Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Broumov, Opat Třešňové Pivo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Broumov, Opat Třešňové Pivo

    Butelkowa wersja tego piwa. Podobnoż wersja petowa i kegowa odniosła taki sukces, że browar zdecydował się na wersję butelkową.
    Zawartość alkoholu 3,5%, ekstrakt najprawdopodobniej 10%.

    Piana: obfita, beżowa, oblepia szkło.
    Kolor: ciemnobrązowy, niemal nieprzejrzysty, pod światło rubinowy.
    Wysycenie: średnie, do niskiego.
    Zapach: bardzo wyraźny i przyjemny aromat czereśni.
    Smak: na pewno smakuje mi bardziej niż piwo bazowe, a więc tmava desitka. Nie wydaje się słodkie, raczej dobrze współgra z aromatem czereśni. Goryczka średnio-niska. Całość kojarzy się z takim dużymi, dorodnymi, czarnymi czereśniami. Bardzo udana kombinacja.
    Opakowanie: klasyczne dla Opata, tym razem w barwach czerwono-złotych. Nie jest to szczyt dobrego smaku ale pasuje do reszty piw z tego browaru.

    Zdecydowanie polecam. Jak widać można zrobić ciekawe smakowe piwo.
    blog.kopyra.com
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Zapomniałem dodać, że po naszemu to jest po prostu piwo czereśniowe.
    A oto fotka:
    Attached Files
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Kupione w Zofmarze za 4.50 zł.

      Kolor: Bardzo mnie zdziwił, bo nie czytałem wcześniej o tym piwie i spodziewałem się jasnego, a tu bardzo fajny, niemal nieprzejrzysty ciemniaczek.
      Piana: Średnio wysoka, beżowa.
      Zapach: Bardzo silny i bardzo czereśniowy, z wyraźną pestkową nutą migdałową. W tle odrobina karmelu.
      Smak: Sympatyczna ciemna desitka z wyraźną paloną goryczką, bardzo ciekawie uzupełniona wytrawnym czereśniowym smakiem. Pomimo tego, że piwo ma niski ekstrakt, zapewnia mnóstwo wrażeń smakowych.
      Opakowanie: Jak na zdjęciu Kopyra.
      Uwagi: Ogromne pozytywne zaskoczenie. Jak na piwo owocowe, to jest to bardzo ciekawy i intrygujący kierunek.

      Comment

      • otvirak
        Senior
        • 04-2005
        • 766

        #4
        Tresnove

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
        Kupione w Zofmarze za 4.50 zł.

        Kolor: Bardzo mnie zdziwił, bo nie czytałem wcześniej o tym piwie i spodziewałem się jasnego, a tu bardzo fajny, niemal nieprzejrzysty ciemniaczek.
        Piana: Średnio wysoka, beżowa.
        Zapach: Bardzo silny i bardzo czereśniowy, z wyraźną pestkową nutą migdałową. W tle odrobina karmelu.
        Smak: Sympatyczna ciemna desitka z wyraźną paloną goryczką, bardzo ciekawie uzupełniona wytrawnym czereśniowym smakiem. Pomimo tego, że piwo ma niski ekstrakt, zapewnia mnóstwo wrażeń smakowych.
        Opakowanie: Jak na zdjęciu Kopyra.
        Uwagi: Ogromne pozytywne zaskoczenie. Jak na piwo owocowe, to jest to bardzo ciekawy i intrygujący kierunek.
        Ciekawe to pivo Szczególnie w kontekście tego, co napisano wyżej... Po pierwsze - barwa mojego egzemplarza była między ciemną herbatą a sokiem wiśniowym. Polotmave tak, tmave nie. A tak czarne, jak na zdjęciu wyżej, to już na pewno nie! Zaznaczam, że wypiłem tylko jedno, więc ufam swoim zmysłom Piana ładna, dość drobna, utrzymała się do końca. Zapach wiśniowo-czereśniowy plus - zaryzykowałbym - susz malinowy. W smaku wyraźnie czuć pestki czereśni, cierpko-gorzkie, wytrawne. Zgadzam się z Kopyrem co do palety doznań
        niepoprawny czechofil


        Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
        WISŁA MISTRZ!

        Comment

        • Tapir
          Senior
          • 10-2009
          • 730

          #5
          Kolor - bardzo ciemny brąz, pod mocne światło rubinowy refleks.
          Piana - beżowa, średnio wysoka, gęsta, o niezłej trwałości.
          Zapach - bardzo intensywny, czereśniowy.
          Smak - wytrawny, dość wyraźna palona goryczka, cierpko kwaskowe nuty czereśni, tak samego owocu jak i pestki. Smaczne, lekkie piwo.
          Wysycenie - średnie.

          Kupione we Wrocławiu podczas imprezy "Europa na widelcu" za 6zł.
          Bardzo smaczne owocowe piwo. Moja dziewczyna również była zadowolona
          Last edited by Tapir; 18-06-2010, 22:13.
          Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

          Comment

          • CyboRKg
            Senior
            • 04-2010
            • 593

            #6
            Bardzo fajne jako kompocik do obiadu Moglo by byc ciut mocniejsze i bardziej tresciwe. Cena tez dosc wysoka - 11,40zl za pet 1L.
            Ale przynajmniej nie mialem po nim zgagi jak po "Wisni w piwie" z Kormorana.
            "Jedno pivo ne vadi!"
            "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

            Comment

            • Cannabee776i99
              Senior
              • 08-2009
              • 658

              #7
              Piłem w weraji kvasnicovej i powiem tyle, że mogłoby być to niezłe piwo, gdyby nie dodano paskudnego aspartamu, czyniącego z niego ulepek.

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12171

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cannabee776i99 Wyświetlenie odpowiedzi
                czyniącego z niego ulepek.
                ulepek???

                Myślę jednak, że Kopyr, Tapir, Otvirak i Twilight_Alehouse są zdecydowanie bliżej moich odczuć wobec walorów tego piwa. Chyba zasugerowałeś się składem z etykiety. Nie jest to piwo na bazie zasłodzonego koncentratu.

                Comment

                • Cannabee776i99
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 658

                  #9
                  Może przesadziłem z tym ulepkiem, ale Kocour visnovy był znacznie wytrawniejszy i bardziej mi odpowiadał. Ten aspartam czuć i on przeszkadza.

                  Comment

                  • grew
                    Senior
                    • 05-2009
                    • 766

                    #10
                    W sumie zastanawiające jest dodawanie aspartamu do piwa - to takie oszukiwanie zmysłów: niby słodkie, ale nie słodkie. Wolę już cukier, choć pewnie może być problem z jego fermentacją?

                    O ile się nie mylę, to nie jedyne piwo z Broumova z tym dodatkiem.

                    Comment

                    • Cannabee776i99
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 658

                      #11
                      Jeszcze w Tmavym napewno dodają.

                      Comment

                      • Hubertus
                        Member
                        • 01-2006
                        • 33

                        #12
                        Tak, dodają do ciemnej "10"-tki, wspominałem o tym tutaj:

                        Comment

                        • zikov
                          Junior
                          • 11-2009
                          • 7

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
                          Bardzo fajne jako kompocik do obiadu Moglo by byc ciut mocniejsze i bardziej tresciwe. Cena tez dosc wysoka - 11,40zl za pet 1L.
                          Ale przynajmniej nie mialem po nim zgagi jak po "Wisni w piwie" z Kormorana.
                          W browarze i okolicznych sklepach cena 40 koron czyli okolo 6 z za litr w plastiku
                          Chyba zacznę nim handlować

                          Comment

                          • Rzeszowiak
                            Piwny Radykał
                            • 04-2009
                            • 1596

                            #14
                            Bardzo smaczne piwko. Przyjemny czereśniowy aromat i posmak, lecz nie na tyle nachalny aby sprawiało wrażenie, że pije się napój barwiony.

                            Nieco lepszy od magnusa wiśniowego, zdecydowanie lepszy od wiśni w piwie.

                            Comment

                            • karol1000
                              Senior
                              • 09-2007
                              • 1823

                              #15
                              piana: bardzo obfita, puszysta i wysoka, chyba nawet trochę za obfita
                              zapach: bardzo silny wiśniowo-czereśniowy, słodko-kwaśny
                              kolor: czarny nieprzejrzysty, chociaż na etykiecie napisane jest ze to tmave piwo to jakoś nie doczytałem i byłem zaskoczony że to nie jasne piwo
                              smak: ciekawy, kwaśnawa czereśnia potem dochodzi gorzki posmak. Po trzech łykaj przestało mi jednak smakować
                              LP

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎