokolwiek się dowiedzieć trzeba będzie się przedrzeć przez gąszcz spamu na temat na przykład więźby dachowej w magazynie butelek
            Last edited by Sokół83; 08-10-2009, 16:42.
            Z INNEJ BECZKI

            www.fotopolska.eu

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
              (choć wytykanie wszystkiego co popadanie tylko po to żeby być "anty" nie jest dla mnie zdrowym objawem)
              Nikt nie twierdzi, że Krzysiu jest zdrowy
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
                nie daj boże znajdzie się drugi taki co się będzie czepiał niuansów stylistycznych
                Ja jestem czasem na krawędzi tego, przyznam się bez bicia.
                Last edited by żąleną; 08-10-2009, 16:58.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
                  jak by to było forum historyczne to mógłby sobie dowoli sterować i manipulować dyskusjami o rycerzach i czcionkach (choć wytykanie wszystkiego co popadanie tylko po to żeby być "anty" nie jest dla mnie zdrowym objawem), ale jest to forum piwne i kwestie przez niego poruszane tylko zaśmiecają dyskusję i w żaden sposób nie wzbogacają piwnej wiedzy reszty użytkowników

                  nie daj boże znajdzie się drugi taki co się będzie czepiał niuansów stylistycznych, trzeci geograficznych, czwarty architektonicznych itp i całe forum szlag trafi bo żeby cokolwiek się dowiedzieć trzeba będzie się przedrzeć przez gąszcz spamu na temat na przykład więźby dachowej w magazynie butelek

                  Widzisz tytuł tematu? "Rycerskie" tradycje Lwówka Śląskiego.
                  Więc nie spamuj w temacie który Cię nie interesuje
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    #39
                    Temat trochę przygasł, więc podrzucam następny kwiatek, tym razem z oficjalnej strony browaru:

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Irena Galicka
                    ...W Browarze nadal prowadzone są prace remontowe i modernizacyjne mające na celu reaktywowanie produkcji w najstarszym Browarze w Europie...
                    Jest to oczywista nieprawda. Najstarszy w Europie (i nadal czynny) jest browar w Weihenstephan, założony w 1040 r. Pomijam już fakt, że dla niektórych nadanie przywileju piwowarskiego i budowa browaru to to samo.
                    Ciekawe, że nikt się nie burzy przeciw tak ordynarnemu okłamywaniu konsumentów. Tylko dlatego, że to nie koncern?

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Irena Galicka
                    Efektem tych prac będzie kontynuacja starej, tradycyjnej metody warzenia ,która jednocześnie musi spełniać dzisiejsze wymagania. Postawiliśmy więc sobie zadanie połączenia przeszłości z teraźniejszością ale musimy również patrzeć w przyszłość.
                    Ja to rozumiem tak: tam, gdzie nie będzie widać, zrobimy wszystko po nowemu. Bo akurat metoda warzenia nie zmieniła się od kilkuset lat - gotuje się brzeczkę z chmielem, około godziny. To zostanie tradycyjne. A wszystko inne się zmieni, i to będzie ten krok w przyszłość.

                    No i warzyć będą goście w zbrojach, żeby tradycji rycerskiej Lwówka stało się zadość.
                    Last edited by Krzysiu; 18-10-2009, 09:20.

                    Comment

                    • fidoangel
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 3489

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                      (...)
                      Że Ci się chce
                      "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                      Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                      Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                      Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                      Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        #41
                        To samo można powiedzieć o innych. Bezkrytyczne nawalanie w GŻ, czy KP jest jak widać jedynie słuszne, podobnie jak bezkrytyczny entuzjazm w stosunku do Lwówka. Nie przeszkadza bylejakość informacji, ewidentne kłamstwa w różnych sprawach, nawet półroczna "pomyłka" w terminie pierwszego warzenia. Nowy Lwówek jest super, a kto uważa inaczej, ten wróg. Tymczasem głupotami wypisywanymi to na forum na temat Lwówka możnaby obdzielić kilka innych, pokaźnych portali.

                        Nie wydaje się tobie, że mogliby zrobić coś porządnie?

                        Comment

                        • Micho441
                          • 04-2008
                          • 812

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                          Temat trochę przygasł, więc podrzucam następny kwiatek, tym razem z oficjalnej strony browaru:

                          Jest to oczywista nieprawda. Najstarszy w Europie (i nadal czynny) jest browar w Weihenstephan, założony w 1040 r. Pomijam już fakt, że dla niektórych nadanie przywileju piwowarskiego i budowa browaru to to samo.
                          Ciekawe, że nikt się nie burzy przeciw tak ordynarnemu okłamywaniu konsumentów. Tylko dlatego, że to nie koncern?


                          Ja to rozumiem tak: tam, gdzie nie będzie widać, zrobimy wszystko po nowemu. Bo akurat metoda warzenia nie zmieniła się od kilkuset lat - gotuje się brzeczkę z chmielem, około godziny. To zostanie tradycyjne. A wszystko inne się zmieni, i to będzie ten krok w przyszłość.

                          No i warzyć będą goście w zbrojach, żeby tradycji rycerskiej Lwówka stało się zadość.
                          Tu masz całkowitą rację. Lwówek reklamuje piwo które jeszcze "rośnie w polu". Jeśli do końca tego roku uwarzą choć jedną warkę to ja jestem Miś Koala.
                          Czemu mieszasz mi w historycznej wiedzy?Wszak sam napisałeś,że rycerstwo nie splamiło się takim zajęciem jak warzenie piwa.

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi

                            Ja to rozumiem tak: tam, gdzie nie będzie widać, zrobimy wszystko po nowemu. Bo akurat metoda warzenia nie zmieniła się od kilkuset lat - gotuje się brzeczkę z chmielem, około godziny. To zostanie tradycyjne. A wszystko inne się zmieni, i to będzie ten krok w przyszłość.

                            Wybierz się tam po uruchomieniu i sam oceń, bo takie gdybanie to możesz sobie w buty wsadzić. Przy okazji Irence Galickiej naprostujesz wiedzę historyczną i pewnie się polubicie przy okazji
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              #44
                              Chcesz powiedzieć, że fermentacja będzie się odbywała w drewnianych kadziach? Będzie to ewenement na skalę światową.

                              Comment

                              • Marusia
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 20211

                                #45
                                Krzysiu, Twoje posty od kilku ładnych dni to strata czasu komentować

                                Pani Irena nic nie pisała, że chce wrócić do tradycji średniowiecza.

                                Nie wątpię, że zaraz coś napiszesz, ale pozwolisz, że już nie odpowiem, bo najwyraźniej szukasz przepychanek, a ja mam lepsze rzeczy do roboty.
                                www.warsztatpiwowarski.pl
                                www.festiwaldobregopiwa.pl

                                www.wrowar.com.pl



                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎